Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Undefined index: googletagged in /home/tsstfrm/public_html/Sources/GoogleTagged-Integrate.php on line 35
Varis Hastalığında Yürümenin Faydaları

Gönderen Konu: Varis Hastalığında Yürümenin Faydaları  (Okunma sayısı 4505 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı YOLCU

• ÜST YÖNETİCİ
  • *
« : Temmuz 21, 2010, 10:55:25 ÖÖ »
Yürüyüş yaparken bacak kasları birer kalp gibi çalışarak derin toplar damarlar aracılığıyla kanı kalbe doğru gönderir.Geri dönüşün yürüyüşle rahatlaması sonucu varis sebebiyle bacaklarda biriken sıvı ve diğer kalıntılar doku içinden alınmış olur.Bu sayede bacaklardaki şişme azalır,sızlama,kramp ve ağrı gibi varisten kaynaklanan şikayetlerin görülme sıklığı ve şiddetinde azalma olur.
    Diğer taraftan yürüyüş sayesinde kirli kanın geri dönüşü rahatlayacağı için varis içindeki basınç düzer ve varisin ilerleme hızı yavaşlar,varisi ilerleten en önemli etken az hareketle ayakta durmakken ilerlemesini yavaşlatan en önemli etkende düzenli yürüyüş yapmaktır.Yine yürüyüş sayesinde varis sebepleri arasında sayılan kilo problemine de çözüm getirilmiş olur.
    Yürüyüş yapmanın bunlar dışında onlarca faydasınıda göz önünde bulundurarak günlük düzenli yürüyüş yapmalısınız.

Op. Dr. Serkan Akarsu
« Son Düzenleme: Eylül 05, 2020, 10:23:02 ÖÖ Gönderen: YOLCU »

Çevrimdışı forumevreni

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #1 : Temmuz 21, 2010, 03:09:52 ÖS »
teşekkürler.. bu aralar sık görmeye başladım varis hastalarını  ???

Çevrimdışı YOLCU

• ÜST YÖNETİCİ
  • *
« Yanıtla #2 : Temmuz 21, 2010, 03:12:07 ÖS »
teşekkürler.. bu aralar sık görmeye başladım varis hastalarını  ???

nerde görüyorsun?

Çevrimdışı forumevreni

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Temmuz 21, 2010, 06:31:09 ÖS »
görüyorum derken kahramanmaraşta sık rastlıyorum bu hastalara

Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek