Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Undefined index: googletagged in /home/tsstfrm/public_html/Sources/GoogleTagged-Integrate.php on line 35
Herkes Üniversiteli Olacak

Gönderen Konu: Herkes Üniversiteli Olacak  (Okunma sayısı 2297 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İsra

• Yeni Üye
  • *
Herkes Üniversiteli Olacak
« : Eylül 05, 2008, 01:50:36 ÖÖ »
YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan'dan gençlere müjde: Gelecek yıl hiçbir öğrenci, üniversite dışında kalmayacak. Ayrıca isteyen herkes açıköğretim fakültesine kayıt yaptırabilecek.

Her yıl üniversite kapılarını zorlayan gençlere iyi haberi, YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan verdi. Takvim'e konuşan Özcan, "Bir dahaki yıl hiçbir öğrenci açıkta kalmayacak" dedi. Bu yıl barajı indirip, üniversitelerin kapasitelerini artırmalarına rağmen 4 bin-4 bin 500 kontenjanın boş kaldığını da vurgulayan Özcan, geçmiş dönemde sorun yaşayan vakıf üniversitelerinin bu yıl en çok tercih edilen okullar olduğunun altını çizdi. Devletin en önemli görevinin, "Tüm gençlere üniversite hakkı vermek" olduğuna dikkat çeken Özcan, önümüzdeki yıldan itibaren üniversiteye giriş sisteminde yapılacak yenilikler sayesinde açıkta öğrenci kalmayacağını söyledi.

'Bu bir sıralama sınavı'

Özcan, "Açık Öğretim Fakülteleri herkesi alacak. Üniversite sınavı bir sıralama sınavı. Baraj konulması, sıralama sınavı ile ters. Bırakmak lazım. Puanına göre üniversitesi seçer" diye konuştu.

alıntıdır....
« Son Düzenleme: Temmuz 16, 2009, 05:16:39 ÖS Gönderen: Bilge »

Çevrimdışı İsra

• Yeni Üye
  • *
Herkes üniversiteli olacak
« Yanıtla #1 : Eylül 05, 2008, 01:54:39 ÖÖ »
Teşekkürler canım..
İnşeAllah dedikleri gibi olur. Herkes emeğinin karşılığını alır. Tşk..
hersene gireceğim şu sınava diyorum olmuyor kısmet belkide bunu bekliyordur nasibim :)

Çevrimdışı Büsra

• Yeni Üye
  • *
Herkes üniversiteli olacak
« Yanıtla #2 : Eylül 06, 2008, 06:27:08 ÖS »
Teşekkürler canım..
İnşeAllah dedikleri gibi olur. Herkes emeğinin karşılığını alır. Tşk..
hersene gireceğim şu sınava diyorum olmuyor kısmet belkide bunu bekliyordur nasibim :)

zaten hep hayırlısnı istemezmiyiz Allahtan belkide böylesidir hayırlı inş.

Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek