Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Undefined index: googletagged in /home/tsstfrm/public_html/Sources/GoogleTagged-Integrate.php on line 35
Çocuklar Neden Tırnak Yer?

Gönderen Konu: Çocuklar Neden Tırnak Yer?  (Okunma sayısı 3841 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İsra

• Yeni Üye
  • *
« : Eylül 24, 2008, 02:06:20 ÖÖ »
Tırnak yeme genellikle çocuklarda görülen bir davranış. Araştırmalar 6 yaş civarı çocukların yaklaşık 25%'inin tırnak yediğini ortaya koyuyor. Bu davranış bozukluğunun çocuğa gerek fiziksel gerekse sosyal anlamda olumsuz etkileri olabileceği düşünülünce konu hakkında yapılan araştırmaların sayısının yüksekliği de kaçınılmaz oluyor. Tırnak yeme alışkanlığının nedenine ilişkin iki temel açıklama var. İlki, bu davranışı kaygıyla bağıntılandırıyor (Hadley, 1984). Sinirleri gerilmiş bir çocuğun bunu dışarıya tırnak yiyerek yansıttığını söylüyor. İkincisiyse "çevresel baskılanma" varsayımı (Schendler, 1984). Bu varsayımsa motor hareketleri kısıtlanmış çocukların tırnak yemeye daha eğilimli olduklarını savunuyor. Günümüzdeki çalışmalarsa genelde bu iki temel üzerinden yapılıyor.

Alıntıdır
« Son Düzenleme: Kasım 05, 2008, 12:47:15 ÖS Gönderen: musalli »

Çevrimdışı hakkinihelalet

• Yeni Üye
  • *
  • Canim Oğlum
Çocuklar neden tırnak yer?
« Yanıtla #1 : Eylül 25, 2008, 10:41:25 ÖS »

esraçim paylasim için tesekürler...[/b][/i]
« Son Düzenleme: Eylül 24, 2009, 02:51:26 ÖÖ Gönderen: musalli »

Çevrimdışı Kelebekler Diyarı

• Yeni Üye
  • *
  • ...
« Yanıtla #2 : Eylül 26, 2008, 12:18:01 ÖÖ »
tırnak yiyen çocuğunuz birde geceleri dişlerini gıcırdatıyorsa yardım almanız ı öneriyor doktorlar... ruhsal sıkıntı oluşabiliyor çocuklarda... teşekkürler bilgilendirdiğin için...

Çevrimdışı hafız-kız

• Yeni Üye
  • *
  • Sükût gerekliydi,sus/tum. Sadece izliyorum..
« Yanıtla #3 : Eylül 26, 2008, 12:22:03 ÖÖ »
kardeşim doğduğnuda ben tırnaklrımı yemeye başlamışm evin tek çocuğu bendim kardeşim olunca onu çok kıskanmşm büyüyünceye kadar devam etmşim  :) :)  teşekkürler..

Çevrimdışı Büsra

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Ekim 02, 2009, 09:16:53 ÖS »
bende ana okulunda başlamıştım şu an eskisi gibi değil ama sinirlenince falan oluyor tek

Abla benim bi çocukluğuma insene  :D

+-/*te

Çevrimdışı Kalb-i Mecruh

• Yeni Üye
  • *
  • ..Sen de bilirsin hiçbir acı sonsuza dek sürmez..
« Yanıtla #5 : Ekim 02, 2009, 11:05:40 ÖS »
Yeni kardeş doğumu,çocuğun yansıtamadığı içsel sorunları,stres,gerginlik durumu,korku,aşırı baskılama,mükemmeliyetçi anna-baba tavırları vs durumlar için çocukların başvurduğu bir davranış bozukluğudur.Genel olarak 6 yaş sonlarına doğru aşılması beklenir aşılmadığı takdirde uzamn yardımı alınması önerilir...

Çevrimdışı kuzu

• Yeni Üye
  • *
  • <....Uzaklarda.....>
« Yanıtla #6 : Mart 21, 2010, 05:45:28 ÖS »
..Genelde tırnak yemek stresten geliyormuş...

Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek