Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Undefined index: googletagged in /home/tsstfrm/public_html/Sources/GoogleTagged-Integrate.php on line 35
Ücretsiz Web Tasarımı Kursları

Gönderen Konu: Ücretsiz Web Tasarımı Kursları  (Okunma sayısı 828 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Avon

• ÜST YÖNETİCİ
  • *
Ücretsiz Web Tasarımı Kursları
« : Haziran 30, 2015, 09:06:30 ÖÖ »
Web Tasarım Nasıl Yapılır?
Konuya geçmeden önce kısa bir bilgilendirme yapmak istiyorum. Arkadaşlarımız web tasarım için biraz çekingen davrandıklarını görüyorum. Değerli arkadaşlar bu işi yapmak için üniversite mezunu yada doktora yapmak gerekmez. Okuma yazma bilen, bilgisayar bilgisi olan herkes yapabilir. Önemli olan mezuniyet değil, içinizdeki başarma isteği ve azimdir. Bu azim yoksa sayfayı kapatıp, oyun oynamaya devam edebilirsiniz. Ben yapacağım arkadaş diyorsanız 6 ay düzenli bir eğitim ve araştırma sürecinden sonra bu işi çözmüş olacaksınız. İlk bilmeniz gereken web sitelerin temel taşı olan HTML işaret dili olup, ikinci öncelikli konu ise CSS olduğunu bilmelisiniz. Sadece kurslar ile sınırlı kalmayıp, boş zamanlarınızda araştırma ve uygulama yapmalısınız. HTML dersleri için özellikle www.webmasteryolcu.com isimli siteden yararlanmanızı öneririm.

İsmek Web Tasarım Kursu (İstanbul)
İstanbul’da yaşayan 16 yaş ve üzeri bireyler için şimdi Webmaster olma fırsatı İsmek ile geliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenim Merkezi İsmek Web Tasarım Kursu 192 saat eğitimlerden oluşmakta olup, web sitelerin temeli olan HTML ile daha başarılı siteler hazırlayabileceğiniz CSS eğitimi vermektedir. Tamamen ücretsiz ve MEB onaylı sertifika imkanı da bulunan bu eğitim hakkında daha fazla bilgiye aşağıda ki linkten ulaşabilirsiniz.
https://www.ismekkurs.com/web-tasarim-kursu

Beltek Web Tasarım Kursu (Ankara)
Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Gazi Üniversitesi arasında gerçekleştirilen Beltek Web Tasarım Kursu 72 saatlik 2 farklı eğitimlerden oluşmaktadır. En az lise mezunu ve 17 yaşından büyük bireylerin kabul edildiği eğitimler kayıt esnasında sadece 20 TL gibi bir ücret alınmaktadır. 2 Aylık kurslar şeklinde sürekli yenilenmekte olup, başvurular Gazi Üniversitesi web sitesi üzerinden yalnızca online yapılmaktadır.

İzmir Web Tasarım Kursu
Aslında bu kısmı boş geçmem gerekirdi ama bilgilendirme yapmak için bilgi verelim. İzmir Büyükşehir Belediyesi sanat ve meslek kursları İzmeb yaklaşık 40 farklı branşta eğitim vermekte olup, branşları arasında henüz web tasarım eğitimi yer almamaktadır. Fakat yaşadığınız ilçenin Halk Eğitim Merkezine giderek bu eğitimi bulma ihtimaliniz bulunmaktadır. İlerleyen zamanlarda İzmeb Web Tasarım Kursu mutlaka olacaktır.

Busmek Web Tasarım Kursu (Bursa)
Bursa’da yaşayan vatandaşlarımızda geleceğin meslekleri arasında yer alan bu eğitimi ücretsiz alacak şanslı illerden olup, Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları Busmek Web Tasarım alanında 192 saat sürecek eğitim vermektedir. Eylül ayı ilk haftası başlayan kayıtlar Mayıs ayına kadar sürekli açık kalmaktadır. Bursa genelinde yaklaşık 20 kurs merkezi ile hizmet veren Busmek ilk tercih edebileceğiniz kurum olup, fakat tek alternatifiniz değildir. Çünkü İnegöl Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları İnesmek Web Tasarım Kursu ile alternatif olup, ayrıca dilerseniz Bursa Halk Eğitim Merkezlerinden birini de tercih edebilirsiniz.

Komek Web Tasarım Kursu (Konya)
Şimdi sırada İç Anadolu bölgesinden eğitim fırsatlarını ele alma zamanıdır. Her zaman olduğu gibi ilk olarak Konya Büyükşehir Belediyesi ile başlıyoruz. İlçelerde de varlığını hızla artıran Komek yaklaşık 3 milyon insana hizmet vermeye devam ediyor. Komek Web Tasarım kursu yine aynı şekilde 192 saat sürecek eğitimlerden oluşmakta olup, 16 yaş ve üzeri herkese ücretsizdir. Yılda 3 farklı kayıt tarihi olup, başvurular İnternet üzerinden online yapılıp, sonrasında başvurduğunuz şubeye giderek onaylattırmak gerekir.

Kayseri (Kaymek)
Bu yıl yaz kurları uygulaması da başlatan Kayseri Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları Kaymek Web Tasarım Kursu olarak Hürriyet ve Sümer tesislerinde eğitim vermektedir.

Kocaeli (Ko-mek, Gesmek)
Marmara bölgesinin en gelişmiş illerinden ve ilçelerini barındıran Kocaeli ücretsiz kurs denince ilk akla gelen Ko-mek olup, tüm ilçelerde bulunan eğitim merkezleri ile ücretsiz sağladığı eğitimlerden biride Web Tasarım eğitimidir. Yaklaşık 20 farklı Ko-mek kurs merkezinde bu eğitimi bulabilir, yıl boyu açık olan kayıtlara başvuru yapabilirsiniz. Belirlenen kontenjan tamamlandığında sizi arayarak bilgi verilmektedir. Bir diğer alternatifiniz ise Gebze Belediyesi Kursları olup, Gesmek adıyla hizmet veren kurum 240 saat sürecek eğitimlere imza atmaktadır. Yaklaşık 400 bin insanın yaşadığı Gebze’de seçim yapmakta zorlanacaksınız.

Antalya (Asmek)
Turizm kenti Antalya’da yaşayanlar da Antalya Büyükşehşir Belediyesi tarafından sağlanan bu imkanlardan ücretsiz olarak yararlanabilir. Geleceğe başarılı bir meslek ile adım atabilir.

Gaziantep (Gasmek)
Adını Gasmek olarak değiştiren Gamek Gaziantep’te web tasarım eğitimi imkanı sunmaktadır. Yine ücretsiz ve online başvuru sistemi ile bulunduğunuz bölgede ilklere imza atabilirsiniz.

Safranbolu (Sakem)
Belediyelerin verdiği kurslara son örnek Sakem olup, Safranbolu’da yaşayan 50 bin insanın eğlenceli önemim kaynağı olmaya devam ediyor. Yaklaşık 50 branşta eğitim veren kurum aynı zamanda Web Tasarım eğitimleri ile ilçenin bilişim alanında kalkınmasını sağlıyor.

Halk Eğitim Merkezi Web Tasarım Kursları
Tüm Türkiye’de bu eğitimi bulma imkanı sunan bir diğer kurum ise kısa adı HEM olan Halk Eğitim Merkezleri olup, aslında ücretsiz olmasına karşın bazı yöneticiler bağış adı altında ücret talep etmektedir. Bana sorarsanız ben vermem. Ücretli ise standart bir ücreti olup, neden bağış gibi alıyorsun? diye sormak gerekir.

https://www.ucretsizkurs.net/web-tasarim-kurslari

Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek