Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Undefined index: googletagged in /home/tsstfrm/public_html/Sources/GoogleTagged-Integrate.php on line 35
Başörtü

Gönderen Konu: Başörtü  (Okunma sayısı 6463 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gumus_89

• Yeni Üye
  • *
  • tuqba
Başörtü
« : Ekim 28, 2008, 12:09:31 ÖS »
Belki de bu durumu ilk yaşayan ben değilim, benim gibi bir çok bayan bu düşünceye düşmüştür belki de. Şu anda içinde bulunduğum durum o kadar karmaşık ki birilerinin düşüncelerini söylemesine gerçekten ihtiyacım var ve sanırım doğru yeri buldum :)

Kapanmayı düşünüyorum, ailem, yaşam tarzım da buna uygun zaten. Ailemizde açık insan pek yoktur. Elhamdülillah ibadetlerimi de elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum ama başörtü konusunda bi türlü karar veremiyorum. Açıköğretim öğrencisiyim, babamla berabe çalışıyorum, yani işyerinde açık olma gibi bi zorunluluğum yok. Kıyafetlerimde zaten aşırı derecede açık değil. Yani sadece başım açık desem yeridir. Sonradan pişman olmak istemiyorum öle olursa kahrolurum çünkü. Benim arada kalmamın sebebi, bunun altından kalkamamam, yani beceremem diye çok korkuyorum.

Umarım bayan arkadaşlar ne söylemek istediğimi anlamışlardır. Arkadaşlar fikirlerinize ihtiyacım var, lütfen.  :-\
« Son Düzenleme: Ekim 28, 2008, 04:59:04 ÖS Gönderen: 66_hulya »

Çevrimdışı gumus_89

• Yeni Üye
  • *
  • tuqba
başörtü
« Yanıtla #1 : Ekim 28, 2008, 12:28:59 ÖS »
Yani kapandığım için pişman olmak diil kastım, bunun için pişmanlık duymayı düşünmem zaten. Altından kalkabilir miyim, gereklerini tümüyle yerine getirebilir miyim diye düşüncem. Kararsız kaldığım konularda bi türlü kendimi ifade edemem zaten  :) Yani kapanan arkadaşlarım bunun anlık bi karar olduğunu sölüolar. Ben sanırım biraz da yapı itibariyle kararsızım. Bilmiyorum....  :-\

Çevrimdışı gumus_89

• Yeni Üye
  • *
  • tuqba
başörtü
« Yanıtla #2 : Ekim 28, 2008, 12:41:10 ÖS »
Teşekkür ederim, çok güsel anlatıyosun. İki tane doğru varsa kararsız kalabilirim ama burda doğru bi tane. Sanırım kararsız kalmaya lüzum yok. Nelerin üstesinden gelmedik Allah rızası için böle güsel bi şeyi de yapabilirim inşallah.  ;)

Benim için dua et olur mu, yorumların için teşekkür ederim. Gerçekten fikirlerimde etkili oldu. :)

Çevrimdışı hakkinihelalet

• Yeni Üye
  • *
  • Canim Oğlum
başörtü
« Yanıtla #3 : Ekim 28, 2008, 12:45:28 ÖS »
Gumus kardesim RABBIM yar ve yardimcin olsun insALLAH...
Nazenin ablanin dedigi gibi sen hele bir yolla cik RABBIM sana yardimci olacaktir insALLAH RABBIM sana sabir verecektir..
Ben avrupada yasiyorum benim için zor oldu ve senin gibi çok kararsizdim ama kapandiktan sonra keske daha önce kapansaydim dedim...
RABBIM hayirlisini versin insALLAH kardesim...
selam ve dua ile...

Çevrimdışı mirac

• Yeni Üye
  • *
  • * Suskunluğumu En Güzel DUA Kıl Ya RAB ! *
başörtü
« Yanıtla #4 : Ekim 28, 2008, 01:49:33 ÖS »
hoşgelmişsin gümüş kardeşim...hayırlı forumlar inşAllah
Rabbim yar ve yardımcın olsun inşAllah
kararsız kaldığını ifade etmişsin... umarım bizler sana bu konuda yardımcı olabiliriz... hem destek açısından hemde bilgi açısından. yereğindeki karasızlık tohumlarını Rabbim'in ayetleri yok etmeli... hükümler açık ve net...
Nur suresindeki ayet, iffeti korumaya yönelik  örtünme ile ilgilidir, : Mü’min erkeklere söyle, gözlerini (haramdan) sakınsınlar ve iffetlerini korusunlar. Bu, onların arınmasını daha iyi sağlar; Allah yaptıklarından şüphesiz haberdardır. Mü’min kadınlara da söyle gözlerini sakınsınlar, iffetlerini korusunlar,  görünen dışında zinetlerini (çekici ve güzel yerlerini, süslerini) açıp göstermesinler. Başörtülerini yakalarının üzerine kavuştursunlar. Zinetlerini kocaları veya babaları veya kayınpederleri veya oğulları veya kocalarının oğulları veya kardeşleri veya erkek kardeşlerinin oğulları veya kızkardeşlerinin oğulları veya kadınları veya cariyeleri  veya kadına ihtiyacı kesilmiş olup hanedan geçinen erkekler veya kadınların mahrem yerlerini henüz anlamayan çocuklardan başkasına göstermesinler. Gizledikleri süslerin bilinmesi için ayaklarını yere vurmasınlar. Ey Müminler! Kurtuluşa ermeniz için hepiniz tevbe ederek günahtan dönün.”

(Ahzab: 33/59) “Eşlerine , kızlarına ve mü’minlerin kadınlarına (dışarı çıkarken) üstlerine örtü almalarını (cilbab adı verilen dış  giysiyi bürünmelerini) söyle:  bu onların tanınmalarını ve bundan dolayı incitilmemelerini daha iyi sağlar…”.
Ayette, cilbab denilen ve vücudu baştan aayağa örten dış  giysi

dünya meşgalesi , yaşadığımız ahir zaman bizlerin yüreğine nifak tohumları ekmekte.  elimizden gelenin fazlasını yapıp O'nun merhametine sığınmalıyız...
çünkü Rabbi(m)'in merhameti bizlerin idrak edememiyeceği kadar sonsuzdur.

Çevrimdışı Kelebekler Diyarı

• Yeni Üye
  • *
  • ...
Başörtü
« Yanıtla #5 : Ekim 28, 2008, 05:46:54 ÖS »
ben çok zorluklarla karşılaştım kapandığımda burdaki arkadaşlar hatırlarlarsa yazmıştım ailem de hiç kapalılığa müsait insanlar değiller ama ben bile kabul ettirmişken kendimi ve Allah ın apaçık ayetleri varken halamı tereddüt ediyorsun be güzelim ne güzel ailende müsaitmiş yanında olucaklardır besbelli... Allah yar ve yardımcın olsun her daim güzellikler doldursun kalbini ;)

Çevrimdışı fatihakca14

• Yeni Üye
  • *
Başörtü
« Yanıtla #6 : Ekim 29, 2008, 01:30:44 ÖS »
sevgili kardeşim bu konuda tereddüt etmene gerek yok.Madem tek başörtüm yok diyorsun onuda taktın mı bu iş biter.Amam önemli olan ileride tesettürlü halini devam ettirebilmen önmeli.O yüzden karraın net olmaı kesin olmalı.Bu konuda allah yardımcın olsun..

Çevrimdışı gumus_89

• Yeni Üye
  • *
  • tuqba
Başörtü
« Yanıtla #7 : Ekim 30, 2008, 10:52:23 ÖÖ »
Kararımı verdim ve Allah'ın izniyle kapandım arkadaşlar, fikirleriniz ve desteğiniz için teşekkür ederim. Başlarda biraz garip oluo ama aşıcaz inşallah en kısa zamanda. Bu gün türbanlı olarak ilk iş günüm, daha önceden tanıyanlar biraz garip bakıolar ama ters bi şi söleyen olmadı.  :) Çok huzurlu, mutluyum. Şimdilik sedece kıyafet sorunum var onu da halledicem artık.  :)

Çevrimdışı YOLCU

• ÜST YÖNETİCİ
  • *
Başörtü
« Yanıtla #8 : Ekim 30, 2008, 11:10:39 ÖÖ »
Allah yar ve yardımcın olsun gumus89

Çevrimdışı fatihakca14

• Yeni Üye
  • *
Başörtü
« Yanıtla #9 : Ekim 30, 2008, 11:18:52 ÖÖ »
Allah yardımcı olsun kardeşim..Hayırlı olsun.. :D Hiç kimseden çekinme zamanla alışırsın..Kendini huzur içinde hissedeksin..

Çevrimdışı mirac

• Yeni Üye
  • *
  • * Suskunluğumu En Güzel DUA Kıl Ya RAB ! *
Başörtü
« Yanıtla #10 : Ekim 30, 2008, 12:27:05 ÖS »
Hayırlı olsun kardeşim. Rabbim yar ve yardımcın olsun

Çevrimdışı Kelebekler Diyarı

• Yeni Üye
  • *
  • ...
Başörtü
« Yanıtla #11 : Ekim 30, 2008, 02:44:15 ÖS »
hayırlı olsun inşallah Allah yardımcın olsun...

Çevrimdışı hakkinihelalet

• Yeni Üye
  • *
  • Canim Oğlum
Başörtü
« Yanıtla #12 : Ekim 30, 2008, 02:49:12 ÖS »
çok sevindim  :) hayirli olsun kardesim...
RABBIM yar ve yardimcin olsun insALLAH...

Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek