Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Undefined index: googletagged in /home/tsstfrm/public_html/Sources/GoogleTagged-Integrate.php on line 35
Cehennemi Tadacak Başörtülü Kadınlar

Gönderen Konu: Cehennemi Tadacak Başörtülü Kadınlar  (Okunma sayısı 2602 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yara ßenim

• Yeni Üye
  • *
  • Tükendim YaresulAllah
« : Mayıs 01, 2010, 06:58:32 ÖS »
 Cehennemi tadacak başörtülü kadınlar
Saçlarını deve hörgücü gibi yapan kadınlar hadîsi konusunda size bir kaynak gösteriyorum;
Sahih-i Buharî’den sonra en muteber ikinci hadîs külliyatı olan Sahih-i Müslim’in Cennet 53
bölümünde şöyle bir hadîs rivayet edilmektedir:

“Ateş (cehennem) ehlinden iki sınıf vardır, henüz onları görmedim. (Birinci sınıf) Yanlarında sığır
kuyruğu gibi bir şeyler taşıyıp onlarla insanlara vuran kimseler… (İkincisi) Giyinmiş çıplak kadınlar ki,
 bunlar ALLAH’a taatten (itaatten) dışarı çıkmışlardır. Bunlar (hem kendileri baştan çıkmıştır), hem de
başkalarını baştan çıkartırlar. Başları deve hörgücü gibidir. Bu gibi kadınlar, Cennet’e girmek şöyle
dursun, onun kokusunu bile alamazlar. Halbuki Cennet’in kokusu şu şu kadar uzak mesafeden
hissedilir.” (Hadîsin ravisi Ebu Hureyre hazretleridir.)

Gelelim saçları deve hörgücü gibi olan sözde tesettürlü kadın ve kızlara. Onları çok yumuşak, çok
saygılı bir şekilde uyarmak istiyorum.

Önce geçen gün İstanbul’un tarihî bir semtinde gördüğüm genç bir tesettürlü hanımdan bahs edeyim.
 Başında çok cırtlak ve parlak renkli yemyeşil bir eşarp vardı. Ayaklarında dizlerine kadar uzanan
püsküllü siyah rugan bir çizme… Dar bir pantolon… Omuzlarında atkı gibi siyah küçük bir örtü…

Başını örttü diye bu hanım kıza tesettürlü mü diyeceğiz?

Yukarıda mealini verdiğim hadîs-i şerifte “Giyinmiş çıplak kadınlar…” ibaresi yer alıyor. Evet, böyleleri
tesettürlü çıplaklardır. Böyle çarpıcı, göze batıcı, tahrik edici kıyafet, çıplak kadınlarınkinden daha
fazla dikkat çeker.
[/size]
(M. Şevket Eygi)
« Son Düzenleme: Mayıs 02, 2010, 12:15:33 ÖÖ Gönderen: Yara ßenim »

Çevrimdışı marqınal

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #1 : Mayıs 11, 2010, 12:00:59 ÖS »
Çok doğru valla kardeşim bayanların örtünmelerinin sebebi dikkat çekmemek (GÜYA) ama bazıları var ki topuzu neredeyse alnında .. böyle insanlar ,başlarını örtmek isteyip de cesaret edemeyen insanların da günahlarına giriyorlar onları Allahın maneviyatından uzaklaştırıyorlar bunlardan soğutuyorlar ve pasparlak takanlar için de aynı şeyler geçerli tabiiki   maalesef ALLAH ONLARA DA HİDAYET NASİP ETSİN İNŞAALLAH CÜMLEMİZEEE

Çevrimdışı gözyaşı

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Mayıs 11, 2010, 04:45:36 ÖS »
yazının mahiyetine katılıyorum ancak Cehennemi tadacak başörtülü kadınlar ibaresine katılmıyorum.Yani daha doğrusu bu fadenin kullanılması bence yanlış.Kimin cehennemi tadıp-tadmayacağını biz bilemeyiz.İnsanların niyetlerini de bilemeyiz ve insanların cennetlik ya da cehennemlik olduğunu söylemek bizim işimiz değildir.Evet giyim tarzları tesettüre uygun değildir ancak onların tesettürün mahiyetini,anlamını bilip bilmediklerini bilmiyoruz.Bizim yapmamız gereken şey bildiğimiz doğruları insanlara en güzel şekilde anlatmak.Şahsen ben yanlış bir durumdayken biri bana sen cehennemliksin diyerek beni uyarmış olsaydı o insan doğru bir şey anlatmış dahi olsaydı o insanla karşılaşmayı hiççççç istemezdim.Ve söyledikleri üzerinde fazla durmazdım.

Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek