Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Undefined index: googletagged in /home/tsstfrm/public_html/Sources/GoogleTagged-Integrate.php on line 35
Bu Gece Ay, Parçalı Tutulacak

Gönderen Konu: Bu Gece Ay, Parçalı Tutulacak  (Okunma sayısı 2027 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Gülce

• Yeni Üye
  • *
Bu Gece Ay, Parçalı Tutulacak
« : Ağustos 16, 2008, 05:02:05 ÖS »

Bu gece ayın bakır renginde görüneceği parçalı tutulması yaşanacak. Türkiye'den de çıplak gözle izlenebilecek tutulma, 21.24'te başlayacak ve gece 00.10'da gerçekleşecek.  

Ankara Üniversitesi (AÜ) Rasathanesi'nin tutulma dolayısıyla düzenleyeceği etkinlikte Başkentliler, teleskoplarla gökyüzünü izleyebilecek. AÜ Rasathanesi'nden alınan bilgiye göre, tutulma, Dünya'nın Ay ile Güneş arasında bir noktada bulunması sonucu, Ay'ın Dünya'nın gölge konisinin içerisinde kalması ile oluşuyor. Bu gece gerçekleşecek 'parçalı ay tutulması' Dünya'nın neredeyse tümünden görülebilecek. Ancak Türkiye, tutulmanın tamamının gözlenebileceği bir bölgede bulunması dolayısıyla daha şanslı. Ayın bakır renginde görüneceği tutulma, çıplak gözle ve her çaptan teleskopla izlenebilecek ve fotoğrafı çekilebilecek. Tutulmayı izlemek isteyenler, 16 Ağustos'u 17 Ağustos'a bağlayan gece TSİ 00.00 dolaylarında çıplak gözle izlenebilecek bu gök olayında, Rasathane'nin etkinliğine katılacak uzmanlarla da sohbet etme, teleskoplardan gökyüzüne bakma ve popüler gökbilim konularında sunumlar dinleme imkanı bulacak.

« Son Düzenleme: Ağustos 20, 2009, 08:20:04 ÖÖ Gönderen: DER!N »

Çevrimdışı Akasyam

• Yeni Üye
  • *
  • ŞiRiNeM
Bu gece ay, parçalı tutulacak
« Yanıtla #1 : Ağustos 17, 2008, 12:59:05 ÖS »
1 saat bekledim sonra sıkıldım bıraktım 1 saat sonra tutulmuş kaçırdım yani :D

Çevrimdışı Büsra

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Ağustos 18, 2008, 09:43:21 ÖS »
biz dışardaydık annemle ablam diyorki aya bak hilal olmuş ramazan geliyorya ne güzel diyor bende baktım şöyle ya diyorum ne garip ay tutulması bu hilal böyle olmazki diyorum inanmadılar bana eve bi gittik tv de haberi gördüm :D teşekürler

Çevrimdışı and

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Ağustos 18, 2008, 10:00:48 ÖS »
ben gördüm çok güzeldi.

Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek