Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Undefined index: googletagged in /home/tsstfrm/public_html/Sources/GoogleTagged-Integrate.php on line 35
Bunları Duyupta Utanmamak Elde mi ?

Gönderen Konu: Bunları Duyupta Utanmamak Elde mi ?  (Okunma sayısı 2141 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı :)sevde:)

• Yeni Üye
  • *
Bunları Duyupta Utanmamak Elde mi ?
« : Ekim 19, 2008, 11:34:35 ÖÖ »
  İsrail zindanlarındaki Filistinli kadın mahkumlardan kaçımızın haberi var? Hamas kaynaklarına göre İsrail zindanlarında şu anda 9000 e yakın Filistinli esir bulunuyor. Daha anlaşılır bir ifade ile koca bir kasaba edecek kadar insan vatanlarını işgalcilere teslim etmemek için direndikleri yani tıpkı bizim ulusal kurtuluş savaşımızda olduğu gibi meşru müdaafa gösterdikleri için tutsak.

Belki de birçoğumuzun duyunca şaşıracağı hayrete düşeceği bir başka bilgi ise Filistin de her dört insandan birinin yani Filistin halkının % 25 inin siyonist İsrail devleti tarafından en az bir kez tutuklandığı. Hayretler içinde kalmamıza sebep olacak bir başka bilgi ise İsrail Devleti yasalarına göre zindanlardaki Filistinli esirlere işkence yapmak yasal. Yani işkence suç teşkil etmiyor aksine sorgu esnasında ya da keyfi gelince bir esire işkence yapmanın cezası falan yok...Çeşitli İnsan hakları kuruluşlarının bunun suç teşkil etmesi yönündeki başvuruları ise siyonist İsrail devleti tarafından pişkinlikle reddedilmiş. İsrail zindanlarındaki gardiyanlar gün boyu esirlere türlü işkenceler yaptıktan sonra sanki büro işinde çalışıyor gibi bir iç rahatlığıyla mesai bitimlerinde evlerine gidiyorlar. Nöbet yeni işkencecilere geçiyor. İnsan demeye dilimizin varamayacağı bu kimseler son zamanlarda İsrail zindanlarında moda olduğu üzere esirleri 48 - 50 saat kadar kolları arkadan bağlı ayakta tuttuktan sonra, sekiz ya da on saatlik mesai diliminde gösterdikleri efor nedeniyle sanırım artık yorgun düşerek evlerine karılarının varsa çocuklarının yanına giderek huzurla başını yastığa koyabiliyor.

İşte size Filistin zindanlarına dair edindiğim istatistikler;

1967 den günümüze kadar tutuklanan ve Siyonist İsrail zindanlarında kalan esir sayısı 700.000

İşkence gören esir sayısı % 90

işte size uygulanan işkence metodları;

Aşırı soğukta tutma yoluyla işkence % 92

Aşırı sıcakta tutma yoluyla işkence % 76

Çok uzun süre ayakta tutma yoluyla işkence % 91

Boğaz sıkıp boğma yoluyla işkence % 74

Aç bırakma yoluyla işkence % 86

Tek kişilik hücrelerde çıldırtma yoluyla işkence % 71

Uykusuz bırakma yoluyla işkence % 81

Şiddetli biçimde etlerinin sıkılması yoluyla işkence % 94

Başkalarına yapılan işkenceyi zorla izletme yoluyla işkence % 70

Eşinin gözleri önünde tecavüz yoluyla işkence % 30

Zehirli gaz teneffüs ettirme yoluyla işkence % 15

Zindanlardaki mahkumlardan Hamas kaynaklarından takip ettiğime göre 140 civarı kadın. Filistin'de kadın olmak zor ancak belki de dünyanın çok az yerinde olacağı kadar onurlu bir görev . Filistin'de kadın ve çocuklar yani anneler ve evlatları direnişin en önemli sembollerinden. Filistinli kadınlarla konuşun ya şehit kocalarından geriye kalan yetim çocuklarının bakımını üstlenmişlerdir ya çocuk yaşta evlatlarını şehit vermişlerdir ya da İsrail zindanlarında esirlerdir. Bakın Filistinli esir kadınlar bize neler anlatıyor.

"Cinsel tecavüz tehdidini işgalcilerin sürekli dilinde "İtirafta bulun yoksa şu asker hepimizin gözleri önünde sana tecavüz edecek" diye tehditte bulundular. Bu tehdit karşısında bütün bedenim titremeye başladı. Şehit kocama ağza alınmayacak küfürler ettiler. Ama ben yine de kararlılığımdan bir şey kaybetmedim ve 'benim size söyleyecek bir sözüm yok' dedim." Raide Muhammed Şehade

â€œİşgalciler özel yetiştirilmiş bazı kadınları yanımıza sokarak bizi onlar tarafından hakarete ve çirkin muamelelere maruz bırakıyorlar. Üzerime süpürgelerle saldırdılar. Bu saldırıya uğradığımda hamileliğimin ikinci ayında ydım. Saldırıdan dolayı kanama olunca işkenceciler doktor çağırmak yerine bu halimi istismar ederek itirafta bulunmam için işkenceye devam ettiler ve çocuğumu düşürdüm.â€? Able Taha

"Sorgulama esnasında sorgulayıcı sandalyesini bana iyice yakın koyuyor, bana "sevgilim" diye hitap ediyordu. Çok iğrenç bir şekilde karşımda duruyor ve benim saçımın sarışın olduğunu, yahudi olmam gerektiğini söylüyordu. Beni itirafa zorlamak için sözlerin ve fiillerin en çirkinlerini bana karşı kullandılar." Lenan Melitat

Biraz olsun vicdan sahibi hiçkimsenin gözleri dolmadan , ürpermeden okumayacağı bu anlatımların yanı sıra Filistinli esirlerin kaldığı zindanlar zaten kesintisiz işkence mekanlarıdır. Bu zindanlarda temizlik olmadığından çok kötü kokular yayılmaktadır. Kadın esirler, yanlarına yedek giysi almalarına fırsat verilmediğinden bazen haftalarca üstlerini değiştirmeden durmaya zorlanmaktadırlar. Önlerine atılan yiyecekler son derece kalitesiz ve kötüdür. Sağlık hizmeti diye bir mevhum zaten yoktur.

İsrail zulmünü anlayabilmek için sadece Filistinli kadın esirleri dinlesek bile yeter öyle değil mi? Bu kadınların herbirinin yaşamında emperyalist zulmün ve Filistin direniş tarihinin en çarpıcı noktaları gizlidir. Filistinli kadınlar çocukken genelde babasız büyümüştür ve hepimizin o yaşlarda babalarımızdan olduğu gibi kendi babalarından masum istekleri olamamış kendi babalarının eve dönüş anındaki heyecanı yaşayamamışlardır. Gelinlik çağa geldiğinde beraber bir ömür süreceği eşini bulmanın ve evlenmenin heyecanı biraz olsun çekilen acıları geri plana atabilmiştir belki. Ama bu mutluluk elbette fazla sürmez Filistinli kadına bir süre sonra eşinin şehit edildiği haberi gelir. Filistinli kadın ne yapabilir? Kendi emelleri uğruna sınırları değiştirmeye çalışan emperyalist devletlerin zulümleri ile belirlenen kaderi ve sadece üzüntüler üzerine kurulu yaşamında nasıl ayakta durabilir? Elbette sahip olduğu yüce değerlere ve şehit eşinin yadigarı evlatlarına tutunarak... Filistinli kadın tüm bunları yaparken ayakta kalma mücadelesi içinde asla ne yapmaz? Elbette vatanı namusu ve şehit yakınlarının aziz hatırası için direnmekten biran olsun asla vazgeçmez...

Bu yazdıklarımın hiçbirinde abartı yoktur veriler ve anlatımlar tamamen dikkatle incelediğim kaynaklardan alınmıştır. Peki tüm bunları ben anlattıktan sizler de okuduktan sonra akıllara gelecek olan aslında şu değil midir? Ah güzel ülkemizin hanımları... Vaktinizin çoğunu kaşınızı gözünüzü incelemek için geçirdiğiniz aynanın karşısından, günübirlik sözde aşklar için ağlamaktan, alamadığınız son model cep telefonu için dertlenmekten, takip ettiğiniz magazin programlarından, komşunuzun yeni mobilya takımı ya da perdelerini kıskanmaktan, dedikodudan, saçma sapan kadın programlarından, ahlaksızlığı göklere çıkaran dizilerden bir an olsun uzaklaşsanız da en azından bir tek bir Filistinli kadının yaşam öyküsünü anlatsam size...

alıntı
« Son Düzenleme: Haziran 20, 2010, 05:14:42 ÖS Gönderen: gözyaşı »

Çevrimdışı derya61

• Yeni Üye
  • *
Bunları Duyupta Utanmamak Elde Mi ?
« Yanıtla #1 : Ekim 19, 2008, 11:45:43 ÖÖ »
Allah ıslah eylesin öyle insanları ne üzücü olaylar  :'(  :'(  :'(

bende sırpların bosnalılara yaptığı işkenceleri anlatan bir kitap okumuştum çok kötüydü anlatılanlar günlerce ağlamıştım kendime gelememiştim

Çevrimdışı musalli

• Yeni Üye
  • *
Bunları Duyupta Utanmamak Elde Mi ?
« Yanıtla #2 : Ekim 19, 2008, 02:13:10 ÖS »
Gonul mahsun,dil lal...Ne soylenebilir ki; soz yok!..Duyarsizlasmamak,daimi dualarimizda yer almalari en azindan insan olarak yegane sorumluluklarimizin arasinda yer aliyor..Unutmamak..Unutmamak..Unutmamak...

Efendimiz aleyhiselatuvessellem buyuruyor ;

**Mumin kisi, diger mumine karsi duvar gibidir, birbirlerini takviye ederler.”
(Nesai kutubi sitte)

**Mü’minler birbirlerine muhabbetli ve hayirlidir, evleri ve bedenleri ayri olsa da. Facirler ise birbirlerini aldaticidirlar. Evleri ve bedenleri toplu olsa da. Ve birbirleriyle mucadele ederler.
(Hz. Enes r.a.Ramuz El-Hadis )

**Zulumden kacinin. Zira zulum, kiyamet gunu karanliklar olacaktir.''
(Muslim)

++

Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek