Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Undefined index: googletagged in /home/tsstfrm/public_html/Sources/GoogleTagged-Integrate.php on line 35
Ders Kitabında Efendimiz'e Hakaret !

Gönderen Konu: Ders Kitabında Efendimiz'e Hakaret !  (Okunma sayısı 1609 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hakkinihelalet

• Yeni Üye
  • *
  • Canim Oğlum
Ders Kitabında Efendimiz'e Hakaret !
« : Eylül 05, 2008, 11:11:25 ÖÖ »
Açık Ögretim Fakültesi Siyaset Bilimi ders kitabında yer alan bazı ifadelerin Peygamber Efendimiz'e (S.A.V) yönelik hakaretler içermesi tepkilere neden oldu.

Habervaktim'in haberine göre Anadolu Üniversitesi Acık Öğretim Fakültesi ders kitapları arasında yer alan Siyaset Bilimi ders kitabının 11. ünitesinin 214 sayfasının 3 paragrafında yer alan “Üstelik Hz. Peygamber zamanında bile Kur'an'daki hükümlerin aynen uygulanmadığı oluyordu. Örneğin, peygamberin kendisi, bir borcu öderken üstüne faiz anlamına gelebilecek bir ek yapmıştı” şeklindeki ifade sert tepkilere neden oldu.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Büyük Birlik Partisi İzmir İl Başkanı Ahmet Bereket, kitapta yer alan skandal ifadeler için “başta yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim'e ve Peygamberimiz Hz. Muhammed'e (S.A.V) yapılan son derece çirkin bir yakıştırma ve saldırıdır” ifadelerini kullandı.

Sessiz kalınması beklenemez

“Âlemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed (S.A.V) hiçbir zaman Kur'an hükümlerinin dışına çıkmamıştır” diyen Bereket, tepkisini şöyle sürdürdü:

“Ne amaçla ve neye hizmet ettiği belli olmayan, üstelik bilim adına üniversite öğrencilerine ders kitabı olarak okutulan bir bilim kitabında, bu tarz dinimizin derlerine iftira atılmasını haz etmemiz ve bunun karşısında sessiz kalmamamız mümkün değildir. Bir an önce A.Ü Açık Öğretim Fakültesi Siyaset Bilimi Ders kitaplarının toplatılarak, sanki Peygamberimiz (S.A.V) Allah'ın hükümlerinin dışında, Kur'ana aykırı hareket ediyormuş anlamı taşıyan bu yakışıksız ve gerçek dışı ibarenin çıkartılmasını ilgili kurum ve makamlardan bekliyoruz.”

samanyoluhaber
« Son Düzenleme: Temmuz 16, 2009, 05:17:39 ÖS Gönderen: Bilge »

Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek