Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Undefined index: googletagged in /home/tsstfrm/public_html/Sources/GoogleTagged-Integrate.php on line 35
Çin İşkencesi

Gönderen Konu: Çin İşkencesi  (Okunma sayısı 3352 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hanife06

• Yeni Üye
  • *
  • !!Nefis üç köşeli dikendir, ne türlü koysan batar!
Çin İşkencesi
« : Kasım 24, 2008, 09:28:11 ÖS »
CiN iSKENCESi - Emine Senlikoglu (( Roman ))

--------------------------------------------------------------------------------

Selamün Aleyküm Arkadaslar ve Roman severler...

CiN iSKENCESi - Roman

Emine Senlikoglu ablamizin güzel bir romani,
isterseniz buraya bölüm bölüm ekleyebilirim???

Kitap Hakkinda :

ŞULE YÜKSEL ŞENLER DİYOR Kİ
"Gerek toplumumuzu, gerekse toplumun yöneticilerini ve top yekun rejimin çarpıklıklarını sorgulayan, ama top_lumun içinde bir Müslüman fert olarak, "dâvâm adına ben ne yapıyorum, ne yapabilirim?" diyerek en çok da kendisini sorgulayan bir yazar olarak tanıdığımız Emine Şenlikoğlu'nun "Çin İşkencesi"ni büyük bir heyecan ve zevkle okudum.

Kıymetli yazarını rûh-u canla tebrik ederim."

HÜSEYİN ÜZMEZ DIYOR KI
"Emine Şenlikoğlu... Öyle bir kitap yazmış ki... Bir gece sabaha kadar beni uyutmadı.

"Çin İşkencesi"ni okurken Müslümanların çektiklerinin acısını yüreğimin tâ derinliklerinde duydum. Onlarla birlikte yaşadım... Onlarla birlikte öldüm... İşkenceden gözleri yumurta sarısı gibi yanaklarından aşağıya akan imamın; "işte geliyorum yâ Rasulullah" diyerek son nefesini verdiği an, göz yaşlarımı tutamadım. Dakikalarca sarsıla sarsıla ağladım. 0 mazlumların intikamını aldıktan sonra,(nefsime hiç öğünme payı bırakmadan) öylesi şerefli bir ölümü bana nasip etmesi için Rabb?ime yalvardım. Okuduklarım karşısında İslamlığı bir yana bırakın, insanlığımdan utandım. Bir facianın romanı...

Bu kitap bir roman değil, roman üstü! Hikâye değil! Hatıra, ya da hayal mahsulü hiç değil!... Taş gibi, ateş gibi yaşanmış bir hayat... Bir hakikatin ta kendisi!...

Emine Şenlikoğlu bu eseriyle bütün "Sanat Teorileri"ni çok gerilerde bırakmış... Çağlayanlar kadar akıcı, bir yumak ateş kadar yakıcı bir üslûpla yazmış... Sunilik, zorlama, özenti, desinler hevesi, beğenilmek endişesi hiç yok... Dolu dolu bir iman... Dupduru bir ihlâs... Sımsıcak bir samimiyet...

Eserin bir yerinde eser kahramanı şöyle diyor: "Takma isim kullandık!... Ama duygularımız takma değildi!" Seni yürekten tebrik ediyorum benim mücahide bacım.

NOT: Hüseyin Üzmez in dört sayfalık övgü dolu yazısından, kendi izniyle bölümler alınmıştır. Yazının akışı içinde kopukluk oluşmuşsa, bundan kaynaklanmaktadır."

Selam ve dua ile...
« Son Düzenleme: Ağustos 03, 2009, 07:58:35 ÖS Gönderen: kuzu »

Çevrimdışı hanife06

• Yeni Üye
  • *
  • !!Nefis üç köşeli dikendir, ne türlü koysan batar!
Çin işkencesi
« Yanıtla #1 : Mart 06, 2009, 09:38:07 ÖÖ »
ne demek... bnde 2 günde bititrmiştim çok güzel ve akıcı tavsiye ederim

Çevrimdışı L@vinya

• Yeni Üye
  • *
Çin işkencesi
« Yanıtla #2 : Mart 06, 2009, 09:55:04 ÖÖ »
kitabıokumak değil sanki o anı yaşıyorsun dükkanda boş zamanalrımda okumuştum.kitap okadar etkileyici ydiki arada gelen müşterileri adeta kovasım geliyordu :D çok güzel kesinlikle tavsiye ederim kesinle....
sağol hanifecim

Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek