Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Undefined index: googletagged in /home/tsstfrm/public_html/Sources/GoogleTagged-Integrate.php on line 35
Elif Şafak \ Aşk

Gönderen Konu: Elif Şafak \ Aşk  (Okunma sayısı 9935 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ceylin

• Yeni Üye
  • *
Elif Şafak \ Aşk
« : Nisan 30, 2009, 09:38:04 ÖS »

Ya ortasındasındır AŞK'ın merkezinde; ya da dışındasındır, hasretinde..
Ella Rubinntain (40) Amerikalı bir ev kadınıdır. Tipik burjuva değerlerinin hâkim olduğu oldukça varlıklı bir ailesi, düzenli ve görünüşte 'sorunsuz' bir evliliği vardır. Üç çocuğunu da büyüttükten sonra bir yayınevinde editör-asistanı olarak iş bulur; görevi A. Z. Zahara adlı tanınmamış bir yazarın tasavvuf felsefesini konu alan tarihi romanını değerlendirmektir.

Ancak hayatının kritik bir döneminde eline aldığı bu kitap, hiç beklemediği bir şekilde Ella'yı derinden sarsacak, dünyevi aşkı keşfetmek adına zorlu ve tehlikeli bir yolculuğa çıkmasına neden olacaktır.

Hayatlarımızın durgun gölünü dalgalandıran taş misali, yüzleşmek zorunda olduğumuz sıkıntılar, acılar… ve aşkın peşinde kat etmek zorunda olduğumuz zorlu yollar, ödediğimiz bedeller…
Aşk… kitap içinde bir kitap, hayatın anlamı peşinde bir aşk macerası…
Aşk… Elif Şafak'tan arayışa, gerçeğe ve keşfetmeye dair bir roman.

Çevrimdışı Jackif

• Yeni Üye
  • *
  • 21 Gram..
Elif Şafak \ Aşk
« Yanıtla #1 : Mayıs 02, 2009, 09:54:42 ÖÖ »
ELif $afak harika yaa gerçekten çok güzeL eserLer ortaya çıkarıyo..hayranıyım eyuv :)
« Son Düzenleme: Mayıs 02, 2009, 09:55:19 ÖÖ Gönderen: Jackif »

Çevrimdışı ceylin

• Yeni Üye
  • *
Elif Şafak \ Aşk
« Yanıtla #2 : Mayıs 02, 2009, 12:32:31 ÖS »
ELif $afak harika yaa gerçekten çok güzeL eserLer ortaya çıkarıyo..hayranıyım eyuv :)
Rica ederiz :)

Çevrimdışı ceylin

• Yeni Üye
  • *
Elif Şafak \ Aşk
« Yanıtla #3 : Haziran 04, 2009, 05:56:37 ÖS »
Nazenin bende bunu  okudum baya oldu ama farkettin mi bilmem elif şafak şemsi tebriziyi kitapta çok farklı anlatmış biraz tuhafıma gitti ???

Çevrimdışı XAŞİF

• Yeni Üye
  • *
  • SEN NE GÜZEL BİR DUYGUSUN
Elif Şafak \ Aşk
« Yanıtla #4 : Haziran 13, 2009, 01:16:57 ÖÖ »
direk yorumum kitabı beğenmedim...şemsi maşuk evlanayı aşık olarak göstermiş mevşana daha pasif di romanda lakin işlem tam tersdir...hikayelerin bir çoğu doğru ama eksik yada yanlış olanlarda var....diğer açıdan baktım roman dedim tabiki olacak o kadar ama salt bir bakış açısı ile yazılmış bir roman aşkı sınırlandırmaya çalışmak dünyanın en yanlış düşüncesidir...aşk sınırlandırılamaz aşk kazandırılamaz...aşk olunur yada aşık olunur ama herkesin hikayesi farklıdır kimseye nasıl aşk yada aşık olunur anlatamazsın...sanki kitapta bak bu böyle yorumlanırı hissettim...tarikatların farklılığı hatta aynı tarikatta farklı yollar olmasının nedeni aşkın tek bir tanım yada aşk olmanın tek bir oylu olmamasıdır...şemsin dediği gibi aşkın kaç yolu vardır baba erenler dye sorulmuş demiş ki kaç tane insan varsa o kadar yolu vardır pkei demşler baba erenler kaç çeşit aşk vardır bir tane demiş aşk tektr tek olanadır....hoşlantı farklıdır....

Çevrimdışı XAŞİF

• Yeni Üye
  • *
Elif Şafak \ Aşk
« Yanıtla #5 : Haziran 13, 2009, 01:18:46 ÖÖ »
Nazenin bende bunu  okudum baya oldu ama farkettin mi bilmem elif şafak şemsi tebriziyi kitapta çok farklı anlatmış biraz tuhafıma gitti ???

haddimi aşmadan söyleyim şemsle ilgili kısımları sorablirsiniz şems hayranı olarak bildiklerimi açıklaya bilir yada söyleyebilirm ama bildiklerimi herşeiyle yada herşeyini bilmiyorum...

Katıldığım şiir yarışmasından hediye olarak gönderildi ve bende okumaya yeni başladım.248 inci sayfasındayım.Ama kitap ile ilgili bazı noktalar benimde kafama takılıyor..

Güzel bir kitap...

Çevrimdışı ceylin

• Yeni Üye
  • *
Elif Şafak \ Aşk
« Yanıtla #6 : Haziran 13, 2009, 04:22:16 ÖS »

haddimi aşmadan söyleyim şemsle ilgili kısımları sorablirsiniz şems hayranı olarak bildiklerimi açıklaya bilir yada söyleyebilirm ama bildiklerimi herşeiyle yada herşeyini bilmiyorum...

Bu konuyla ilgili bildiklerini bizlerle paylaşsan çok iyi olur aslında  ;)

Çevrimdışı XAŞİF

• Yeni Üye
  • *
Elif Şafak \ Aşk
« Yanıtla #7 : Haziran 14, 2009, 12:55:13 ÖÖ »
istenmişki bildiklerim paylaşılsın...bildiklerimden çok kitabın eksiklerini dile getirerek yazayım çünkü toplamaya blirim kafamda...birincisi şems ile mevlana konya da değil soru bağdatta sorulur ve şems meb-vlanayı köşeye sıkıştırmak için değil şeyhliğini ölçmek ister cevabı alınca bayılır ilmin incelğinden...mevlana şemse değil şems mevlanaya tabi ve aşıktır..kimya ile evlilik konusuda anlatıldığı gibi değildir..şemsi kimyaya aşırı yakın anlatmış afedersiniz öpebilieck kadar yakın ama aslında ne kimya ne şems o kadar yakınlaşmamıştır o kadar lavabali olmamıştır çünkü tasavvuf ehli kadına yaklaşmanın günahı bilir ki bu onlara yakıştırılamaz...şems mevlananın methiyle onu aramıştır...mektup olayı yoktur..elinizde ki kitabı okudum eksikliği yada yanlışı var demiştim...ama romandır sonuçta biyoğrafi değildir...ama bence yanlıştır aşkı sınırlamıştır...onların arasındaki muhabbeti kitapta muhteşem demiş en sevdiğim yer belki....biz biriz o yada ben yok biz iki değil biriz...

Çevrimdışı mavii

• Yeni Üye
  • *
Elif Şafak \ Aşk
« Yanıtla #8 : Haziran 14, 2009, 08:36:24 ÖÖ »
dediklerinde ikilem var sanki .. biz iki değil biriz der onlar.. ama sen diyorsun ki mevlana şems e değil şems mevlanaya tabi ve aşıktır.. burasını açıklarmısınız ne demek istediniz..?

Çevrimdışı XAŞİF

• Yeni Üye
  • *
Elif Şafak \ Aşk
« Yanıtla #9 : Haziran 15, 2009, 06:28:55 ÖS »
dediklerinde ikilem var sanki .. biz iki değil biriz der onlar.. ama sen diyorsun ki mevlana şems e değil şems mevlanaya tabi ve aşıktır.. burasını açıklarmısınız ne demek istediniz..?

kitapta şemsi maşuk mevlanayı aşık göstermiş...ama aslolan şems tabi olunacak bir kişi mevlana ise bir yoldaş arıyordu yani aslen şems aşık mevlana maşuktu...ama onlara semş kötü dediler yada mevlanaya kötülediler...mevlana dedi ki o yada ben yok biz biriz...evet onların makamında ikilik yoktu bir gördüler kendilerini bir bellediler...yani ikilemin nedeni kitabın eleştirisi ile iç içe olması...o makama ulaşana kadar aşık şemsti maşuk mevlana o makama geldiler artık iki yoktu bir vardı onlara göre...

Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek