Skip to main content

Gönderen Konu: Meme kanseri için simetrik meme çözümü

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Y
  • *
  • ÜST YÖNETİCİ
  • İleti: 6401
Meme kanseri için simetrik meme çözümü
OP: Temmuz 16, 2013, 12:39:01 ÖS
Meme kanseri için simetrik çözüm

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Metin Yavuz, meme kanseri olan kadınlara simetrik meme yaptıklarını ve ameliyattan sonra rahatlıkla bikini giyebileceklerini söyledi.

Yavuz, yaptığı açıklamada, memenin bir kadın için çok önemli bir organ olduğunu belirterek, "Meme hem dişilik hem de süt vermek için önemli bir organ. O yüzden bu organ yokluğunda bir kadının memesini tekrar kazandırmak bizim için kutsal bir görevdir" dedi.

Meme estetiğini mükemmel derecede yaptıklarına dikkat çeken Yavuz, "Meme kanseri olmak elbet güzel bir şey değil. Erken teşhiste tam tedavisi var. Ve memesi alınan bir kadının yeni bir memeye kavuşması olası.

Eğer orijinal meme ameliyattan önce, kanser ameliyatı yapılmadan önce şeklinde bir bozukluk varsa, sarkık olabilir, normalden ufak olabilir. Ameliyattan sonra eskisinden daha güzel bir memeye kavuşma imkanı var. Eğer meme kanseri tedavisi olacaksanız üzülmeyin, eskisinden daha güzel bir memeniz olacak" diye konuştu.

Yavuz, hastaya iki simetrik meme organı yaptıklarını belirterek, şöyle devam etti:
"Bunun için meme başı ve ucunun da yapılması gerekiyor. Buna niye gereksinim duyuyoruz? Meme kanseri vakalarının çoğunda meme başı ve ucu da çıkarılmak zorunda kalıyor. Sonuç olarak her iki memenin birbirine benzediği, simetrik meme ucu ve başı olduğu bir sonucu biz amaçlıyoruz.

Sonuç olarak elde ettiğimiz nokta şu. Bu ameliyatlar tatile gittiğinizde bikiniyle veya bir kıyafetle o kişiyi rahat hissettirebilecek ameliyatlardır. Tamamen çıplak kaldığında izler kalacak ameliyatlardır. Ama bildiğimiz estetik ameliyatlarda da kalan izler söz konusudur."

Yavuz, yapılan işlemin sonuçlarıyla kadınları tatmin edecek, kadınların yaşamlarını kolaylaştıracak günlük yaşamlarını zora sokmayacak ameliyatlar olduğunu kaydetti.
Prof. Dr. Metin Yavuz, böyle bir durumla karşılaşan, memelerini aldırmak zorunda kalan kadınlara yeniden meme taktırma ameliyatını şiddetle tavsiye ettiklerini ifade ederek, "Dışarıdan ek olarak sütyen kullanan kadınlarımız var. Bu kadınlarımızı da meme estetiği yaparak bu külfetten kurtarmış oluruz" şeklinde konuştu.
  • IP logged

 
Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek