Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Undefined index: googletagged in /home/tsstfrm/public_html/Sources/GoogleTagged-Integrate.php on line 35
Konya Kız Öğrenci Yurdu Çöktü

Gönderen Konu: Konya Kız Öğrenci Yurdu Çöktü  (Okunma sayısı 3754 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Rabia

• Yeni Üye
  • *
« : Ağustos 01, 2008, 08:59:56 ÖÖ »
01 Ağustos 2008 08:38
Balcılar beldesinde çöken bir vakfa ait kız öğrenci yurdunun enkazından çıkarılan ceset sayısı 13'e yükseldi. 2 yaralının durumu da ağır

Konya'nın Taşkent ilçesine bağlı Balcılar beldesinde bir vakfa ait kız öğrenci yurdunda meydana gelen göçükten 1 ceset daha çıkarılırken, ölü sayısı 13'e yükseldi.

Konya Valisi Osman Aydın, A.A muhabirine yaptığı açıklamada, son olarak enkazdan bir öğrencinin cesedinin daha çıkarıldığını ve ölü sayısının 13'e çıktığını söyledi.

Yaralı sayısının 22'ye çıktığını belirten Aydın, yurtta 40-45 öğrenci kaldığı bilgisini aldıklarını halen enkaz altında 10-15 öğrencinin bulunabileceğini kaydetti.  Hastaneye kaldırılan yaralılardan 2 tanesinin durumunun ağır olduğu belirtildi.

Medikal kurtarma timlerinin enkaz altında 2 öğrenciyle irtibat kurduğunu belirten Aydın, ''kurtarma timleri öğrencilerle konuştu. 2 Öğrencinin kurtarılması için çalışmalar sürüyor'' dedi.

Haber7.com
« Son Düzenleme: Ağustos 01, 2008, 09:03:29 ÖÖ Gönderen: Rabiş »

Çevrimdışı husrev_06

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #1 : Ağustos 01, 2008, 09:50:07 ÖÖ »
 "Edinilen bilgiye göre Konya'nın Taşkent ilçesine bağlı Balcılar beldesinde, ilköğretim okulu öğrencilerinin barındığı bir yurt binası, meydana gelen tüp patlaması sebebiyle çöktü. 60 kişi kapasiteli yurtta Kur'an kursuna giden kız öğrencilerin kaldığı bildirildi. Olayın meydana geldiği sırada yurtta kaç öğrencinin kaldığı bilinmezken, arama-kurtarma çalışmalarına katılmak üzere çevre ilçelerden çok sayıda itfaiye ve sivil savunma ekibinin bölgeye ulaştığı bildirildi. Bu arada enkazdan yaralı olarak kurtarılan 23 öğrenci, çevre hastanelere sevk edildi."
 inna lillahi ve inne ileyhi raciun... :'(

ilim tahsil ederken ölen bir kimse ile peygamberler arasında sadece bir derece fark bulunduğu ve ikinci kısım şehitlerden olduğunu, Efendimiz (a.s) haber verip müjde veriyor.Mekanları cennettir inşallah....

Çevrimdışı Rabia

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Ağustos 01, 2008, 10:41:07 ÖÖ »
AMİNNN

Çevrimdışı Rabia

• Yeni Üye
  • *
enkazdan çıkan merve olay anını anlatıyor
« Yanıtla #3 : Ağustos 01, 2008, 12:08:50 ÖS »
Konya'nın Taşkent  ilçesine bağlı Balcılar beldesinde çöken kız yurdu binasından kurtarılan ilk öğrencilerden 13 yaşındaki Merve Avcı,  patlamadan önce hocalarından birinin ''mutfakta gaz hortumu çıkmış'' dediğini duyduğunu söyledi.

Merve Avcı, ilköğretim 8. sınıfa geçtiğini ve Konya'da yaşadığını belirtti. Büyükbaba ve büyükannesinin Balcılar'da yaşadığını ifade eden Avcı, okullar tatil olduktan sonra Kur'an öğrenmek için yatılı olarak yurda yazıldığını kaydetti.  Vücudunda hafif sıyrıklar olan Merve Avcı, 3 katlı yurt binasında 6  kişilik personelle birlikte yaklaşık 50 kişinin bulunduğunu belirterek şunları söyledi:''Sabah saatlerinde namaza kalktık. Ben abdest almaya aşağı indim. Zemin kattan kuvvetli bir hışırtı geliyordu. Yurttaki iki hocamızla birlikte mutfağa girdik. Hocalarımızdan biri, 'mutfakta gaz hortumu çıkmış' dedi. Ben mutfağın kapısında duruyordum. Hocalarımız 'kapıyı kapat' dediler. Ben de ikinci kata çıktım. Binada panik yoktu, hatta öğrenciler  yataklarındaydı. Ben yukarı çıktıktan 5 dakika sonra aşağıdan yatakhanelere gaz kokusu gelmeye başladı ve hemen ardından çok şiddetli  bir patlama meydana geldi. 5 arkadaşımla birlikte patlamadan sonra binanın ayakta kalan kısmındaydık. Zemin kattan yukarı doğru çıkan alevleri çok yakımızda hissettik. kapıyı açtığımızda binanın yarısının yıkıldığını ve sadece bizim bulunduğumuz bölümün ayakta kaldığını gördük. Üzerime iki tahta parçası devrilmişti. Bağırarak yardım istedim. Yardıma gelenler beni kurtardı. Önemli bir sağlık sorunum olmadığı için hastaneye götürülmedim.''

Bu arada çevre sakinleri ve belediyede çalışan bazı görevliler, yurt binasında tüp bulunmadığını, gazla çalışan bir tesisatın kurulu olduğunu belirtti. 

Çevrimdışı Şeb-i Yeldâ

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Ağustos 01, 2008, 01:56:49 ÖS »
İnna Lillahi ve İnne İleyhi Raciun

Allah yakınlarına sabır versin..Allah Rahmet eylesin...

Çevrimdışı Rabia

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Ağustos 01, 2008, 03:07:16 ÖS »
İnna Lillahi ve İnne İleyhi Raciun

Allah yakınlarına sabır versin..Allah Rahmet eylesin...
AMİN

Çevrimdışı Akasyam

• Yeni Üye
  • *
  • ŞiRiNeM
« Yanıtla #6 : Ağustos 05, 2008, 01:13:09 ÖS »
Yakından gördüm çok kötü birşey Allah yakınlarına sabır versin...

Çevrimdışı Rabia

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Ağustos 06, 2008, 09:27:20 ÖÖ »
AMİNNN

Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek