Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Undefined index: googletagged in /home/tsstfrm/public_html/Sources/GoogleTagged-Integrate.php on line 35
Hocaefendinin Okulunda Okuyorum!! Aklıma Takılan 1-2 Soru Var..

Gönderen Konu: Hocaefendinin Okulunda Okuyorum!! Aklıma Takılan 1-2 Soru Var..  (Okunma sayısı 14905 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı forumevreni

• Yeni Üye
  • *
Abilerim ablalarım forumda beni tanıyan 2-3 kişi vardır mutlaka sizlere bir kaç sorum olacak yaşım daha çok genç ve kafama ne verirlerse hemen alıyorum.. ve şuandada hocaefendi cemaaatinin okulunda okuyorum.. Sizce bu tür cemaaatlere girmenin faydası zararı varmıdır?
aklıma takılan derin bir soru daha var... bize kitaplar okutuyorlar okuttukları kitaplar bile fettullah gülenin kitapları :S sıkıcı olmaya başladı 2 yılımı dolduruyorum bu okulda sizden yorumlar ve öneriler bekliyorum... :ggg
« Son Düzenleme: Haziran 12, 2010, 10:29:23 ÖÖ Gönderen: sahra cold »

Çevrimdışı YOLCU

• ÜST YÖNETİCİ
  • *
Hocaefendinin okulunda okuyorum!! aklıma takılan 1-2 soru var..
« Yanıtla #1 : Haziran 12, 2010, 09:50:06 ÖÖ »
Şimdi Genç Kardeşim

İki tür ortam vardır güzel ve çirkin önemli olan bulunduğun ırtamın güzelliğidir kim kurmuş kim oluştuş ona bakmamak gerekir.
Aklı başında bir insansın doğru yanlışı ayırt edebilirsin din adına islam adına birşeyler yapılıyorsa ordan zarar gelmez kurucusu yöneticisi kim olursa olsun.

Fetullah gülenin hakkında hiç bilgim yok desem yalan olmaz evet zerre kadar hakkında bilgim yok kötüdür diyemem iyidirde diyemem ikiside benim için hata olur bilmeden yorum yapmak olur.

Çevrimdışı forumevreni

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Haziran 12, 2010, 10:14:19 ÖÖ »
ben okuldan memnunum ama biraz fazla zorluyorlar okuttukları kitap bile fettullah gülenin!! geçen arkadaşım bir vampir kitabı okuyordu elinden aldılar!!!

Çevrimdışı YOLCU

• ÜST YÖNETİCİ
  • *
« Yanıtla #3 : Haziran 12, 2010, 10:22:36 ÖÖ »
Şimdi yiğenim önemli olan kitabın içeriği! faydalımı zararlımı ona bakmak lazım ;)

Sence kitabta seni sıkan kafana yatmayan yönleri nedir bunu tespit edip araştırmalısın doğrumu yanlışmı?

Arkadaşının okuduğu o vampir kitabı arkadaşına bir fayda sağlarmı acaba?

Çevrimdışı sahra cold

• Yeni Üye
  • *
  • ........
« Yanıtla #4 : Haziran 12, 2010, 10:26:31 ÖÖ »
forumevreni,Mustafa'nın da dediği gibi bulunduğun ortamdaki güzelliklerden yararlanmaya bak, ne kaparsan kardır.Orada veya başka bir yerde olmak sana islami bilgileri öğrenmen açısından çok büyük faydalar sağlayacaktır.

Sevmediğin seni sıkan yönleride varmış anlaşılıyor,yok mu bir yetkili konuşsana derdini anlatsana? İnanıyorum ki sana yardımcı olacaklardır.

Bende Fetullah Gülen ve onun cemaati hakkında fazla birşey bilmiyorum.Ama yaptıkları çok güzel işler var göz ardı etmemek lazım bunlarıda. ;)

Sen şimdi yaşın itibariyle sıkılıyorsun bazı şeylerden normaldir.

Çevrimdışı forumevreni

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Haziran 12, 2010, 10:43:31 ÖÖ »
Değerli yorumlarınız için teşekkürler dersimi aldım sanırım :)  :ggg :ggg

Çevrimdışı YOLCU

• ÜST YÖNETİCİ
  • *
« Yanıtla #6 : Haziran 12, 2010, 10:50:34 ÖÖ »
Buyur Yiğenim Dersini Almışta Ediyor Ezber Fon Müziği  :DDD

https://www.fonmuzikler.com/dersini_almista_ediyor_ezber.php

Çevrimdışı forumevreni

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Haziran 12, 2010, 10:51:43 ÖÖ »
sende benden aşağı değilsin heee :D   :DDD

Çevrimdışı marqınal

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Haziran 12, 2010, 10:52:04 ÖÖ »
valla kardeşim ben şu an diorm ki ailem keşke beni de oyle okullara yurtlara gönderseydi  sen bunun kıymetini bilmelisin ama fethullah gülen i ben beğenmiorm açıkcası yani neden fethullah gülen?
bu okullardan sürüyle yok mu zaten başka bi yere gitmeni tercih ederdim ben şahsen ama tercih senn

Çevrimdışı forumevreni

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Haziran 12, 2010, 10:53:10 ÖÖ »
valla kardeşim ben şu an diorm ki ailem keşke beni de oyle okullara yurtlara gönderseydi  sen bunun kıymetini bilmelisin ama fethullah gülen i ben beğenmiorm açıkcası yani neden fethullah gülen?
bu okullardan sürüyle yok mu zaten başka bi yere gitmeni tercih ederdim ben şahsen ama tercih senn

kahramanmaraşta adam akıllı okul yok ..!!! şahsi konuşayım ben bu okuldan başka yerde meezun olamam :)
« Son Düzenleme: Haziran 15, 2010, 01:36:39 ÖÖ Gönderen: musalli »

Çevrimdışı marqınal

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Haziran 12, 2010, 10:54:53 ÖÖ »

kahramanmaraşta adam akıllı okul yok dostum!!! şahsi konuşayım ben bu okuldan başka yerde meezun olamam :)

o zaman hayırlı olur inşaallah ...
« Son Düzenleme: Haziran 15, 2010, 01:35:40 ÖÖ Gönderen: musalli »

Çevrimdışı marqınal

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Haziran 12, 2010, 11:03:41 ÖÖ »
sen de saol kardeşim allah hayırlı okullardan MEZUN etsin  ;)

Çevrimdışı gözyaşı

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Haziran 12, 2010, 06:55:14 ÖS »
Ben cemaatin içinde bulundum sürekli gidip gelirim.İyi yönleri elbette var ancak cemaatin içindeki fethullah hocaefendi fanatikliği de iyi değil açıkcası.Güzel çalışmaları var haklarını yememek lazım.Ancak tek yönlü bir gelişim mevcut.Hep fethullah gülen okutuyorlar yanında da risale...Risaleleri çok seviyorum ancak anlaşılarak okunduğunda.Genelde risaleyi açıklamadan okutuyorlar.Hiç bir şey anlamadığınızı söylediğinizde biz de öyleydik ilkinde anlamazsın 2.,3. ,4. lerde çok iyi anlarsın.Sen oku hele diyorlar.Ben buna da karşıyım Risale anlaşılarak tetkik edilerek okunmalı.Fethullah Gülenin kitapları da incelenerek okunmalı.Maalesef cemaatte "hocaefendi dediyse doğrudur" görüşü hakim.(Genelinde) fethullah gülenin de bir insan olduğu,sözlerinde kitaplarında yazılarında,düşüncelerinde yanılabileceği unutulmamalı.
Bir de benim gördüğüm eksikliklerden biri de Kur'an a ve mealine fethullah gülenin kitaplarına ve risalelere verilen önem kadar önem verilmediği.Bu da çok yanlış.
Ve tek taraflı bir gelişim her zaman için eksiktir.Sadece fethullah gülenin kitapları değil diğer dini yazarlar da okunmalı.
hatta müslüman düşüncelerini,amellerini,İMANINI sağlamlaştırdıktan sonra sol eserler de okumalı.Onların düşünce tarzları da bilinmeli diye düşünüyorum...

Çevrimdışı marqınal

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #13 : Haziran 12, 2010, 07:03:10 ÖS »
ii yönleri vardır muhakkak allah için yapılan şeylere her zaman katılırm ben de. ama fethullah gülen deyince siz de bilirsinz yani basına yansıyan bi sürü haberleer çıktı insanın kulak kabartmaması imkansız gibi bi şey .inşeallah ii nietle yoluna devam ediordur ve inşeallah bu kadar okulu yurdu olan adam hakkındaki dedikodular bi safsatadan ibarettir ;)

Çevrimdışı gözyaşı

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #14 : Haziran 12, 2010, 07:14:50 ÖS »
inşeAllah öyledri ancak eğer öyle değilse de cemaat üyelerinin bu konuda onu dinlememeleri lazımdır .Fakat cemaat üyesi biri " ilk önce çok şaşırdım.Bu haber eğer gerçek değilse hocaefendiye iftiradır.Eğer gerçekse hocaefendinin bir bildiği vardır.O dediyse doğrudur" demişti ve şok olmuştum.Bizlerin de aklı var Fethullah gülen her şeyi asla ve asla bilemez.Ve üyelerin de böyle dememesi lazım..Gizli şirke götürebilir hatta açık bile olabilir.Şirk illa Allah 2 dir demek değildir çünkü.

Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek