Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Undefined index: googletagged in /home/tsstfrm/public_html/Sources/GoogleTagged-Integrate.php on line 35
Başını Açtı İlahiyatçıları Suçladı!..

Gönderen Konu: Başını Açtı İlahiyatçıları Suçladı!..  (Okunma sayısı 3631 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hafız-kız

• Yeni Üye
  • *
  • Sükût gerekliydi,sus/tum. Sadece izliyorum..
Başını Açtı İlahiyatçıları Suçladı!..
« : Ağustos 23, 2008, 05:01:09 ÖS »
Başını açtı ilahiyatçıları suçladı
20 Ağustos 2008 12:20

5 yıldır Kuran’ı Kerim’i inceleyen 1 yıldır da özünü kabul ettiğini söyleyerek açılamaya karar verip pop albümü çıkaran Serpil Özkasap ilahiyatçıları zor durumda bıraktı.

Ersin Çelik'in haberi

başörtülü bir şekilde ilahi okuyan ses sanatçısı Serpil Özkasap, geçtiğimiz günlerde 22 yıldır tesettürünü çıkararak pop ve fantezi albümü çıkardı.

Tartışma konusu olan kararını, yaptığı ilahi albümlerinin 'Kadın sesi günah' diye dağıtılmaması üzerine, Kuran’ı inceleyip, kadının sesinin günah olmadığını anladıktan sonra verdiğini söyleyen Serpil Özkasap çıktığı televizyon programında ilahiyatçıları zor durumda bıraktı.

Bir sene önce kadının sesinin haram olmadığına ve Kuran’da başını örtmenin emredilmediğinin farkına vardığını söyleyen ve albümünü çıkarmadan önce açılan Serpil Özkasap, Müge Anlı’nın Atv’de yeni başlayan ‘Tatlı Sert’ adlı programında, fetva aldığını ileri sürdüğü ünlü ilahiyatçıları yalan söylemekle suçladı.

ŞARKI SÖYLEMEK İÇİN FETVA İSTEMİŞ!
Açılıp pop kaseti çıkarma kararını verirken ilahiyatçılara danıştığını, açılması ve içkili yerlerde şarkı söylemesi konusunda Eski Diyanet İşleri Başkanı Süleyman Ateş, İlahiyatçı Prof. Dr. Abdülaziz Bayındır ve Prof. Dr. Zekeriya Beyaz’ın kendisine fetva verdiğini söyleyen Özkasap’a canlı yayında yalanlama geldi. Kasap’ın, “Prof. Dr. Abdülaziz Bayındır alkollü yerlerde şakı söyleyebilirsin” sözleri üzerine programa bağlanan Bayındır, böyle bir şeyi söylemiş olmasının mümkün olmadığını belirtti. Serpil Özkasap’ın kendisine ‘türkü şarkı söyleyebilir miyim?’ diye geldiğini belirten Bayındır, “Ben de söyleyebilirsin dedim ama içkili yerlerde söyleyebilirsin demedim” şeklinde kendisini savunurken, Özkasap bu sözlere karşı çıktı. ‘İçkili yerlerde şarkı söyleme fetvası’ almak için gittiği Bayındır’ın kendisine, “ Onlar içki içiyorlar. İçtikleri içki onları bağlar sizi bağlamaz. Siz içmedikten sonra hiçbir şey olmaz. Hem de korumalar var. Sizi korurlar. Bir şey olmaz” diye fetva verdiğini söyledi. İlahiyatçı Bayındır, Özkasap’ın bu iddialarını, “Ben size böyle bir şey söylemedim” diye yalanlarken, Özkasap iddialarına Allah(celle celalüh)’ın şahit olduğunu söyledi.

ŞAHİT BEYAZ HOCA
Özkasap’la ilgili olarak ‘vicdani’ bir açıklama yapacağını söyleyen stüdyo konuğu Zekeriya Beyaz ise, Özkasap’ın İstanbul’daki bilinen birçok ilahiyatçıya gittiğini ve kendisine de geldiğini söyledi. Serpil Özkasap’ın şarkı söyleme ve başını açmak için aldığı fetvaları kendisine de ilettiğini ve ilahiyatçıların bu fetvaların dışarıda söylenmesi halinde kabul edemeyeceklerini söylediklerini aktardığını belirten Beyaz, Kasap’ın sözlerinin doğru mu yanlış mı olacağını bilemediğini ifade etti.

“VALLAHİ, BİLLAHİ BU KADINI TANIMIYORUM”
Özkasap’ın fetva aldım sözleri üzerine telefonla programa katılan Prof. Dr. Abdülaziz Bayındır’dan sonra Eski Diyanet İşleri Başkanı Süleyman Ateş de programa katılarak hakkındaki iddiaları yalanladı. Adının geçtiği için programa katıldığını söyleyen Ateş, Özkasap kendisine gelip fetva aldığına ilişkin sözlerini, “Vallahi, Billahi, Allah(celle celalüh)’ın bütün mukaddesatları üzerine yemin ederim ki yalandır. Çünkü ben bu kadını tanımıyorum.” şeklinde yemin ederek yalanlarken Özkasap, Ateş’e “Allah(celle celalüh)’tan korkun. Vallahi söylediniz” diye cevap verdi. Şarkıcı Serpil Özkasap’ın evine geldiğini hatırlamadığını söyleyen Ateş, böyle bir şey söylemesinin mümkün olmadığını ifade etti.

GERİ ZEKALI MIYIM?
İlahiyatçıların kendisine verdiği fetvaları dışarıda söylemeleri halinde inkar edeceklerini söylediğini ileri süren Kasap bunun sebebini ise şöyle açıkladı: “Halkın tepkisini alacaklar. Ben zaten münafık birisi olsam bunu açıkça söylemem. O kadar tepkiyi niye üzerime çekeyim, geri zekâlı mıyım?”

"BAL GİBİ PROMOSYON"
Serpil Özkasap’ın başörtüsünü açıp pop/fantezi kaseti çıkarmasını, programa konuk olan, magazin programı yapımcısı Cebrail Mungan ve Türk Sanat Müziği sanatçısı Yılmaz Morgül promosyon ve reklam olarak değerlendirirken, Özkasap buna şiddetle karşı çıktı. Konuya dini açıdan bakmanın çok ayrı bir şey olduğunu söyleyen Mungan, ‘bunun bal gibi promosyon’ olduğunu söylerken, Yılmaz Morgül ise, Ramazan’a denk gelmesinin promosyonun ne büyüğü olduğunu belirtti. Mungan ve Morgül’ün tespitlerine, “Siz öyle diyorsanız öyle olsun. O sizin kendi düşünceniz. Allah(celle celalüh) da biliyor ben de biliyorum” diye cevap veren Özkasap’a cevap yine Morgül’den geldi. “Allah(celle celalüh) bizi de biliyor” diyen Yılmaz Morgül 13 yıldır bu camiada olduklarını Türk halkının neyin ne olduğunu çok iyi bildiğini söyledi.

KURAN’I OKUDUKÇA AÇILMAYA KARAR VERMİŞ
Çıkardığı ilahi albümlerinin 'kadın sesi haram' gerekçesiyle dağıtılmadığını ve bu yüzden açılıp pop/fantezi kaseti çıkaran Serpil Özkasap verdiği röportajda ilginç açıklamalarda bulunmuştu. 1985 senesinde eşinin isteğiyle örtündüğünü, mahallelerindeki Diyanet'e bağlı Kuran kursuna gittiğini ama Kuran'ı Arapça'dan okuduğunu için anlayamadığını söyleyen Özkasap, ilk kez mahalledeki ev sohbetinde ilahi söylediğini, sesini erkeklerin duymaması için kendisini kastığı için iki kere ses teli ameliyatı geçirdiğini bu yüzden ilahi söylemekten vazgeçtiğini söyledi.

Maddi sıkıntıya düştükten sonra ev sohbetlerinden birinde, üniversiteli bir arkadaşının 'Sesin çok güzel’ deyip kadının sesinin günah olmadığını söylemesi ile araştırma yapıp albüm ama 'Kadın sesi günah' diye müzik şirketinin albümünü dağıtımını yapmadığını belirtti.

Tam 22 yıl teseetürlü bir halde yaşayan ve çıkardığı ilahi albümünün kapağında soldaki resmi kullanan Serpil Özkasap, şimdi Kuran'ı Kerim'i okudukça kapanmak diye bir şey olmadığını anladığını ve açıldığını söylüyor...

GERÇEĞİ(!) SON BİR YILDA ANLADI VE KASETLE BİRLİKTE AÇILDI!
Röportajda Kuran’ı Kerim’in Türkçesini, kadının sesinin günah olmadığını anladıktan sonra okumaya başladığını iade eden Özkasap, 5 sene önce okumaya başladığı Kuran’ı Kerim’i 1 yıl önce tam anlamıyla anladığını bu şekilde de hurafeleri aklında çıkardığını anlatıyor.
Güçlü bir sesi olduğunu söyleyen Özkasap’ın hayatında yaptığı devrimle ilgili şu sözleri ise bir hayli ilginç: “Allah(celle celalüh) bana bu yeteneği vermiş ama ben ‘kendi cahilliğimden ve ahmaklığımdan’ dolayı bunu kullanmadım”

Başını üç ay önce açmaya karar verdiğini Türkçe okumaya başladığı Kuran’ı Kerim’in hayatında devrim yaptığını söyleyen Özkasap, “Benim eşyaya bakış açım değişti” diyor. Özkasap 22 yıl sonra ilk kez başı açık bir şekilde sokağa çıktığında neler hissettiği sorusuna şu cevabı verdi: Bir tuhaf oldum, herkes bana bakıyormuş gibi hissetim. Evde başım açıktı ama 22 yıldır ilk defa başı açık olarak erkeklerin içerisine girdim. Ürkek oldum ama alışacağım. Başörtüsünü ilk taktığımda da 1 yıl alışamamıştım. Ama Allah(celle celalüh)'ın emri olduğuna inandığım için 22 sene başım dik dolaştım. Şimdi de günah olmadığına inandığım için, başım dik dolaşıyorum”

(Haber 7)
« Son Düzenleme: Temmuz 16, 2009, 04:58:07 ÖS Gönderen: Bilge »

Çevrimdışı mirac

• Yeni Üye
  • *
  • * Suskunluğumu En Güzel DUA Kıl Ya RAB ! *
Başını açtı ilahiyatçıları suçladı!..
« Yanıtla #1 : Ağustos 23, 2008, 05:17:05 ÖS »
nefsine yenik düşmüş bunu kabul etmiyor Kuran'ı okudukça açılmaya karar verdim diyor.
Allah akıl ve iman versin

Çevrimdışı husrev_06

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Ağustos 23, 2008, 05:24:30 ÖS »

Bacımın örtüsü batmakta rezilin gözüne,
Acırım tükrüğe billahi tükürsem yüzüne..
Medniyet dediğin soymaksa bedeni,
Desene hayvanlar bizden daha medeni..

Mehmet Akif ERSOY...

yorumsuz...

Çevrimdışı şeyma19

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Ağustos 24, 2008, 12:42:50 ÖÖ »
Allah akıl fikir ve iman versin bu cahil kuluna..

Çevrimdışı İsra

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Ağustos 24, 2008, 01:13:49 ÖÖ »
Allah ıslah etsin diyourm kimi suçlayacak ilahiyatçıları tabi şeytanı suçlayacak değilya

Çevrimdışı hayalet_06

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Ağustos 24, 2008, 01:26:50 ÖÖ »
Allah ıslah etsın uzuldum halıne

Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek