Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Undefined index: googletagged in /home/tsstfrm/public_html/Sources/GoogleTagged-Integrate.php on line 35
Örtündüm Ama....

Gönderen Konu: Örtündüm Ama....  (Okunma sayısı 14417 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı simyacı kız

• Yeni Üye
  • *
Örtündüm Ama....
« : Ağustos 21, 2009, 01:49:19 ÖÖ »
s.a arkadaşlar,
dilerim hepiniz iyisinizdir ve sağlığınız sıhhatiniz yerindedir.herşeyden önce ramazanınızı kutlarım.rabbim mübarek eylesin.hayırlı oruçlar nasip etsin.
arkadaşlar uzun süre forumdan uzak kaldım.bazı işlerim nedeniyle.gene geldim tabi:))
bir şey dikkatimi çekti.başörtüler neden çok pahalı?ucuzunu alıyorum kafada adam gibi durmuyor pahalısıda bütçeye zor.
üstelik bir takım giyim firmaları tesettür yani epey pahalı ben bundan rahatsızım.müslüman kimse neden şık olmasın 1000tl ye ancak giyinirsin.oda sezonluk.
dahada gerisi var.
birde dikkat ettim bizim islami mağazalarda çok fazla gülümseyen yüz yok ama bakıyorum yabancı markalı ürünlerin adamlarına hepsi gülüyor...
lütfen bana destek olun.eğer örtündüysem pahalı ürün neden alaym?
herkesin bütçesi yetermi?
« Son Düzenleme: Ağustos 21, 2009, 02:21:38 ÖÖ Gönderen: İsra »

Çevrimdışı İsra

• Yeni Üye
  • *
Örtündüm Ama....
« Yanıtla #1 : Ağustos 21, 2009, 02:28:48 ÖÖ »
Evet bahsettiğiniz gibi pahalı olan firmalarda ucuz olanlarda ama u tarz firmaları sezon sonu takip ederseniz çok güzel ürünleri uygun fiyatlara alabilirsiniz. Bunlara istinaden uygun fiyatta satan mağzalarda var fatihte bir mağzavar mesela 20 tl pardesü vardı ve şıklık konusundada güzeldi. Başörtüsü konusunda başta durma meselesine katılmıyorum çünki bu başörtüsünün yapısından kaynaklanır açıkcası mağzadan aldığım başörtüsü ile pazardan aldığım başörtüsü arasında pek fark yok. Ama burada amaç islamiyete uygun giyinmektir marka, nerden,nekadara aldığın önemli olmamalı baktıklarında bu müslüman bir hanım deniyorsa hakkında ne mutlu sana...

Çevrimdışı DER!N

• Yeni Üye
  • *
Örtündüm Ama....
« Yanıtla #2 : Ağustos 21, 2009, 08:21:51 ÖÖ »
Hayırlı olsun Rabbim daim eylesin kardeşim amin.

Yeni örtünmüş olduğundan tesettür kıyafetlerinin sadece belli başlı mağazalarda bulunduğunu düşünüyor olabilirsin, haricinde aslında artık uygun fiyatlı kıyafetler bulunabiliyor. Takım elbise, ya da özel kıyafetler zaten belli bir meblanın üzerinde oluyor bunun tesettüre uygunu da öyle, uygun olmayanı da.
  Diğer türlü günlük tabir ettiğimiz kıyafetler hiç de öyle fahiş fiyatlı değiller, ben daha çok kombin yapabileceğim tarzda giysiler buluyorum bu benim için çeşitlilik demek oluyor tavsiye ederim.
  Bir  de Esra'nın söylediği gibi, mağazadan aldığın eşarpla, pazardan aldığın eşarp arasında fiyat ve marka farkından başka bir farklılık olmuyor, eşarbın yapısıyla ilgili düzgün durup durmaması ki bunu da zamanla halledersin, bir çoğumuz ilk örtündüğümüzde bu tür sıkıntılar yaşadık.

Rabbim yardımcın olsun, hangi ildesin neredesin bilmiyorum; ama herhangi bir şeye ihtiyacın olursa bulur ve yollarız inşaAllah.

Çevrimdışı ahaday

• Yeni Üye
  • *
Örtündüm Ama....
« Yanıtla #3 : Ağustos 21, 2009, 09:43:12 ÖÖ »
Yeni kapanmışsanız hayırlı mübarek olsun.
Amaaaa şu moda , şık vb. kelimeleri biraz işi bozuyor be kardeşim
Müslüman bir hanım şıklığını, endamını, güzelliğini sadece eşine karşı göstermeli, mahrem gözlerden mümkün mertebe güzelliğini saklamalıdır, zira tesettürün mahiyeti budur ...
Yüzlerin gülünsememesi meselesine kısmen katılıyorum ama şu var, ticarettede olsa müslüman bir erkek yada bayan karşı cinse karşı zaruri miktar konuşup ilgilenir, çok samimi olacak davranışlardan kaçınır, zira kalplerin meyletme durumu olabilir, ama dediğiniz gibide malesef müslüman kimlikli kişiler nedense müşterilerine karşı pek sevecen yaklaşmamaktalar bu konuda sonuna kadar katılıyorum size.

Çevrimdışı ZiKra

• Yeni Üye
  • *
  • Ummaki, Küsmeyesin..!
Örtündüm Ama....
« Yanıtla #4 : Ağustos 21, 2009, 12:51:48 ÖS »
Yeni kapanmışsanız hayırlı mübarek olsun.
Amaaaa şu moda , şık vb. kelimeleri biraz işi bozuyor be kardeşim
Müslüman bir hanım şıklığını, endamını, güzelliğini sadece eşine karşı göstermeli, mahrem gözlerden mümkün mertebe güzelliğini saklamalıdır, zira tesettürün mahiyeti budur ...
Yüzlerin gülünsememesi meselesine kısmen katılıyorum ama şu var, ticarettede olsa müslüman bir erkek yada bayan karşı cinse karşı zaruri miktar konuşup ilgilenir, çok samimi olacak davranışlardan kaçınır, zira kalplerin meyletme durumu olabilir, ama dediğiniz gibide malesef müslüman kimlikli kişiler nedense müşterilerine karşı pek sevecen yaklaşmamaktalar bu konuda sonuna kadar katılıyorum size.

Katılıyorum, çok güzel ifade etmişsiniz.. Tesettürün özelliği; güzel göstermek değil, aksine bakışları üzerine çekmemektir. Ticarete gelince bayan bayanların ilgilendiği yerlerden alışveriş etmelidirler. Bir bayan, bayla pazarlık yapamaz. Buna sünnet diyor bazı insanlar, sünnet olan erkeklerin yapmasıdır bayanların değil.

Çevrimdışı xxpınar

• Yeni Üye
  • *
  • Neyseler birikti içimizde...
Örtündüm Ama....
« Yanıtla #5 : Ağustos 21, 2009, 01:20:48 ÖS »
örtünmek= modamı oldu bizim haberimiz yok? ayrıca  ,
başörtüler neden çok pahalı?ucuzunu alıyorum kafada adam gibi durmuyor pahalısıda bütçeye zor.

demişşiniz!! valla bende 10 tl eşarp örtüyorum gayet hoş duruyo, hatta bir tane kaliteli ipek eşarp aldım onu hiç örtemiyorum (adam gibi durmuyor) bile ne gerek var al 3 4 tane uygunlar farklı desenler renkler çok hoş durur bence tavsiye ederim inan hayırlı ugurlu olur inşallah sizin içinde selametle

dip not: derin hanıma katılıyorum harfi harfine
« Son Düzenleme: Ağustos 21, 2009, 01:22:16 ÖS Gönderen: xxpınar »

Çevrimdışı gece_yürüyüşü

• Yeni Üye
  • *
Örtündüm Ama....
« Yanıtla #6 : Ağustos 22, 2009, 02:18:30 ÖS »
Valla ben çoğu şeyi kadıköy salı pazarından alıyorum süper yani,her şey var.Annemin 210 ytl 'ye aldığı bu sezon çok moda olan bir pardesünün tıpkısının aynısı(yalnız kumaş biraz farklı olabilir)pazarda 20-25 ytl'ye veriyorlardı.Örtülerimide indirim kampanyadan alıyorum ,bide bursaya gidince bursa ipek markası var hem kaliteli hem uygun kampanyada olursa 10'a 20'ye buluyosun, ketenden şal örtülerde(yaz için) 5-4ytl arası gayet uygun.Fatihte bir mağaza var çok beyeniyorum dış giysilerimi ordan alırım hem fiyatı uygun, hem farklı kendileri çizip diktiriyo.O kadarda pahalı değil ararsan uygun yerler bulursun.İlk kapandığımda bende nereden giyineceğimi bilemediğim için beli başlı bilindik tesettür markalarından alıyodum mecburen.Hem çok klasik,hem de çok fiyat ödüyoduk hiç gerek yok. valla salı pazarında bile süper pardesüler varmış mağazada  ne varsa hepsi orda.İnsan uygun alınca kendinide iyi hissediyo.
« Son Düzenleme: Ağustos 22, 2009, 02:24:30 ÖS Gönderen: gece_yürüyüşü »

Çevrimdışı musalli

• Yeni Üye
  • *
Örtündüm Ama....
« Yanıtla #7 : Ağustos 22, 2009, 10:41:42 ÖS »

Ve aleykum selam ve rahmetullahu ve berekatuhu kardesım..

Inseallah hepımıze hayır getırır..

Bu konuda soylenılenler soylenmıs..Kesinlikle her butceye uygun tesettur gıyımler var.. Biraz araştırmak gerekıyor.. Mevsimini biraz geciktirdiğinde ise daha da uygun kıyafetler bulunabılıyor.. Asıl sorun tesetture uygun kıyafetlerın gıderek azalması.. Bunda ıse bızlerın talebı buyuk rol oynuyor malesef..

Eğer kişinin bütçesi uygunsa marka giyinebilir.. Bu konuya nedense insanlar çok katı bakıyor..Bir giyim, eşya v.s söz konusu oldugunda ılk etapta hemen marka kelımesı gecebılıyor.. Özellıkle muslumanlar ıcın marka konusu kınanarak dile getırılıyor.. İsrafa kaçılmadıgı taktırde, etrafımızdakı kardeslerımızın payını ayırdıktan sonra bize verilen nımetlerle hayatımızı ıstedıgımız gıbı surdurebılırız kanaatındeyım.. Bunda ne zarar olanılır kı ?

Gülümmeyen yüz ile ilgili sıkıntınızı sadece '' islami magazalara '' baglamanız dogru olmamış.. Esnafların satış polıtıkasıyla dogrudan bağlantılı bır durum.. Bu marketler, bankalar,  magazalar v.s ıcınde gecerlı..

Zikra kardeşim, bir bayan uslubunu, adabını bozmadığı surece neden pazarlık yapamasın kı bunu anlamadım.. ? Bunu neye dayanarak soyluyoruz kı ? Hanımlara da tıcaret helal kılınmıştır.. Ortamını, uslubunu, adabını bıldıkten sonra bunda mahsur yoktur ınseallah.. En dogrusunu Mevlam bılır amenna..

Gulbeşekere katılıyorum.. Tesetture uygun olarak şık giyinebilme özgürlüğüne sahip oldugumuzu dusunuyorum.. Aşırılık ile güzel giyinmeyi karıştırıyoruz..

Çevrimdışı ZiKra

• Yeni Üye
  • *
  • Ummaki, Küsmeyesin..!
Örtündüm Ama....
« Yanıtla #8 : Ağustos 22, 2009, 11:01:07 ÖS »
Alıntı
Zikra kardeşim, bir bayan uslubunu, adabını bozmadığı surece neden pazarlık yapamasın kı bunu anlamadım.. ? Bunu neye dayanarak soyluyoruz kı ? Hanımlara da tıcaret helal kılınmıştır.. Ortamını, uslubunu, adabını bıldıkten sonra bunda mahsur yoktur ınseallah.. En dogrusunu Mevlam bılır amenna..

Gulbeşekere katılıyorum.. Tesetture uygun olarak şık giyinebilme özgürlüğüne sahip oldugumuzu dusunuyorum.. Aşırılık ile güzel giyinmeyi karıştırıyoruz..

Aldığım ilme ve mantığıma dayanarak söylüyorum.

Pazarlıktan kasdınız yani ne dereceye kadardır? bazı bayanlar varki o kadar diretiyorlar ki ben utanıyorum. İllaki biraz indirim yapabilir misiniz, biraz yardımcı olabilir misiniz derecedeyse bu normaldir ama dediğim gibi ise, buna islamın asla cevazı yoktur. Hatta mümkün olduğunca bayanların ilgilendiği mazalar dan alışveriş yapmak bayan açıcından daha doğrudur. Sonuç olarak mazalarda ki bayların bakışları ortada içlerini bilemeyiz. Allah bilir içlerinden neler geçirdiklerini?

Şıklığa gelirsek asla katılmıyorum. Bir bayan dışarıda şık asla olamaz, sadece temiz ve düzenli giyinmesi gerekir. Bayan hertürlü dikkat çekerken birde şık giyinmesi,dahada çok dikkat çekmesine vesile olabilir sadece. İslamda şık giyinmek diye birşey söz konusu olamaz.

Peygamber efendimiz buyurmuştur ki; ne mutlu gençken yaşlı gösterene bundan kasıt sokakta kendini gizleyip yani yaşlı gibi durmaktır.Tesettür sadece açık olan bölgeleri kapamak değil, dikkat çekmemektir. Hangi bayan şık giyinir de dikkat çekmez? şıklığın ortası yada dikkat çekmeyeni olmaz "bence"

Bayanın şıklığı sadece eşinedir.

Neyse buda benim düşüncem :)

« Son Düzenleme: Ağustos 22, 2009, 11:11:45 ÖS Gönderen: ZiKra »

Çevrimdışı musalli

• Yeni Üye
  • *
Örtündüm Ama....
« Yanıtla #9 : Ağustos 22, 2009, 11:15:47 ÖS »

Oncelıkle sızın dusuncenız mı, ıslamın emrı mı bunu anlamak ısterım.. ? :) Onca yazdıgınızdan sonra benım dusuncem demenız kafamı karıştırdı..

Pazarlıktan kastim pazarlık.. Bunun azı ya da cogu yok.. Bunun normallıgı kıme gore ayarlanıyor , anlamıs degılım.. Dedıgım gıbı uslubunu , adabını bozmadıktan sonra tıcaret helaldır..Pazarlık helaldır.. Pazarlıgı abartma konusu ıslamla alakalı degıl uslupla alakalıdır.. Haram degıl yanlıstır..

Şıklıga gelırse kesınlıkle katılmıyorum demıssınız.. Duzenlı ve temız olmak gerekıyor bu yeterlı demıssınız.. Sızde kendınıze gore şıklıgın tarıfını yapmıssınız.. Bızlerden cok farklı bırsey dememıssınız.. Abartıya kaçmadıgın, tesetturun sınırını cıgnemedıkten sonra şık gıyınılebılır..

Çevrimdışı ZiKra

• Yeni Üye
  • *
  • Ummaki, Küsmeyesin..!
Örtündüm Ama....
« Yanıtla #10 : Ağustos 22, 2009, 11:25:25 ÖS »
İslamın getirdiği emirler benimde düşüncemdir :)

Şık giyinip tesettürün gereğini getirilebileceğine inanmıyorum çünki tesettür dikkat çekmemektir şık giyinipte dikkat çekilmeyeceğine inanmıyorum. Bakın sadece kemerli pardüse bile dikkat çekiyor. Bunu bizzat yakınım olan bir beyden duydum.İşte sadece bir kemerden bahsediyorum madem şıkır şıkırlık dikkat çekiyor beyefendi nin neden dikkatini çekmiş?  Artık siz karar verin şık olup dikkat çekmemek ikisi bir arada olabiliyor mu :)

İslamda bayanların pazarlık yapması dinimizde uygun değildir çünki ses insanı etkiler.

Neyse konuyu uzatmak istemiyorum, dedim ya herkesin aldığı ilim bilgisi farklı :)

Çıkan türlü türlü hocalar dan sonra böyle ayrılıklara düşmekte normal olsa gerek :)

Selam ve dua ile hoş kalın...

Çevrimdışı musalli

• Yeni Üye
  • *
Örtündüm Ama....
« Yanıtla #11 : Ağustos 22, 2009, 11:42:04 ÖS »

Evet amenna ıslamın emırlerı bızım dusuncemızdır.. Fakat bu sızın soyledıgınızle benım sordugum aynı degıldı.. :)

Evet herkesın aldıgı ılım bılgısı ve bunu ıdrak edebılme gucu farklıdır.. Fakat dogru ilim tektir ve tek bır kapıya acılır..

Tek kişi uzerınden bır ornek vermenız sasırtıcı.. Evet hem şık olup hem dıkkat cekmemek kesınlıkle mumkun ınseallah....

Bazen  bu tur yorumlara yazarken kendımı yorgun hıssedıyorum..

Selametle..
« Son Düzenleme: Mart 19, 2010, 05:57:36 ÖS Gönderen: sahra cold »

Çevrimdışı ZiKra

• Yeni Üye
  • *
  • Ummaki, Küsmeyesin..!
Örtündüm Ama....
« Yanıtla #12 : Ağustos 22, 2009, 11:52:46 ÖS »
Tek bir kişi olduğunu nerden biliyor sunuz? ben tek kişiyi örnek verdim :) daha neler duydum söylesem belkide şok geçirir siniz..Heryeri ortada demek kınamak mıdır? kimseyi kınamak haddime değildir.Sadece doğruyu söyledim, doğruyu söylemek,görüneni söylemek kınamak değildir. Kınamak insanları beğenmemektir. Lütfen kendi düşüncenizle, yada anladığınız şekilde düşünüp, sorgusuz sualsiz yargılamayın.

Siz yanlış anlamışsınız keşke önce bir sorsaydınız.

« Son Düzenleme: Mart 19, 2010, 05:56:55 ÖS Gönderen: sahra cold »

Çevrimdışı musalli

• Yeni Üye
  • *
Örtündüm Ama....
« Yanıtla #13 : Ağustos 23, 2009, 12:15:26 ÖÖ »

Pekı kardesım.. Kalplerın kırılmasını ıstemem.. Rabbım hayırlarla, guzellıklerle doldursun yureklerımızı, kalplerımızı.. Ayaklarımız, yureklerımız hep dogru yollara yonelsın ınseallah.. Herseyın en dogrusunu Mevlam bılır amenna..

Selametle.

Çevrimdışı ZiKra

• Yeni Üye
  • *
  • Ummaki, Küsmeyesin..!
Örtündüm Ama....
« Yanıtla #14 : Ağustos 23, 2009, 12:21:36 ÖÖ »
Amin amin amiN. Kalbim kırılmış olsada, kalpleriniz kırılsın istemem..

Üslubuma dikkat etmeye çalıştım, buna rağmen kalplerinizi kırmış isem özür dilerim. Hakkınızı helal edin..

Tebessüm sadakadır ve bu ayda sadaka vermek çok sevaptır.

Rabbime emanet olasınız...  :)

Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek