Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Undefined index: googletagged in /home/tsstfrm/public_html/Sources/GoogleTagged-Integrate.php on line 35
Filistin Duyun Bizi Ne Olur! :(

Gönderen Konu: Filistin Duyun Bizi Ne Olur! :(  (Okunma sayısı 2598 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hafız-kız

• Yeni Üye
  • *
  • Sükût gerekliydi,sus/tum. Sadece izliyorum..
« : Aralık 31, 2008, 08:40:36 ÖS »
FİLİSTİN!... DUYUN BiZİ NE OLUR!...

Filistin...

Geçen gün ki İHH kermesine kadar bana çok da fazla yakın olmayan bir dramın konu başlığıydı sadece...

Meğer gerçek bir dram yaşanıyormuş uzaklarda da olsa, aslında kalbimizde... O sabaha dualarla başladım... ALLAH' a çok fazla dua ettim, herşeyin fazlasıyla yolunda gitmesi için...

Ve ALLAH'a sonsuz şükürler olsun ki, herşey zamana karşı yarıştı adeta, büyük umut ve umutlarla...

Resimler!...

Yüzüme ve yüreğime tokat gibi inen, gözlerimden sicimle yaş akıtmama engel olamayan ve her resimde ALLAH'a sonsuz şükürlerimi bana hatırlatan resimler...

Tel örgüdeki eller, bayramlıklarıyla gömülen çocuklar, ağlayan nine ve dedeler, namlulara ürkek ve şaşkın bakan binlerce bir çift göz, yerden ekmek kırıntılarını toplayıp yiyen evlatlar, binbir umutla kendisine uzatılan ekmeği, can havliyle kapan küçük kız, ölmüş evladını elleriyle yukarı kaldırıp ağlayan baba, askerlerin kollarında meçhule giden kadınlar, yavrusunun çürümüş bedenine sahip çıkan acılı anne ve babalar, gözlerine ve yüzlerine sinek konmuş çocuklar, açlıktan ve zayıflıktan kemikleri sayılan sıradan insanlar, mermilerin ardından, yere yığılan yoğun dumanda yatan isimleri meçhul, ölü çocuklar...

Altı bezli, ağzı emzikli, kan kokan bebekler!...

Ve gözlerinde ki yaşlarla bana çok şey anlatan nine... Her resim beni yerle bir etti...

Ve ben, tüm gün bu resimlere bakarak en az 8 saat çalışacatım orada, o gün... Bir ara, ben yapamayacağım dedim kendi kendime...

Sonra, gidip resimdeki, yerden ekmek kırıntılarını toplayıp yemeye çalışan o cılız ama kocaman kalpli çocuktan, dakikalarca özür diledim...

Yemek seçtiğim için, zaman zaman israf ettiğim için, eve gidince dolabımın tıka basa dolu olmasına rağmen, bana lütfedilen rızıklara ihanet ettiğim için, tatlarına hasret ve kokularına yangın oldukları çikolata, bisküvi ve şekerlemeleri onlarsız tükettiğim için...

Ne kadar az şükrettiğim için, ne kadar çok lüks yaşadığım için, ne kadar az kumbaraya para attığım için...

Tüm enerjimi topladım, elime edivenleri geçirdim ve resimdeki tüm suretler için çalışmaya başladım...

8 saat ayakta kaldım ama her saniyesine değdi...

Bir ara gözlerim nemli, etrafta çalışan arkadaşlarıma baktım...

İnanılmaz bir dayanışma vardı aramızda... Kimi pasta sattı, kimi börek, kimi köfte, kimi dolma... Ne satılırsa satılsın, hedef aynı yere aktı, kalpler aynı yönde çarptı o gün...

Hiç tanımadığım bir çocuğun, yüzündeki kocaman gülümsemeye ortak olmak, ona uzaktan olsa da yardım etmek, yaralı eline el, umutlarına yama olmak...

Düşüncesi bile yeter bana...

Her satıştan ve avucuma bırakılan her paradan sonra, resimdeki o çocuğa gülümsedim, dualarla yüreğine kendimce su serptim...

Sesimi duyan var mı???...

Varsa kocaman bir gülümseme bekliyorum FİLİSTİN'den buralara...

Duyun sesimizi!... Yalnız değilsiniz siz... ASLA!...

Müge Eralp KAYA..
« Son Düzenleme: Aralık 31, 2008, 08:49:16 ÖS Gönderen: hafız-kız »

Çevrimdışı Kelebekler Diyarı

• Yeni Üye
  • *
  • ...
« Yanıtla #1 : Aralık 31, 2008, 09:28:12 ÖS »
çok güzel bir paylaşım umarım dualarımızı duyuyorlardır gözümden süzülen damlalar kadar mutlu olsunlar inşallah... artık huzurlu yaşasınlar ...

Çevrimdışı musalli

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Ocak 02, 2009, 02:21:38 ÖS »
Yalnız değilsiniz siz... ASLA!...

Yalnız değil(iz)siniz!!

Ey kimsesizler kimsesi ,
Sensin kimsesizlerin kimsesi,
Kimse yoktur kimsesiz ! …
..

Tüm ümitlerin bittiği anda,
En kötü günde,dermanın tükendiği zamanda
Umut O'nda,derman O'nda..

Çevrimdışı kuzu

• Yeni Üye
  • *
  • <....Uzaklarda.....>
« Yanıtla #3 : Ocak 02, 2009, 07:19:16 ÖS »
Allah razı olsun...

Yazı tam bir duygu seli olmuş,akmış.Herşey güzelce ifade edilmiş
Böyle durumlarda en güzel şey dua en büyük yardımı duamızla yapıcağınız inşeAllah

Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek