Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Undefined index: googletagged in /home/tsstfrm/public_html/Sources/GoogleTagged-Integrate.php on line 35
Doktorsuzluktan Kolunu Kaybeden Çoban, Hacettepe Tıp'ı Kazandı

Gönderen Konu: Doktorsuzluktan Kolunu Kaybeden Çoban, Hacettepe Tıp'ı Kazandı  (Okunma sayısı 2797 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mirac

• Yeni Üye
  • *
  • * Suskunluğumu En Güzel DUA Kıl Ya RAB ! *
Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde tek koluyla çobanlık yapan İrfan Töreci, gösterdiği azim ve gayretle Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne girmeyi başardı.  

Her yıl okulların tatil olmasıyla Hacıtepe'de çobanlık yaparak ailesinin geçimine katkı sağladığını söyleyen Töreci, elektrik akımına kapılması sonucu 5 yaşında bir kolunu kaybettiğini anlattı. Kolunu kaybetmesinin doktorsuzluktan kaynaklandığını, bu sebeple küçük yaşlardan itibaren doktor olmayı hayal ettiğini belirten genç çoban, bunun için çok fazla çalıştığını, ilköğretimi birincilikle bitirerek Van Alparslan Anadolu Öğretmen Lisesi'ni kazandığını, burada bir süre okuduktan sonra yeniden Yüksekova'ya döndüğünü ifade etti. Yüksekova Süper Lisesi'nde eğitimine devam eden ve okulu birincilikle bitiren Töreci, dershane öğretmenleriyle düzenli ve disiplinli çalışması sayesinde Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne girmeyi başardı. Babasının çiftçilik yaparak ailesinin geçimini sağladığını, 10 kardeş olduklarını ifade eden Töreci, maddi imkanı yetersiz olan ailesinin Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümü'nde eğitim gören kardeşini bile okutmakta güçlük çektiğini kaydetti. Töreci, tıp fakültesinde eğitim görmenin masraflı olacağını, ailesinin bu maddi yükü kaldırmasının mümkün olmadığını belirterek, "Ancak bu engeli de aşacağıma, eğitimimi sürdürmem için gerekli desteği bulacağıma inanıyorum." dedi.

zaman
« Son Düzenleme: Temmuz 16, 2009, 05:02:04 ÖS Gönderen: Bilge »

Çevrimdışı musalli

• Yeni Üye
  • *
Doktorsuzluktan kolunu kaybeden çoban, Hacettepe Tıp'ı kazandı
« Yanıtla #1 : Ağustos 20, 2008, 12:04:36 ÖS »
Allah yardımcısı olsun ; yolunu hayra açık etsin kardeşimin.

Teşekkürler mirac kardeşim.

Çevrimdışı mirac

• Yeni Üye
  • *
  • * Suskunluğumu En Güzel DUA Kıl Ya RAB ! *
Doktorsuzluktan kolunu kaybeden çoban, Hacettepe Tıp'ı kazandı
« Yanıtla #2 : Ağustos 20, 2008, 12:07:00 ÖS »
ben teşekkür ederim arkadaşlar.
Allah yar ve yardımcısı olsun.....

Çevrimdışı L@vinya

• Yeni Üye
  • *