Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Undefined index: googletagged in /home/tsstfrm/public_html/Sources/GoogleTagged-Integrate.php on line 35
Farz Kılınan Şeylerden Daha Sevimlisi Yok

Gönderen Konu: Farz Kılınan Şeylerden Daha Sevimlisi Yok  (Okunma sayısı 1918 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kuzu

• Yeni Üye
  • *
  • <....Uzaklarda.....>
« : Ağustos 21, 2009, 04:08:01 ÖS »
Nebbiy-i Ekrem Sallallahu aleyhi ve sellem Rabbından rivayet ettiği bir hadis-i kudsi ile işaret buyurmuşlardır:

"Kulum bana kendisine farz kıldığım şeylerden daha sevimli hiçbir şeyle yaklaşmadı.Kulum bana nafilelerle de yaklaşır.Neticede ben onu severim.Onu sevdiğim zaman onun işitme gücü olurum benimle işitir.Onun gören gözü olurum benimle görür.Onun eli olurum benimle tutar.Ayağı olurum onunla yürür.O, benimle işitir benimle görür benimle tutar benimle yürür.Benden bir şey isterse muhakkak veririm.Birşeyden bana sığınırsa onu sığındırırım.Mü'min kulumun ruhunu kabzetmekle tereddüt ettiğim gibi hiçbir şeyde tereddüt etmedim.Çünkü o ölümü sevmiyor.Ben de onu incitmek istemiyorum.Ancak bu muhakkak gerekli."

Çevrimdışı PamukPrenses

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #1 : Ağustos 21, 2009, 05:14:44 ÖS »
Allah razı olsun

Çevrimdışı ASLANAVCISI

• Yeni Üye
  • *
  • Yalnız kaldığım Zaman Anladım ki tekgerçek "O"
« Yanıtla #2 : Ağustos 23, 2009, 11:21:59 ÖS »