Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Undefined index: googletagged in /home/tsstfrm/public_html/Sources/GoogleTagged-Integrate.php on line 35
Alış-Verişte Okunacak Dua

Gönderen Konu: Alış-Verişte Okunacak Dua  (Okunma sayısı 1889 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 66_hulya

• Yeni Üye
  • *
  • YaLaN DuNyA
« : Haziran 25, 2008, 01:08:25 ÖS »
Alıp satacağımız şey hakkımızda hayırlı olabileceği gibi, hayırsız da olabilir. Bütün bunlar için, duâ etmeli, iyisini, hayırlısını, helalini dilemeliyiz. Resûl-i Ekrem (s.a.v) Efendimiz, bu mealdeki duasını şöyle okumuş, bizlere de örnek vermiştir:

"Allahümme, innî es'elüke min hayri hâze's-sûki ve hayri mâ fihâ, Ve eûzü bike min şerrihâ ve şerri mâ fihâ. Allahümme inni eûzü bike en usîbe fihâ yemînen fâcireten ev safkaten hâsireten."

"Allah'ım, aziz isminle giriyorum buraya, Allah'ım, senden bu çarşının (iş yerinin) hayırlısını diler, içindekinin hayırlısını nasip etmeni niyaz ederim. Şerrinden ve şerlisinden de sana sığınırım. Allah'ım, burada günah getiren yeminden, zarar veren ticaretten de sana sığınırım."

Çevrimdışı hakkinihelalet

• Yeni Üye
  • *
  • Canim Oğlum
« Yanıtla #1 : Haziran 26, 2008, 09:40:50 ÖÖ »
ALLAH razi olsun canim...
bu duayi bilmiyordum ögrenmis oldum..

Çevrimdışı 66_hulya

• Yeni Üye
  • *
  • YaLaN DuNyA