Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Undefined index: googletagged in /home/tsstfrm/public_html/Sources/GoogleTagged-Integrate.php on line 35
Ankara'da Ben Tedavisi Yapan Yerler

Gönderen Konu: Ankara'da Ben Tedavisi Yapan Yerler  (Okunma sayısı 1153 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı YOLCU

• ÜST YÖNETİCİ
  • *
Ankara'da Ben Tedavisi Yapan Yerler
« : Şubat 21, 2015, 03:04:45 ÖS »
Ben aldırmanın riski

Bilinen hiçbir riski yoktur. Hatta tam tersi ben alındığında benin varlığından kaynaklanan risklerde ortadan kaldırılmış olur. Özellikle koyu renkli olanların güneşin zararlı ışınlarını daha çok tutmasının etkisiyle yıllar içinde kanserleşme riski daha fazladır,cilt rengi benlerde bu risk daha azdır.Erken dönemde tedavi edilen ben kanserleşme riskini de kaybetmiş olur çünkü olmayan ben kanserleşmez. Bu çürük dişin çekildikten sonra ağrıyamayacağı gibi bir kesinlik arz eder. Kanserleşme riski dışında benin büyümesi,tahriş olup kanaması veya kaşınması da önemli olmayan fiziki rahatsızlıklardır. Tedaviyle bu risklerde ortadan kaldırılır.

Benler aldırmak iz yaparmı

Benin yapısına ve daha çok yapılacak tedavi yöntemine bağlı olarak oluşacak iz miktarı çok değişir. Ameliyatla alındığında estetik dikiş denildiği şekilde dikilirse benin iki katı uzunluğunda çizgi şeklinde iz kalır,dikişler gizli dikiş şeklinde konulmazsa o zaman balık kılçığı şeklinde iz kalır.

Buharlaştırma yöntemiyle ben alındığında yeni oluşan cildin farklı görünmesi dışında iz kalmaz.Bu ameliyat izi gibi değil belli belirsiz bir sivilce izi gibi olur.

Radyo frekansla ben alımında buharlaştırma gibi fark edilmez bir iz kalır.

Krioterapi ile ben tedavisinde belirgin çukurluk kalabilir.

Kaç seansta alınır

Tüm yöntemlerde genellikle ilk uygulamada alınmış olur,buharlaştırma ve radyo frekansla tedavide seyrek olarak rötuş gerekebilir.

Ben aldırmanın yaşı varmı ?

Her yaşta ben tedavisi yapılabilir.Burada hastanın buna karar verebilecek yaşta olup olmadığı önemlidir.1 yaşında bile ben alınabilir bu durumda anne baba buna karar verir.Özellikle ergenliğe giriş yaşları olan 13-16 yaş gurubunun bedenine ilgisi arttığı için daha çok talep gelmektedir.İleri yaşlarda kanser riski olduğu için tedavi ertelenmemelidir. Büyüme eğiliminde olan damar beni gibi yapılar 1-2 aylık bebekte bile tedavi edilebilir.

https://www.adilaltinsoy.com/ben-aldirma-yontemleri/

Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek