Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Undefined index: googletagged in /home/tsstfrm/public_html/Sources/GoogleTagged-Integrate.php on line 35
Makyajla Gelen Günahlar...

Gönderen Konu: Makyajla Gelen Günahlar...  (Okunma sayısı 5981 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı marqınal

• Yeni Üye
  • *
« : Mayıs 29, 2010, 02:17:12 ÖS »
Kadının dışarıda süslü ve koku sürünmüş halde bulunması beraberinde bazı günahlara yol açar:
^ Birincisi başkalarını kendisine baktırarak günaha sokma
^ikincisi olduğundan başka görünerek insanları aldatma
^Üçüncüsü Allah'ın verdiği sureti ve vücudu beğenmeme manasına gelen şekil değişikliklerine girme.

Evet İslam süslenip güzel görünmeye karşı değildir. Sadece insandaki bu duyguyu günah işlemeye duyguların bulanmasına ve insanlar arası kargaşaya sebebiyet vermeyecek şekilde sınırlandırmıştır. İslamiyet'in hoş görmediği nokta keyfe kâfi olan meşru dairenin dışına çıkarak sadece kendisini değil başka insanları da günaha sevk edecek ve onların içerisinde bazı olumsuz fikirleri harekete geçirecek şekilde süslenmektir.

Asrı saadette bu konuda bazı tedbirler alınmış ve namaz gibi önemli bir ibadette dahi süslenme ve koku sürünme bir engel olarak görülmüştür. Peygamberimiz şöyle buyurmuşlardır: Kendisine buhur (koku) değen kadın sakın bizimle yatsı namazına katılmasın." (Müslim Salat 143; Ebu Davud Tereccül 7)

Bu konuda insan "Başkasının benim yüzümden günaha girmesi beni ilgilendirmez. Ben güzel görünmeyi seviyorum ve süsleniyorum. Herkesin günahı kendine" diyemez. Zira bir günaha sebep olan o günahı işlemiş gibi olur.

"Mümin kadınlara da bakışlarını kısmalarını ve edep yerlerini açmaktan ve günahtan korumalarını söyle. Yine söyle ki mecburen görünen kısımları müstesna olmak üzere ziynetlerini teşhir etmesinler. Başörtülerini yakalarının üzerini kapatacak şekilde örtsünler. Zinet takılan yerlerini kocaları babaları kocalarının babaları oğulları üvey oğulları erkek kardeşleri erkek kardeşlerinin oğulları kız kardeşlerinin oğulları mümin kadınlar ellerinin altında bulunanlar (köleler) erkeklikten kesilip kadınlara ihtiyaç duymayan hizmetçileri veya henüz kadınların mahrem yerlerini anlamayan çocuklar dışında kimseye göstermesinler. Saklı zinetlerine dikkat çekmek için ayaklarını da vurmasınlar! Ey müminler! Hepiniz toptan Allah'a tövbe ediniz ki felaha eresiniz! " (Nur Suresi 24/31)

Bu ayet-i kerime bir Müslüman bayanın Allah'ın kendisine vermiş olduğu ziynetleri ve ziynet takılan yerleri hangi sınırlar içerisinde ve kimlere karşı muhafaza etmesi gerektiğini açık ve seçik olarak belirtmiştir.

-Alıntı
« Son Düzenleme: Mayıs 29, 2010, 02:27:42 ÖS Gönderen: sahra cold »

Çevrimdışı sahra cold

• Yeni Üye
  • *
  • ........
« Yanıtla #1 : Mayıs 29, 2010, 02:57:57 ÖS »
"Başkasının benim yüzümden günaha girmesi beni ilgilendirmez. Ben güzel görünmeyi seviyorum ve süsleniyorum. Herkesin günahı kendine" diyemez. Zira bir günaha sebep olan o günahı işlemiş gibi olur.

Allah razı olsun...

Çevrimdışı marqınal

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Haziran 02, 2010, 08:51:00 ÖS »
amin canm cümlemizden ;)

Çevrimdışı Yara ßenim

• Yeni Üye
  • *
  • Tükendim YaresulAllah
« Yanıtla #3 : Haziran 16, 2010, 11:18:17 ÖÖ »
Allah razı olsn

Çevrimdışı lalegül

• Yeni Üye
  • *
  • Vazgeçilmez olmadığını kabul et...
« Yanıtla #4 : Haziran 16, 2010, 11:29:14 ÖÖ »
"Başkasının benim yüzümden günaha girmesi beni ilgilendirmez. Ben güzel görünmeyi seviyorum ve süsleniyorum. Herkesin günahı kendine" diyemez. Zira bir günaha sebep olan o günahı işlemiş gibi olur.

Allah razı olsun...

Çevrimdışı marqınal

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Haziran 16, 2010, 11:43:26 ÖÖ »
amin ecmain  ;)

Çevrimdışı marqınal

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Ağustos 13, 2010, 09:35:45 ÖÖ »
amin cümlemizden  :)

Çevrimdışı marqınal

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Ağustos 13, 2010, 09:47:33 ÖÖ »

Çevrimdışı yarim_66

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Şubat 24, 2011, 01:15:20 ÖS »
Paylasim icin cok tesekkurler..ALLAH RAZI OLSUN....

Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek