Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Undefined index: googletagged in /home/tsstfrm/public_html/Sources/GoogleTagged-Integrate.php on line 35
Yardım Edin Lütfen Kardeşlerim

Gönderen Konu: Yardım Edin Lütfen Kardeşlerim  (Okunma sayısı 4456 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gözyaşı

• Yeni Üye
  • *
« : Nisan 06, 2009, 08:12:11 ÖS »
ablalarım,islamın kalplerimizi bağladığı kardeşlerim ben henüz lisede okuyorum ama kafam çok karışık tesettürlü olduğum halde okulda başımı açmak çok zoruma gidiyor.Okulu bırakmak konusunda kafam çok karışık.
bir tarafım diyorki ne olursa olsun taviz vermemelisin.Okula gitmemen gerekiyorsa gitme! HANGİ KURAL ALLAH-U TEALA'NIN KOYDUĞU KURALIN ÖNÜNE GEÇEBİLİR Kİ?

diğer yanımda bizim gibi tesettürlü kişiler okumazsa,meydan onlara iyice kalacak.
bırakalım da meydan onlara mı kalsın?
hem yobaz dememeleri için başörtüsünün bir bayanın zekasını değil de sadece ziynetlerini örttüğünü göstermek için okumalısın!
bu yüzden kafam çok karışık...
siz de fikirlerinizi belitirseniz sevinirim.
« Son Düzenleme: Nisan 06, 2009, 10:03:41 ÖS Gönderen: elifsu »

Çevrimdışı hafız-kız

• Yeni Üye
  • *
  • Sükût gerekliydi,sus/tum. Sadece izliyorum..
« Yanıtla #1 : Nisan 06, 2009, 11:27:53 ÖS »
seni çok iiiyii anlıyorumm çünkü aynı şeyi bende yaşadım lise dönemimde bırakmak istedim ailemin zoruyla okudum zorla ağlaya ağlaya gttim bitrdim liseyi.benim düşüncem illa okumak istiyorsan ki bu en doğal hakkın bize sunulan şartlar neticesinde değerlenidr bu şansını mesela islam üniv.leri var arapça kursları vs. böyle yerlerde hiç sorunla karşılaşmadan istediğin gibi okuyabilrsin.bu benim fikrimdi.Allah yardımcın olsun kardeşim .. :'(

Çevrimdışı İsra

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Nisan 07, 2009, 12:54:53 ÖÖ »
dışardan okumayı dene derim belki böyle daha rahat edersin....

Çevrimdışı gece_yürüyüşü

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Nisan 07, 2009, 12:51:55 ÖS »
Dışarıdan açık lise ve üniversiteden okuyabilirsin

Çevrimdışı gözyaşı

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Nisan 07, 2009, 08:54:04 ÖS »
seni çok iiiyii anlıyorumm çünkü aynı şeyi bende yaşadım lise dönemimde bırakmak istedim ailemin zoruyla okudum zorla ağlaya ağlaya gttim bitrdim liseyi.benim düşüncem illa okumak istiyorsan ki bu en doğal hakkın bize sunulan şartlar neticesinde değerlenidr bu şansını mesela islam üniv.leri var arapça kursları vs. böyle yerlerde hiç sorunla karşılaşmadan istediğin gibi okuyabilrsin.bu benim fikrimdi.Allah yardımcın olsun kardeşim .. :'(
gerçekten de ailenin karşısında durabilmek çok zor...Ayrıca hiçbir şey kafamda tam oturmuş değil bilmiyorum ne yağacağımı.
ama üniv. olarak dışarıyı düşünüyorum.
lütfen bu kardeşinize de dua edin

Çevrimdışı BüşRam__!

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Mayıs 31, 2009, 01:55:27 ÖÖ »
 Yani ben sana fikrimi söyliyeyim;
ÖnemLi oLan okumak değildir...Okumaktaki NİYETtir...Senin niyetin eğer ALLah Rızası için ise oku sonuna kadar arkandayım ...Ayrıca bir insanın kendini geliştirebilmesidir...Ben nice ''üniversite'' mezunları gördüm Kenan Evren'i tanımıyor...Yani bizzat böyle bir olaya tanık oldum oradan biliyorum...Sana son olarak bir örnek verip konuyu kapamak istiyorum...Resmi bir gerçek.Antalya'da Lisede yapılan bir ankette öğrencilere Mehmet Akif Ersoy 'u soruyorlar..Yanlış hatırlamıyorsam %2 si tanıyor..50 Cent soruyorlar %98 i tanıyor...Halimizden utandım...Liseden bahsediyorum birde...Eğer önemli olan basit bir kağıt parçası ''diploma'' diye adlandırdığımız şeyse benim umrumda değil...Allahü teala hakkında hayırlısı neyse onu nasip etsin kardeşim kolay gelsin... :)

Çevrimdışı CaSaMpY

• Yeni Üye
  • *
  • OsLeM
« Yanıtla #6 : Mayıs 31, 2009, 12:48:26 ÖS »
liseyi yine öyle böyle bitirdin diyelim üniv. için imkanın varsa mutlaka dışarda oku.. türkiye de başın kapalı okjuyamazsın ama kapalı halde seni kabul edecek çok ülke var...

ve evet bi yerde kendimizi düşünürsek okulu bırakmamız gerek dinimizi yaşamamız için ama şu da var ki sadece kendine deil başkalarına da faydalı olabilirsin.. senin ilerde öğretmen olacagını dşünürsek belki de onlarca, yüzlerde iyi insan yetiştiriceksin onların duasını alıcaksın.. bu da var yani..

Allah yardımcın olsun ve hakkında en hayırlısını versin canım...

Çevrimdışı n_beyaz

• Yeni Üye
  • *
  • Bizlere İRTİCA dendi onlarasa MEDENİ!!!
« Yanıtla #7 : Mayıs 31, 2009, 01:46:15 ÖS »
Kardeşim Rabbim yardımcın olsun.Ama "Taviz verme taviz tavizi doğurur"..İmkanın varsa dış ülkede oku..Meydanıda kimseye bırakmamış olursun artık önümüzdeki nesil Müslüman kardeşlerimin elinde yetişmesini istiyorum onun için OKU ama dininden taviz verme bacım..

EYY BAŞÖRTÜ YASAĞINI ÇIKARANLAR DUYUN SESİMİ SİZİ ALLAHA HAVALE EDİYORUM BU KADAR MAZLUM KARDEŞİMİ DERDE DÜŞÜRÜP GÖZYAŞI DÖKTÜRMEYE NE HAKKINIZ VAR..ZALİMLER İÇİN YAŞASIN CEHENNEM

Çevrimdışı gözyaşı

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Mayıs 31, 2009, 08:41:25 ÖS »

Zulmü Alkışlayamam
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem;
Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.
Biri ecdadıma saldırdımı,hatta boğarım!...
-Boğamazsın ki!
-Hiçolmazsa yanımdan kovarım.
Üçbuçuk soysuzun ardından zağarlık yapamam;
Hele hak namına haksızlığa ölsem tapamam.
Doğduğumdan beridir, aşığım istiklale;
Bana hiç tasmalık etmiş değil altın lale!
Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum
Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunum!
Kanayan bir yara gördümmü yanar ta ciğerim,
Onu dindirmek için kamçı yerim, çifte yerim!
Adam aldırmada geç git, diyemem aldırırım.
Çiğnerim, çiğnenirim, hakkı tutar kaldırırım!
Zalimin hasmıyım amma severim mazlumu...
İrticanın şu sizin lehçede ma'nası bu mu?

Mehmet Akif Ersoy

Çevrimdışı BüşRam__!

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Haziran 01, 2009, 01:10:23 ÖÖ »
..Allah yardımcın olsun...
« Son Düzenleme: Eylül 27, 2011, 03:34:22 ÖÖ Gönderen: BüşRam__! »

Çevrimdışı HİRA.

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Ağustos 01, 2009, 05:44:01 ÖS »
allah yardımcın olsun cnm kaçıncı sınıfsın eğer çok arada kalıyorsan bitir liseyi aöf ye gidersn üniversitede
rabbim yardımcın olsun inşeallah hayırlısını versin amin

Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek