Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Undefined index: googletagged in /home/tsstfrm/public_html/Sources/GoogleTagged-Integrate.php on line 35
Kurban Bayramı Hutbesi

Gönderen Konu: Kurban Bayramı Hutbesi  (Okunma sayısı 2969 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı şeyma19

• Yeni Üye
  • *
Kurban Bayramı Hutbesi
« : Aralık 09, 2008, 05:58:51 ÖS »

الله اكبر الله اكبر × الحمدلله كثيرا وسبحان الله بكرةواصيلا و الله اكبر كبيرا & مانحرةالنحائر وطاف بالبيت دائر اولئك تؤمنون اجرهم مرتين بما صبروا وكبروالله تكبيرا سبحان الذي جعل هذاليوم عيدا سعادا وكبروالله تكبيرا & قال الله تعالي في كتابه الكريم:اعوذبالله من الشيطان الرجيم * بسم الله الرحمن الرحيم * انا اعطيناك الكوثر* فصل لربك وانحر* ان شانئك هوالابتر*

Bayram yapma bahtiyarlığına eren Muhterem Müslümanlar,

Kurban; yaklaşmak ve yakınlaşmak anlamına geliyor Bu gün sizler, önce kestiğiniz kurbanlarla Allah’a, sonra da tebrik ve karşılıklı ziyaretle birbirinize yakınlaşarak, hem ilahi hem de beşeri bir yakınlaşma gayreti içinde olacaksınız Bu gün bütün gam,keder,üzüntü ve tasaya dair her ne varsa bir tarafa bırakarak bayram sevincini hissetmeye ve yaşamaya çalışınız Bu gün herkes bayram yapmalıdır Bayramı öncelikle, dua ve niyazlarla ruhumuz, lezzetli yiyeceklerle bedenimiz hissetmelidir Hediyelerle aile fertlerinizin, tebrik, ikram ve gülen bir yüzle komşularınızın, telefonla ileteceğiniz müşfik sesinizle uzaktaki yakınlarınızın bayramını tebrik ediniz

Aziz Mü’minler,

Bu bayramlar, millet ve ümmet olarak birliğimizi ve bütünlüğümüzü göstermek için bir fırsattır Bu bayramlar, insanlığa dünya ve ahiret mutluluğu va’d eden İslam dinin, müslümanlara birer armağanıdır Bu vesileyle güzel dinimiz, insanlara, bir taraftan İslam’ın şefkatli yüzünü göstermekte, diğer taraftan da toplumsal huzur ve mutluluğun provasını yaptırmaktadır Güney komşumuz Irak’ta devam eden ve her gün yüzlerce masum insanın ve çocukların ölümüne sebep olan haksız bir savaşın vahameti göz önüne alındığında bu tür bayramların kıymeti daha iyi anlaşılacaktır

Değerli Mü’minler,

Kurban Bayramı dolayısıyla belki ete doğacağız ama siz de biliyorsunuz ki bizler, eti çok sevdiğimiz için yada hayvan boğazlamaktan zevk aldığımız için bu bayramı yapmıyoruz Kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerimde; “(Kestiğiniz kurbanların) ne etleri ne de kanları Allah’a ulaşır Ona sadece sizin iyi niyetiniz ulaşmaktadır” (22/Hac,37) buyuruluyor Kurbanınızı kestikten sonra iki rek’atlık bir şükür namazını müteakip ellerinizi kaldırarak, “Ya Rabbi! Senin bir emrini ifa ettim ve senin için yapabileceğim fedakarlığı yaptım Ben sana öylesine içten bağlıyım ki gerekirse senin rızan için canımı bile veririmBu ibadeti benden kabul buyur,günahlarımı affeyle ve beni salih kulların arasına kat Ailemize mutluluk ve içinde yaşadığımız dünyaya huzur ve barış ihsan eyle” şeklinde dua ediniz

Bu bayramın hatırasına bir yakınınıza unutulmaz bir iyilik yapın Bundan sonraki bayramlara kavuşmanın bir garantisi olmadığı için bu bayram sanki son bayramınız imiş gibi değerlendirmeye çalışın Sevdiklerinize sevginizi söz ve hareketlerinizle en etkili bir şekilde iletmeye çalışın Zira bayramların gayeyi budur ve bayram sevgi ve coşku ile kutlanırsa bayram olur Bu vesileyle ben de sizlerin ve bütün Türk ve İslam aleminin bayramını tebrik eder, özlemini duyduğumuz günlere en kısa zamanda kavuşmayı diler, barış ve huzurun hakim olduğu bir dünyada yaşama arzumuzu Yüce Allah’a arz ederiz
(10012006-Divriği)
Mukadder Arif YÜKSEL

Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek