Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Undefined index: googletagged in /home/tsstfrm/public_html/Sources/GoogleTagged-Integrate.php on line 35
Kötü Nefesi Yok Eden 5 Yiyecek

Gönderen Konu: Kötü Nefesi Yok Eden 5 Yiyecek  (Okunma sayısı 4720 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Büsra

• Yeni Üye
  • *
« : Eylül 28, 2008, 02:39:57 ÖÖ »

Dün gece yediğiniz soğanlı ve yağlı yemeklerin tadı muhteşemdi değil mi? Ama bu zaman nefesiniz maçtan yeni çıkmış bir Sumo güreşçisininkine benziyor olabilir. Ne yapmak gerekiyor? Genelde sarımsak, soğan ve kori yediğiniz zaman nefesiniz toksik bir hale dönüşür. Balıklar ve bazı peynirler de aynı etkiyi yaratabilir. Devamlı açık havada, ağzınızı açık bir şekilde havalandırmaktan başka yapabilecekleriniz de var. Bazı kokular 24 saat boyunca kanınızda kalabilir, böylece sadece dişlerinizi fırçalamak tek başına işe yaramaz. Bu noktada nefesinizi tazelemeye yardımcı olacak yiyecekler tüketmeniz akıllıca olacaktır. Peki neler yiyebiliriz?

Limon: Bir limonu ortadan ikiye ayırıp emebilirsiniz. Eğer bunu yapmak istemediğiniz bir ortamdaysanız, bir sodanın içine dilimlerini atabilir. Sodanız bitince limon dilimlerini yiyebilirsiniz. Daha da pratik olması için, limon aromalı şekerlerden tüketebilirsiniz. Aynı zamanda en pratik taşıma şekli şekerlerdedir.

Maydonoz: En sevdiğiniz makarna sosunda bulunan veya kebap yerken tükettiğiniz soğanları düşünün. Yanlarında tabağa konan maydonoz sadece göz zevkinize daha renkli bir hizmet yapmaktan da öte, aynı zamanda nefesinizi tazelemek için oradadır. Maydonozun nefesi tazeleme özelliği bulunur. Bunun yanında taze olmak kaydıyla, biberiye de etkili olabilir.

Elma ve aynı tazelikte olan armut, havuç ve turp da nefes tazelemekte ve temizlemekte etkilidir. İçerdikleri gıda lifi sayesinde tükürüğü temizler, aynı zamanda damakta tatlı bir tat bırakırlar

Eğer ağız kokusunu daha egzotik bir tatla çözmek istiyorsanız size önerebilecek bazı bahartlarımız var. Bugün hemen her marketin baharat bölümünde anason, kakule, kişniş, rezene bulabilirsiniz. Küçük kaplara doldurup masada yerlerini hazır edin. Tuz ve kırmızı biber gibi onların da her sofranızda yerleri olsun. Küçük miktarda tükeceğiniz bu baharatlar sayesinde yemek sonrası kahveniz bile ağzınızda daha sonra kötü bir tad bırakamayacak

Nane Filizleri: Bu iki önerimiz de, sarımsak ve soğan kokularına karşı birebir etkildir. Fakt bunun yanında, tarçın kabuklarında bulunan özel bir yağ, ağızda bulunan bir tür bakteriyi yok eder. Tarçın veya nane aromalı sakız da benzer etkiye sahiptir. İçeriğinde xylitol bileşkeni olan sakızlar çürüklerini önlemeye yardımcı olur. Ayrıca ağız ve diş sağlığına önem vermeniz sayesinde Gerçek Yaş’ınız 6.4 yıla kadar gençleşebilir.

Alıntıdır...

Çevrimdışı musalli

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #1 : Eylül 29, 2008, 01:31:23 ÖÖ »
Karanfilde bu konuda oldukca basarili..
Bilgilendirme icin tesekkur ederim Busra kardesim..

+

Çevrimdışı 66_hulya

• Yeni Üye
  • *
  • YaLaN DuNyA
« Yanıtla #2 : Eylül 29, 2008, 11:09:26 ÖÖ »
eline saglik +

Çevrimdışı Kelebekler Diyarı

• Yeni Üye
  • *
  • ...
« Yanıtla #3 : Eylül 29, 2008, 01:11:27 ÖS »
ben okaliptüslü şekerden çok tüketirim Allah aşükür böyle bir sorun yaşamadım hiç şekerden demekki .. teşekkürler bilgilendirdiğin için...

Çevrimdışı Büsra

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Ekim 02, 2008, 09:28:06 ÖS »
rica ederim okuyan gözlerinize sağlık

Çevrimdışı YOLCU

• ÜST YÖNETİCİ
  • *
« Yanıtla #5 : Ekim 28, 2009, 11:51:06 ÖÖ »
evet bu konuda en etkili ve herkeste bulunabilen bir bitki bir tutam maydonozun çiğnenmesi yeterli olacaktır

teşekkür ederim

Çevrimdışı Büsra

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Kasım 04, 2009, 11:31:42 ÖS »
Rica ederim...

Çevrimdışı PamukPrenses

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Kasım 04, 2009, 11:52:05 ÖS »
bazen yemekleri istediğim gibi yiyemiyorum ertesi gün ağzımda hoş olmayan tatlar oluşuyo.. karanfili kullanıyorum ama diğerlerini de denicem inş.. teşekkürler bilgi için

Çevrimdışı Büsra

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Kasım 04, 2009, 11:56:18 ÖS »
bazen yemekleri istediğim gibi yiyemiyorum ertesi gün ağzımda hoş olmayan tatlar oluşuyo.. karanfili kullanıyorum ama diğerlerini de denicem inş.. teşekkürler bilgi için

karanfilde gayet etkili Rica ederim

Çevrimdışı ebrar

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Kasım 05, 2009, 12:55:22 ÖS »
teşekkürler bilgi için

Çevrimdışı Büsra

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Kasım 05, 2009, 04:54:30 ÖS »
rica ederim okuyan gözlerinize sağlık

Çevrimdışı Jackif

• Yeni Üye
  • *
  • 21 Gram..
« Yanıtla #11 : Kasım 05, 2009, 08:57:19 ÖS »
bunu yazman çok iyi oLdu yaa gerçekten çoğu zaman ihtiyacı oLuyo insanın eLmayLa Limonu biLmiyodum bi tek zaten maydonozu biLiyodum teşekkürLer +1

Çevrimdışı Büsra

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Kasım 05, 2009, 09:49:41 ÖS »
Rica ederim sevindim :)

Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek