Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Undefined index: googletagged in /home/tsstfrm/public_html/Sources/GoogleTagged-Integrate.php on line 35
Aşk'ın Gözü Kördür...

Gönderen Konu: Aşk'ın Gözü Kördür...  (Okunma sayısı 1649 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SüKuT-u HaYaL

• Yeni Üye
  • *
  • Harca(ya)madığım zamanları buldum zaman içinde
Aşk'ın Gözü Kördür...
« : Eylül 11, 2008, 03:06:40 ÖS »

Uzun zaman önce dünya yaratılmadan, insanlar dünyaya ayak basmadan önce, iyi huylar ve kötü huylar ne yapacaklarını bilmez vaziyette dolanıyorlarmış. Bir gün toplanmışlar ve her zamanki gibi oturuyorlarken saflık ortaya bir fikir atmış.
- Neden, saklambaç oynamıyoruz?
Ve hepsi bu fikri beğenmiş ve hemen çılgınlık bağırmış;
- Ben ebe olmak istiyorum, Ben ebe olacağım..
Ve başka hiç kimse çılgınlığı arayacak kadar çıldırmadığı için, çılgınlık bir ağaca yaslanmış ve saymaya başlamış.
-1, 2, 3, 4, 5...
Ve çılgınlık saydıkça, iyi huylularla kötü huylular saklanacak yer aramışlar. ŞEFKAT, ayın boynuzuna asılmış; İHANET, çöp yığının içine girmiş, SEVGİ, bulutların arasına kıvrılmış, YALAN, bir taşın altına saklanacağını söylemiş, ama yalan söylemiş, çünkü gölün dibine saklanmış, TUTKU, dünyanın merkezine gitmiş, PARA HIRSI, bir çuvalın içine girerken çuvalı yırtmış. Ve çılgınlık saymaya devam etmiş:
-79, 80, 81, 82...
Aşkın dışında bütün iyi huylar o ana kadar zaten saklanmışlar. Aşk kararsız olduğu gibi, nereye saklanacağını da bilmiyormuş. Bu bizi şaşırtmamalı, zira hepimiz aşkı saklamanın ne kadar zor olduğunu biliriz.
Ve çılgınlık:
-…99, 100 demiş.
100'e vardığı anda AŞK sıçrayıp güllerin arasına girmiş ve saklanmış, ve çılgınlık bağırmış:
- Sağım solum sobe, geliyorum!
Ve arkasına döndüğünde ilk önce TEMBELLİĞİ görmüş, o ayaktaymış, çünkü saklanacak enerjisi yokmuş. Sonra ŞEFKATİ ayın boynuzunda görmüş ve İHANETİ çöplerin arasında... SEVGİYİ bulutların arasında, YALANI gölün dibinde ve TUTKUYU dünyanın merkezinde. Hepsi birer birer bulunmuş, sadece biri hariç. Ve çılgınlık umutsuzluğa kapılmış. En son saklanan kişiyi bulamamış. Derken HASET, bulunmadığı için haset duyarak, çılgınlığın kulağına fısıldamış:
- Aşkı bulamıyorsun. O güllerın arasında saklanıyor."
Ve çılgınlık çatal şeklinde tahta bir sopa almış ve güllerin arasına çılgınca saplamış.. saplamış.. saplamış, ta ki yürek buran bir haykırma onu durdurana kadar. Ve haykırıştan sonra, aşk elleriyle yüzünü kapayarak ortaya çıkmış ve parmakları arasından iki sicim gibi kan akıyormuş gözlerinden. Çılgınlık aşkı bulmak için heyecandan aşkın gözlerini çatal sopayla kör etmiş.
- “Ne yaptım ben, ne yaptım ben” diye bağırmış.
- Seni kör ettim, nasıl onarabilirim.
Ve aşk cevap vermiş:
- Gözlerimi geri veremezsin. Ama benim için bir şey yapmak istersen senden bir şey isteyebilirim. Benim kılavuzum olabilir misin?
Ve o günden beri aşkın gözü kördür ve her zaman çılgınlık yanındadır…

alıntı
« Son Düzenleme: Eylül 10, 2009, 04:42:57 ÖS Gönderen: gözyaşı »

Çevrimdışı ceylin

• Yeni Üye
  • *
Aşk'ın gözü kördür...
« Yanıtla #1 : Eylül 16, 2008, 04:54:02 ÖS »
çok güzel paylaşım emeğine sağlık...

Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek