Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Undefined index: googletagged in /home/tsstfrm/public_html/Sources/GoogleTagged-Integrate.php on line 35
Asla Başörtü Örtmeyeceğim Yemini!

Gönderen Konu: Asla Başörtü Örtmeyeceğim Yemini!  (Okunma sayısı 3675 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 66_hulya

• Yeni Üye
  • *
  • YaLaN DuNyA
Asla Başörtü Örtmeyeceğim Yemini!
« : Temmuz 06, 2008, 12:00:49 ÖÖ »
Çanakkale merkezde bulunan Mustafa Kemal İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencilerine başörtüsü kullanmamaları için yemin ettiren öğretmen için Çanakkale Milli Eğitim Müdürlüğü soruşturma başlattı.  

Son sınıf öğrencilerinin Teknoloji ve Tasarım derslerine giren Muazzez Zeybel'in, ders saatinde öğrencilere örtünmemeleri için yemin ettirmesine tepki gösteren çok sayıda veli, öğretmen hakkında şikâyetçi olmak için İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne geldi. Burada dilekçe yazan veliler, öğretmenin görevine son verilmesini istedi.

Verilen dilekçeler üzerine bir müfettiş görevlendirerek sözkonusu öğretmen hakkında soruşturma başlattıklarını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, "Konu kapsamında veliler ve öğrencilerin ifadeleri alındı. Soruşturma çok kısa bir süre sonra sonuçlanır" dedi.

Muazzez Zeybel'in öğrenciler tarafından sevilen bir hoca olduğunu söyleyen 8. sınıf öğrencisi Z.A, "Hocamız ders aralarında ve derslerde bize hep güler yüzlü davranır. Fakat son zamanlarda derslerde sürekli başörtüsü üzerine konuşmalar yapmaya başladı. Bir gün ders sırasında dersi anlatmayı bırakıp, 'Ben şimdi sizden büyüyünce başörtüsü örtmeyeceğinize, evden çıkarken Ayet-el Kürsi okumayacağınıza dair yemin etmenizi istiyorum' dedi. Bunun üzerine sınıftan bazı öğrenciler yemin etmek yerine 'söz veriyoruz' dedi. Sınıfın çoğunluğu ise sessiz kaldı. Hocamızda bize 'Irak'ta kadınlar başını örtüyor bakın onlar şimdi ne haldeler, sizler de örterseniz bizim ülkemiz de Irak gibi olur' diyerek bizleri ikna etmeye çalıştı. Ben de akşam evde babama durumu anlattım o da öğretmenden şikayetçi oldu" dedi.

Okula çocuklarının aydınlanması, ülkesi için iyi birer birey olarak yetişmleri için gönderdiklerini söyleyen veliler, "Emekliliği yaklaşan bir öğretmenin çocuklarımıza ders yerine beyinlerini bu tür şeylerle yıkaması dehşet verici. Devletin öğretmenine güvenmeyip kime güveneceğiz. Biz artık çocuklarımızla birlikte dersemi girelim. Bu tür kişilerin eğitimci olarak çalışması çok acı bir durum" diye konuştular.
« Son Düzenleme: Temmuz 16, 2009, 04:13:10 ÖS Gönderen: Bilge »

Çevrimdışı Kelebekler Diyarı

• Yeni Üye
  • *
  • ...
Asla başörtü örtmeyeceğim yemini!
« Yanıtla #1 : Temmuz 06, 2008, 12:43:42 ÖÖ »
doğruysa allah islah etsin ne diyelim...

Çevrimdışı _SuLTaN_

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Temmuz 06, 2008, 10:54:09 ÖÖ »
Bu gibi şeylere söz bulamıyorum, ne yazik ki:(
ALLAHa havale ediyorum...RABBİM herşeyin en iyisini bilir:

Çevrimdışı derya61

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Temmuz 06, 2008, 11:14:05 ÖÖ »
vay be adama bak kendini ne sanıyo  >:(

öğretmen olmuş ama insan olamamış yazık çok yazık Allah hidayet versin

zaten her zaman dediğim bir şeydir öğretmenlik her kişinin işi değil Allah uzak tutsun böyle insanları çocuklardan öğretmende aranacak ilk özellik hoşgörüdür bence

benim anne babalarada bir tavsiyem var imkanınız varsa çocuklarınızın öğretmenini siz seçin ve mutlaka onla iletişim kurun sık sık okula gidip görüşmeler yapın öğretmenlerini daha yakından tanıyın

Çevrimdışı Efruhte

• Yeni Üye
  • *
  • ..Ve Düşmek Sevdasıyla Toprağa..
« Yanıtla #4 : Temmuz 06, 2008, 11:10:30 ÖS »
Rabbimin emrinden niye bu kadar korkuyorlar...Kafirliğin bu kadarı,Rabbim ıslah etsin...

Çevrimdışı YOLCU

• ÜST YÖNETİCİ
  • *
« Yanıtla #5 : Temmuz 06, 2008, 11:19:33 ÖS »
zorda kalırsanız edin arkadaşlar

zira günün birinde Peygamber Efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem ashabından biri yanına gelir derki
ben kafir oldum ya Rasulallah bana zalimler işkence ile ALLAH yok Peygamber yok dedirttiler
efendimiz soruyor peki kalptenmi söyledin inanarakmı haşa diyor haşa hiç olurmu
ozaman efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem diyorki sen müslümanlıktan çıkmadan
önemli olan içinden kalbinden geçen vu şu sözü söylüyor

zorda kalırsanız zalimlerin zulmüne maruz kalırsanız deyin zira sizin içinizden geçen önemlidir

yani demek istediğim bu kendini bilmez çocukları başörtüsü örtmemesi için zorlaması
onların müslümanlıklarına yaşamasına engel olmaz

Çevrimdışı EZEL-İ NUR

• Yeni Üye
  • *
  • Sükut-u hayal oldu koca bir ömür bir nefsin elinde
« Yanıtla #6 : Temmuz 06, 2008, 11:27:50 ÖS »
vay be adama bak kendini ne sanıyo  >:(

öğretmen olmuş ama insan olamamış yazık çok yazık Allah hidayet versin

zaten her zaman dediğim bir şeydir öğretmenlik her kişinin işi değil Allah uzak tutsun böyle insanları çocuklardan öğretmende aranacak ilk özellik hoşgörüdür bence

benim anne babalarada bir tavsiyem var imkanınız varsa çocuklarınızın öğretmenini siz seçin ve mutlaka onla iletişim kurun sık sık okula gidip görüşmeler yapın öğretmenlerini daha yakından tanıyın

evet gercekten cok dogru bir fikir veya da biz birseyleri az cok bilen insanlar cok calişmaliyiz ve böyle insanlara colugumuzu cocugumuzu emanet etmemek için elimizden geleni yapmaliyiz...önemli görevlere dini bütün insanlarin gelmesi dilegiyle....RABBİM böylelerini isleh eylesin...
« Son Düzenleme: Temmuz 17, 2008, 01:46:00 ÖÖ Gönderen: musalli »

Çevrimdışı İsra

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Temmuz 19, 2008, 08:19:15 ÖS »
beyin yıkma diye buna denir geri kafalı bir öğretmen işte....

Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek