Skip to main content

Gönderen Konu: Menopoz'a Bitkisel Çözüm

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Y
  • *
  • ÜST YÖNETİCİ
  • İleti: 6401
Menopoz'a Bitkisel Çözüm
OP: Eylül 23, 2014, 04:53:04 ÖS
Eskiden kaybedilen hormon yani östrojen dışarıdan alınırdı hormon replasman tedavisi (HRT) denilen bu uygulama çeşitli yan etkileri sebebiyle büyük oranda terk edilmiştir. Yerine östrojen gibi etki eden ancak östrojenin yan etkilerine sebep olmayan bitkiler kullanılmaya başlanmıştır.

Menopoz bitkisel çözüm dendiğinde akla gelen tek bitki soya fasulyesidir. Daha doğrusu soya fasulyesinin özümsenmesiyle elde edilen isoflavondur. İsoflavonlar fito östrojenler bitki kaynaklı kadınlık hormonu) olarak bilinirler.

Japonya da beslenme alışkanlığı olarak soya fasulyesi yemeklerde çok tüketildiği için kadınlarda menopoz şikayetleri, sıcak basması, terleme batı toplumlarına göre çok azdır.

Soya isoflavonları menopoz döneminde görülen saç dökülmelerinin çözümünde de etkilidir. Çstrojen gibi saç kalitesini artırırken yaşa bağlı olarak oransal bir şekilde artan erkeklik hormonlarının saça verdiği zararı da engeller yani antiandrojenik etkileri de vardır.

Özetle

Menopoz dönemi sorunların bitkisel çözümünde yegane ürün soya fasulyesi yada soya fasulyesinden elde edilen isoflavonlardır. Gıda olarak soya fasulyesi tüketilebilir yada dozu net bir biçimde belirlenmiş isoflavon içeren tabletler kullanılabilir.

https://www.menopecia.com/menopoz-bitkisel-cozum
  • IP logged

 
Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek