Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Undefined index: googletagged in /home/tsstfrm/public_html/Sources/GoogleTagged-Integrate.php on line 35
Konyadan Beyşehire 70 Km Yürümüştüm Çaresizlikten Diyim

Gönderen Konu: Konyadan Beyşehire 70 Km Yürümüştüm Çaresizlikten Diyim  (Okunma sayısı 5013 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı YOLCU

• ÜST YÖNETİCİ
  • *
https://www.tesetturforum.gen.tr/anilar_hatiralar/yemek_yesem_yurumek_zorunda_kalacam_yemesem_ac_kalacam-t29422.0.html;msg135646

üstteki linkte başımdan geçen anının başlangıcı yer alıyor arkadaşlar

gelelim devamına çıktım akyokuşa beyşehir antalya yoluna dedim geçen bir araba durur arabalar öyle hızlıki kimsenin duracağı yok bende inatçı biri olarak inat yaptık kimseye el etmiyecem yürüyecem diye koyuldum yola saatler geçiyor yoruluyorum acıkıyorum yollarda yol dediğimde dağlık tepelik alanlar
mevye falan bulup yiyorum derken 8 saattir yoldayım arkadaşlar artık hava kararmasına 2  3 saat vakit kaldı bir an evvel ilçeye eve varmam gerekli.

kızdım insanlara öylesine kızdımki anlatamam bir insan evladı kalmamış biride durmadı alalım şunu gittiğimiz kadar götürelim demedi. derken

Bir çoban gördüm ki Allahım yaşıyorsa o adamı bana bir kere daha göstersin vefat ettiysede mekanı gani gani cennet eylesin o çobanın Hatta mevlam benim sevaplarımdan alıp ona yüklesin neyse gelelim çobana yoldan yürürken çoban seslendi Yiğenim ne yapıyorsun sen buralarda dedi durumu anlattım insanlar insanlıktan çıkmış biri dahi almadı yürüdüm dedim ah oğlum ne yaptın sen dedi

Açmısın dedi dedim dayı açım Allah için açım çoban dayı bana yarım köy ekmeği ve peynir verdi belliki kendi erzağıydı yedim biraz kendime geldim
dur şimdi sana bir araba durduralım dedi bir kaç deneme duran yok derken birisi geldi ayağımızın ucunda durdu meğerse durmak zorunda kaldı benzini bitmiş çoban dayı şu çocuğuda beyşehire götür demeye kaldı adam benzin yok dedi bir şekilde benzin bulundu götürdüler beni beyşehire.

İşte burda anlatmak istediğim ben değil o adını sanını kim olduğunu bilmediğim çoban dayıydı o dayımdan Allah sonsuz sayılarca defa razı olsun Allah onun sülalesine genişlik bolluk rahmet bereket versin o ve onun gibi kim varsa. okuyan arkadaşlar sizlerede çok teşekkür ederim .

« Son Düzenleme: Kasım 23, 2009, 03:45:09 ÖS Gönderen: YOLCU »

Çevrimdışı mirac

• Yeni Üye
  • *
  • * Suskunluğumu En Güzel DUA Kıl Ya RAB ! *
Konyadan Beyşehiye 70 Km Yürümüştüm Çaresizlikten Diyim
« Yanıtla #1 : Kasım 23, 2009, 03:35:22 ÖS »
azda olsa hala iyi insanlar var. ve en olmadık zamanlarda olmaları gerektikleri yerde oluyorlar

Çevrimdışı sahra cold

• Yeni Üye
  • *
  • ........
« Yanıtla #2 : Kasım 23, 2009, 03:37:07 ÖS »
Çoban hızır gibi yetişmiş desene...

Çevrimdışı YOLCU

• ÜST YÖNETİCİ
  • *
« Yanıtla #3 : Kasım 23, 2009, 03:39:50 ÖS »
azda olsa hala iyi insanlar var. ve en olmadık zamanlarda olmaları gerektikleri yerde oluyorlar

evet kul sıkışmayınca hızır yetişmez olayına döndü durum dimi çok acıktım çok yoruldum 40 50 km daha vardı yürümem gereken yol ama yürüyecek halim vede zaöanım kalmamıştı o çoban dayım öyle iyi geldiki ya unutmak imkansız o iyiliği şimdi görsemde onu

dayım ben mustafa adımı bilmezsin belki benim kadar o anıda hatırlamazsın ama ona demek isterimki dayı benden ne istersin söyle ne istersen yapacam harbiden beni sırtına al ordan konyaya kadar taşı dese taşırım Allah için
« Son Düzenleme: Kasım 23, 2009, 03:41:11 ÖS Gönderen: YOLCU »

Çevrimdışı YOLCU

• ÜST YÖNETİCİ
  • *
« Yanıtla #4 : Kasım 23, 2009, 03:43:02 ÖS »
Çoban hızır gibi yetişmiş desene...

evet Allahıma sonsuz şükürler ve senalar olsun darda koymadı beni her ne kadar durupta aracına almayan kulları yardımcı olmasada mevlam darda koymadı
« Son Düzenleme: Kasım 23, 2009, 03:43:48 ÖS Gönderen: YOLCU »

Çevrimdışı EZEL-İ NUR

• Yeni Üye
  • *
  • Sükut-u hayal oldu koca bir ömür bir nefsin elinde
« Yanıtla #5 : Kasım 23, 2009, 03:46:48 ÖS »
ne güzel bir iz birakmiş bu olay sizde... RABBİM razı olsun o amcadan.. ALLAH o cobanı senin oradan kurtulman için bir vesile  eylemiş.. cook cok sükretmek gerek..RABBİM bizi hiç unutmuyor... ya biz...:(  bu coban amcalar gibi insanlar sayesinde ayaktayiz.. insanlik ölmemiş ne mutlu....

Çevrimdışı YOLCU

• ÜST YÖNETİCİ
  • *
« Yanıtla #6 : Kasım 23, 2009, 03:50:31 ÖS »
ne güzel bir iz birakmiş bu olay sizde... RABBİM razı olsun o amcadan.. ALLAH o cobanı senin oradan kurtulman için bir vesile  eylemiş.. cook cok sükretmek gerek..RABBİM bizi hiç unutmuyor... ya biz...:(  bu coban amcalar gibi insanlar sayesinde ayaktayiz.. insanlik ölmemiş ne mutlu....

Allahım o kadar kulu içinde düşünsenize herkesin derdine göre yardım yardımcılar görevlendirmiş ne güzel bir dinimiz ne Büyük bir Yaratıcımız var dimi en büyük şükür kaynağı müslüman doğmaktır bence

Çevrimdışı EZEL-İ NUR

• Yeni Üye
  • *
  • Sükut-u hayal oldu koca bir ömür bir nefsin elinde
« Yanıtla #7 : Kasım 23, 2009, 04:04:05 ÖS »
ne güzel bir iz birakmiş bu olay sizde... RABBİM razı olsun o amcadan.. ALLAH o cobanı senin oradan kurtulman için bir vesile  eylemiş.. cook cok sükretmek gerek..RABBİM bizi hiç unutmuyor... ya biz...:(  bu coban amcalar gibi insanlar sayesinde ayaktayiz.. insanlik ölmemiş ne mutlu....

Allahım o kadar kulu içinde düşünsenize herkesin derdine göre yardım yardımcılar görevlendirmiş ne güzel bir dinimiz ne Büyük bir Yaratıcımız var dimi en büyük şükür kaynağı müslüman doğmaktır bence

evet abi haklısın.. bizi bizden daha iyi tanıyan ve sıkıntılarimiza derman olan RABBİMİZ var sonsuz  şükürler olsun...

Çevrimdışı Kelebekler Diyarı

• Yeni Üye
  • *
  • ...
« Yanıtla #8 : Kasım 23, 2009, 04:58:39 ÖS »
:) Hızır As derler bizde de Allah zorda kalan kuluna elçi yollar diye öğrettiler hep .. Güzelmiş Bizde abimlerle piknik yapacağız diye çocukken merzifondan çoruma kadar yürümüştük çocukluk işte piknik yapamadan rahmetli babannemler arabayla almaya gelmişlerdi :)

Teşekkürler bizlerle paylaştığın için ;)

Çevrimdışı YOLCU

• ÜST YÖNETİCİ
  • *
« Yanıtla #9 : Kasım 23, 2009, 05:09:36 ÖS »
Ben Teşekkür ederim inanın çok keyifli oluyor arkadaşlar böyle şeyleri paylaşmak

Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek