Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Undefined index: googletagged in /home/tsstfrm/public_html/Sources/GoogleTagged-Integrate.php on line 35
Allah Kullarini Biz Farketmesekte Korur

Gönderen Konu: Allah Kullarini Biz Farketmesekte Korur  (Okunma sayısı 5291 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı musalli

• Yeni Üye
  • *
« : Haziran 21, 2008, 09:25:22 ÖS »
Zunnu-i Misri'nin soyle dedigi rivayet edilmistir :

Bir gun elbiselerimi yikamak icin Nil nehrinin kenarina gitmistim. Nehrin kenarinda dururken, bir de baktim ki, gorulmemis sekilde buyuk bir akrep bana dogru geliyor. Cok korkmustum. Beni onun serrinden korumasi icin Cenab-i Hak'ka sigindim. Akrep nehre geldiginde, sudan buyuk bir kurbaga cikip akrebe dogru geldi. Akrep kurbaganin sirtina binip suyun uzerinde yuzup gittiler. Bu bana cok sasirtici gelmisti. Ben de onlarin nehrin kenarinda takip ettim. Nehrin karsi yakasina gectiklerinde, akrep kurbagayi birakip dallari buyuk, golgesi cok olan  bir agacin yanina gitti.

Bir de baktim ki, agacin altinda Allah'a asi bir genc misil misil uyuyor. Kendi kendime : "La havle vela kuvvete illa billah. Bu akrep nehrin otesinden buraya kadar, bu genci sokmak icin geldi" dedim ve icimden, akrep gence yaklastigi zaman hemen akrebi oldurmege karar verdim. Akrebe yakin bir yerde durdum. Bir de baktim ki karsidan  buyuk bir yilan, genci oldurmek icin, gence dogru geliyor. Bu sirada akrep yilanin uzerine hucum etti ve basini sokmaya basladi. Akrep yilanin olmesine kadar basini sokmaya devam etti. Yilan oldukten  sonra akrep nehre dondu. Kurbaga da onu orada bekliyordu. Akrep tekrar kurbagaya binip nehrin ote yanina gecti. Ben de arkalarinda bakakaldim.

Sonra gencin yanina geldim, o hala uyuyordu, akabinde bas ucunda kendi kendime soyle dedim :

- Ey uyuyan genc; Allah seni, sen fark etmesen de karanligin icindeki her turlu kotulukten korur. Sen uyusan bile Allah uyumaz. O kullarina cok merhametlidir, dedim.

Genc benim bu sozlerim uzerine uyandi ve basindan gecen olaylari kendisine anlattim. Genc hemen tevbe etti. Butun yapmis oldugu kotu davranislarindan vazgecip, iyilerden oldu ve olunceye kadar hayati boyle devam etti. Allah ona rahmet etsin.
« Son Düzenleme: Eylül 08, 2008, 05:22:38 ÖS Gönderen: malatyali »

Çevrimdışı stalker

• Grupsuz
  • *
Allah Kullarini biz Farketmesekte Korur
« Yanıtla #1 : Ağustos 27, 2008, 02:37:25 ÖÖ »

'' Ey uyuyan genc; Allah seni, sen fark etmesen de karanligin icindeki her turlu kotulukten korur. Sen uyusan bile Allah uyumaz. O kullarina cok merhametlidir, dedim.''

Allah razı olsun.
Allah'ım bizleri görünür, görünmez bütün kötülüklerden korusun.Amin

AYET-EL KÛRSİ
 ''Allah'tan başka hiçbir ilâh yoktur. O daima diridir (hayydır), bütün varlığın idaresini yürüten (kayyum)dir. O'nu ne gaflet basar, ne de uyku. Göklerde ve yerde ne varsa hepsi O'nundur. İzni olmadan huzurunda şefaat edecek olan kimdir? O, kullarının önlerinde ve arkalarında ne varsa hepsini bilir. Onlar ise, O'nun dilediği kadarından başka ilminden hiç bir şey kavrayamazlar. O'nun kürsisi, bütün gökleri ve yeri kucaklamıştır. Onların her ikisini de görüp gözetmek O'na bir ağırlık vermez. O çok yücedir, çok büyüktür.''Bakara 255
« Son Düzenleme: Ağustos 27, 2008, 02:37:47 ÖÖ Gönderen: stalker »

Çevrimdışı derya61

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Ağustos 27, 2008, 01:32:16 ÖS »
Allah razı olsun senden ablam +

Çevrimdışı musalli

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Ağustos 30, 2008, 10:59:14 ÖS »
Amiin..Cenab-i ALLAH cumlemizden razi olsun..
Kiymetli yorumlariniz ve dualariniz icin tesekkur ederim.

Çevrimdışı hakkinihelalet

• Yeni Üye
  • *
  • Canim Oğlum
« Yanıtla #4 : Ekim 29, 2008, 05:16:28 ÖS »
RABBIM sen çok buyuksun...
ALLAH razi olsun güzel ablam...

Çevrimdışı musalli

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Ekim 30, 2008, 03:34:55 ÖS »
Amin kardesim benim.Rabbim cumlemizden razi olsun.

Çevrimdışı ebrar

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Ekim 30, 2008, 03:51:00 ÖS »
Allah razı olsun.çok etkileyici

Çevrimdışı musalli

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Ekim 31, 2008, 02:34:06 ÖÖ »
Amin kardesim.Rabbim cumlemizden razi olsun.

Çevrimdışı Kelebekler Diyarı

• Yeni Üye
  • *
  • ...
« Yanıtla #8 : Ekim 31, 2008, 12:13:14 ÖS »
güzel bir anlatım Allah razı olsun kardeşimden inşallah...

Çevrimdışı musalli

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Ekim 31, 2008, 02:39:37 ÖS »
Amin.Cumlemizden Rabbim razi olsun kardesim.

Çevrimdışı sahra cold

• Yeni Üye
  • *
  • ........
« Yanıtla #10 : Mart 17, 2010, 04:12:34 ÖS »
Ey uyuyan genc; Allah seni, sen fark etmesen de karanligin icindeki her turlu kotulukten korur. Sen uyusan bile Allah uyumaz. O kullarina cok merhametlidir, dedim.

Allah razı olsun.

Çevrimdışı YOLCU

• ÜST YÖNETİCİ
  • *
« Yanıtla #11 : Mart 17, 2010, 04:14:51 ÖS »
Allah koruyup gözetmese yardımcı olmasa kim bize yardımcı olurki

Allah razı olsun musalli

Çevrimdışı musalli

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Mart 20, 2010, 03:47:52 ÖÖ »
Amin.. Allah sizlerden de daimi razı olsun; muhafaza eylesin hepimizi O'nsuzluktan..

Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek