Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Undefined index: googletagged in /home/tsstfrm/public_html/Sources/GoogleTagged-Integrate.php on line 35
Van'da Deprem!!!

Gönderen Konu: Van'da Deprem!!!  (Okunma sayısı 3594 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sahra cold

• Yeni Üye
  • *
  • ........
Van'da Deprem!!!
« : Ekim 23, 2011, 03:05:36 ÖS »

Merkez üssü Van'ın Tabanlı köyü olan 6.6 büyüklüğünde bir deprem oldu.

ERDOĞAN GİDİYOR

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan şiddetli depremle sarsılan Van’a gidiyor.

ERCİŞ'TE HASAR BÜYÜK

Van'da meydana gelen depremin kentin yanı sıra ilçelerde de ciddi hasara yol açtığı bildirildi. Alınan bilgiye göre, depremin Erciş'te çok sayıda binanın yıkılmasına neden oldu, özellikle Vanyolu ve Beyazıt mahallelerinde ciddi hasara yol açtı.

İlçedeki çok sayıda eski ve çok katlı binanın yıkıldığı, enkaz altında kalanlar olduğu, bazı yerlerden duman yükseldiği belirtildi. Telefon ve elektrik hatlarının çalışmadığı ilçede, bazı yolların kapandığı, ilçedeki hastanenin yetersiz kaldığı öğrenildi. Muradiye ilçesinde de binalarda çatlaklar oluştuğu, vatandaşların sokaklara çıktığı ifade edildi.

YARALILAR HASTANELERE ULAŞTIRILIYOR

Van'daki deprem nedeniyle yaralanan yaklaşık 50 kişi, hastaneye getirildi. Alınan bilgiye göre, depremde yıkılan bazı ev ve iş yeri enkazından çıkarılan yaralılar, hastanelere ulaştırılmaya başlandı.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde, artçı sarsıntıların devam etmesi nedeniyle hastalar bahçeye taşındı. Depremdeki enkazdan yaralı kurtarılan yaklaşık 50 kişiye ilk müdahalelerihastanebahçesinde yapılıyor. Yaralılar arasında emniyet ve jandarma görevlileri de bulunuyor.

Enkazdan çıkarılan ve henüz sayıları tespit edilemeyen diğer yaralılar ise askeri ve sivil ambulanslarla çevre illere sevk ediliyor. İl merkezinde jandarma ile çevik kuvvet ekipleri, yıkılan binalara vatandaşların girmesini engellemek için güvenlik önlemi aldı.

O ANI ANLATTI

Van'da meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki deprem Iğdır'da da hissedildi.Depremsebebiyle paniğe kapılan vatandaşlar kendini dışarıya attı. Depremden korkan vatandaşların iş yerlerinin ve evlerinin önünde bekledikleri görüldü. İş yeri Sahibi Bülent Mutlu, "Elektrik dükkanımda oturuyordum bir anda başım dönmeye başladı. Hiç deprem olduğu aklıma gelmedi. Avizelerin çok sallandığını görünce kendimi dışarı attım hala çok korkuyorum" dedi.

2 BÜYÜK DEPREM DAHA

Kandilli Rasathanesi, Van Tabanlı köyündeki 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından Ilıkaynak ve Gedikbulak köyleri merkezli iki deprem daha ölçüldüğünü bildirdi.

Kandilli Rasathanesi'nininternetsitesinde yer alan bilgiye göre, Merkeze bağlı Ilıkkaynak köyünde saat 13.48'de 5.4, merkeze bağlı Gedikbulak köyünde ise saat 13.56 itibariyle 5.5 büyüklüğünde iki deprem daha ölçüldü.

CAMİLERİN MİNARESİ YIKILDI

Merkez üssü Van olan ve Muş, BatmanDiyarbakırgibi illerde hissedilen 6.6 büyüklüğündeki depremden ötürü Muş'un Bulanık ilçesine bağlı Sarıpınar beldesi ve Adıvar köyünde bulunan camilerin minarelerinin yıkıldığı öğrenildi.

DEPREMİN BÜYÜKLÜĞÜ KAFA KARIŞTIRDI

Van'da meydana gelen depremin büyüklüğü ile ilgili farklı kurumlardan farklı bilgiler geliyor. Kandilli Rasathanesi’nin 6.6 olarak açıkladığı Van Tabanlı’daki depremin büyüklüğünü ABD Jeolojik Araştırmalar Merkezi 7,3 olarak açıkladı. Deprem,AtatürkÜniversitesi Deprem Araştırma Merkezi'nde ise 7.0 olarak ölçüldü.

BİRÇOK İLDE HİSSEDİLDİ

Van'da meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki deprem Diyarbakır, Şırnak, Siirt, Batman, Mardin ile Irak'ın kuzeyindeki Duhok ve çevre yerleşim birimlerinde de hissedildi. Deprem bölgede paniğe neden olurken bazı vatandaşların ev ve iş yerlerinden dışarı çıktığı görüldü.

Kaynak

Çevrimdışı sahra cold

• Yeni Üye
  • *
  • ........
Van'da Deprem!!!
« Yanıtla #1 : Ekim 23, 2011, 03:15:29 ÖS »

Çevrimdışı sahra cold

• Yeni Üye
  • *
  • ........
Van'da Deprem!!!
« Yanıtla #2 : Ekim 24, 2011, 12:54:33 ÖÖ »
PTT Kargo ve MNG Kargo Van'a Gönderilecek Kargolardan Ücret Almayacaklarını Duyurdular,Türkiye'nin Her Yerinden Gönderebilirsiniz Adres VAN BELEDİYESİ(Özellikle Kışlık elbise ve battaniye)

Çevrimdışı YOLCU

• ÜST YÖNETİCİ
  • *
Van'da Deprem!!!
« Yanıtla #3 : Ekim 24, 2011, 07:38:30 ÖÖ »
Rabbim yardımcıları olsun inşeAllah

Gözlemlediğim kadarı ile eskisi kadar hantal davranılmadı yardım ve arama kurtarmalarda güzel bir gelişme.

https://www.habervaktim.com/haber/207175/birandin_yorumu_sasirtmadi.html
« Son Düzenleme: Ekim 25, 2011, 03:59:44 ÖS Gönderen: WEBMASTERYOLCU »

Çevrimdışı sahra cold

• Yeni Üye
  • *
  • ........
Van'da Deprem!!!
« Yanıtla #4 : Ekim 24, 2011, 09:39:45 ÖÖ »
Kim miş o profesör?

PTT Kargo ve MNG Kargo Van'a Gönderilecek Kargolardan Ücret Almayacaklarını Duyurdular,Türkiye'nin Her Yerinden Gönderebilirsiniz Adres VAN BELEDİYESİ(Özellikle Kışlık elbise ve battaniye)

Çevrimdışı YOLCU

• ÜST YÖNETİCİ
  • *
Van'da Deprem!!!
« Yanıtla #5 : Ekim 24, 2011, 11:45:41 ÖÖ »
Kim miş o profesör?

ismi aklımda kalmadı ama dün Mehmet Ali Birandın ana haber konuğuydu

Bu arada bu iki kargo firmasını taktir ettim yardımcı olmak isteyen insanalrımız mutlaka elindne geleni yapmalı

Çevrimdışı sahra cold

• Yeni Üye
  • *
  • ........
Van'da Deprem!!!
« Yanıtla #6 : Ekim 24, 2011, 12:06:35 ÖS »
"Müslüman kardeşinin uğradığı felâketi sevinçle karşılama! Allah onu rahmetiyle o felâketten kurtarır da seni musîbetle imtihân eder."

(Hadis-i Şerif - Kaynak: Tirmizi)

Depreme dair bazı yorumları okudukça dehşete düşüyorum.Bu ne kindir,bu ne düşmanlıktır....

Çevrimdışı YOLCU

• ÜST YÖNETİCİ
  • *
Van'da Deprem!!!
« Yanıtla #7 : Ekim 25, 2011, 04:00:16 ÖS »
pardon onu diyen profösör değil Mehmet ali birandmış yukarda haber oldu link ekledim

Çevrimdışı sahra cold

• Yeni Üye
  • *
  • ........
Van'da Deprem!!!
« Yanıtla #8 : Ekim 26, 2011, 11:00:53 ÖÖ »
Haberlerin tekrarından izlemiştim.

Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek