Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Undefined index: googletagged in /home/tsstfrm/public_html/Sources/GoogleTagged-Integrate.php on line 35
HAFTANIN KONUSU: Facebook Kullanımı ve İlerde Doğacak Zararları

Gönderen Konu: HAFTANIN KONUSU: Facebook Kullanımı ve İlerde Doğacak Zararları  (Okunma sayısı 19611 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı YOLCU

• ÜST YÖNETİCİ
  • *
« Yanıtla #15 : Nisan 12, 2010, 05:08:22 ÖS »
Aslında ilk çıktığında türkçe dil desteği bile yoktu ama yinede bizim insanımız hücum ediyordu adeta sanki sınırlı üyelik var gibi halende öyle 13  14 yaşındaki çocuk bile facebook hesabı var eskiden ICQ meşhurdu çok kullanılırdı

Çevrimdışı sahra cold

• Yeni Üye
  • *
  • ........
« Yanıtla #16 : Nisan 12, 2010, 05:11:32 ÖS »
13-14?  ;D

Annemin bir komşusu var karı-koca ikisininde hesabı var facebookta yetmiyormuş gibi 9 yaşındaki oğlullarına bile hesap açmışlar... ;D   ;D

Çevrimdışı Kelebekler Diyarı

• Yeni Üye
  • *
  • ...
« Yanıtla #17 : Nisan 12, 2010, 05:12:26 ÖS »
 ;D ;D

Çevrimdışı YOLCU

• ÜST YÖNETİCİ
  • *
« Yanıtla #18 : Nisan 12, 2010, 05:32:41 ÖS »
13-14?  ;D

Annemin bir komşusu var karı-koca ikisininde hesabı var facebookta yetmiyormuş gibi 9 yaşındaki oğlullarına bile hesap açmışlar... ;D   ;D

:o :o :o şaşıyorum harbi şaşıyorum Allah şahit kayıt oldum kullanmasını bilmiyorum forumdan bir arkadaşa soruyorum şu nasıl yapılır bu nerden görülür falan diye web proğramcı olduğum halde kısa sürede sıkıldım

Çevrimdışı sahra cold

• Yeni Üye
  • *
  • ........
« Yanıtla #19 : Nisan 12, 2010, 05:38:47 ÖS »
Burası Türkiye şaşırma fazla...Artık bilgisayar olmayan ev yok neredeyse.Öyle oluncada çoluk çocuk bilgisayar başından kalkmıyor.Sonrada biz bu çocukların her istediğini yaptık neden böyle oldular diyorlar...

Çevrimdışı gazoz

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #20 : Nisan 12, 2010, 07:26:01 ÖS »
Bende kullanıyorum ama bence bu kullanış farkı mesela oradada dini konular paylaşımlar var bende onlardan paylaşıyorum :) ;)

Çevrimdışı kuzu

• Yeni Üye
  • *
  • <....Uzaklarda.....>
« Yanıtla #21 : Nisan 12, 2010, 07:49:42 ÖS »
Burası Türkiye şaşırma fazla...Artık bilgisayar olmayan ev yok neredeyse.Öyle oluncada çoluk çocuk bilgisayar başından kalkmıyor.Sonrada biz bu çocukların her istediğini yaptık neden böyle oldular diyorlar...

..Bu haftanında konusu bu oldu hadi bakalım inşeAllah bende başka zaman açarım...Acelesi yok...Hem güzel bir konuya değinmişsin abi... ::)

;D"" Acaba söyledikleri sözü düşnüyolar mı?"""..."""HER İSTEDİKLERİNİ YAP(mak)TIM""" ???...

...Bunların adı üstünde çocuk neyin doğru neyin yanlış olduğunu bilmiyorlar...Temyiz yaşına ulaşamamışlar.......Ehliyetleri anne-baba dadır...Hatta şimdilerde büyüklerin bile yanlışları çoğalmışken....

""Konuya Gelince""

Facebook hesabım yok eskidende yoktu..Hiç üye olmadım...Eksikliğinide görmüyorum o zaman sorun yok aslında... Fakat nasıl bir şey olduğunu biliyorum...Kullananlar ölçsün tartsın yararı var mı bana diye?Almayı düşünmüyorum...

"""Boykota Gelince """

Aslında insanların kendi düşünceleri ve arzuları onlara kalmış birşey kişisel bilgilerini paylaşmak. Bunu isteyen insan yapar istersen yazarsın istersen yazmazsın..Ya da hiç üye olmazsın..Uzmanlar görevlerini yapıyorlar onlar uyarsınlar belki anlayan çıkar...

Çevrimdışı simyacı kız

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #22 : Nisan 12, 2010, 10:14:41 ÖS »
facebooku önceleri kullanmamakta çok direttim.ama dedilerki eski arkadaşlarını buluyormuşsun.
benimde hasretle aradığım arkadaşlarım vardı ve onları buldum facebook sayesinde.
bu yönünden çok iyi oldu.
ama herkesin bütün bilgilerini vermesini elbette doğru bulmuyorum.
özellikle kadın,gençkız ve çocuk resimlerine karşıyım.
dini yönden epey bilgim arttı.diyeceksiniz araştır bul evet haklısınız tembellik edip direk paylaşıma açık bilgiden faydalanıyorum.
bazı yönlerden çok iyi bazı yönlerden çok kötü.
ama epey bi insana faydamız dokundu diyebilirim.
eğer adam gibi kullanırsak bence çokda kötü değil.
çünkü insanlara açılmanın bir yolu da internetten geçiyor.

Çevrimdışı YOLCU

• ÜST YÖNETİCİ
  • *
« Yanıtla #23 : Nisan 13, 2010, 09:11:19 ÖÖ »

evet akşam tvde izlediğim bir uzman internetin çocuklar için ne büyük bir tehlke olduğundan bahsediyordu haklıydıda

Çevrimdışı YOLCU

• ÜST YÖNETİCİ
  • *
« Yanıtla #24 : Nisan 13, 2010, 09:12:30 ÖÖ »
Bende kullanıyorum ama bence bu kullanış farkı mesela oradada dini konular paylaşımlar var bende onlardan paylaşıyorum :) ;)

iyide bunu Türkiyede yer alan yüzlerce dini siteden birindede yapabilirsiniz

facebook şartmı?

Çevrimdışı YOLCU

• ÜST YÖNETİCİ
  • *
« Yanıtla #25 : Nisan 13, 2010, 09:16:00 ÖÖ »
Kuzu Kardeşim senin mesajın uzun alıntı yapmıyayım.

evet bu haftanın konusunu sen açacaktın ama genelde hafanın konusu pazartesi sabahı açılması gerektiği için sende olmayınca yer değiştirdik haftaya sen aç.

evet çocukturlar ama anne babalarda farkında değil çocuğum öğrensin kültürlü olsun vs diyerek hataya düşebiliyorlar.

çok güzel bak hiç kullanmamak en doğrusu siğara kullanmayı baştan ret eden insanlar gibi  :D

Çevrimdışı YOLCU

• ÜST YÖNETİCİ
  • *
« Yanıtla #26 : Nisan 13, 2010, 09:18:20 ÖÖ »
Simyacı kız

bence sorun kullanmak değil yada adam gibi kullanmak bilgilerimizi orada rahatça paylaşmak ve bu bilgiler ileriki yıllarda ülkemiz için sorun olma ihtimali söz konusu

Çevrimdışı Ç.Ö.Y

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #27 : Nisan 13, 2010, 10:16:34 ÖÖ »
YOLCU abinin ısrarla söylediklerine ufakta olsa kanıt getireyim istedim.

SDN Video: Facebook profilinize kim bakmış?

Facebook'ta "Profilime kim bakmış" türü uygulamalara yoğun ilgi gösteren kullanıcılar, böylece hangi arkadaşlarının profil sayfalarına tıkladığını öğrendiğini zannediyor. Ancak işin aslı bakın nasıl?

Facebook'ta kullanıcıların büyük bir bölümü, profil sayfasına hangi arkadaşının tıkladığını fazlasıyla merak ediyor. Bu nedenle "Profilime kim bakmış" türü uygulamalara yoğun ilgi gösteren kullanıcılar, böylece hangi arkadaşlarının  profil sayfalarına tıkladığını öğrendiğini zannediyor. Zannediyor diyoruz; zira güvenlik  yazılımı şirketi Trend Micro tarafından yapılan son açıklama, bu tür uygulamaların tamamen yalan olduğunu ve kimsenin bu bilgileri  öğrenmesinin mümkün olmadığını ortaya koyuyor.

Facebook kullanıcılarının azımsanmayacak bir bölümü, profillerine kimin tıkladığını ve fotoğraflarına hangi arkadaşlarının baktığını öğrenmek için bu bilgileri gösterdiğini iddia eden uygulamaları profiline yüklüyor. İsimleri genellikle "Profilime kim bakmış" veya "Profiline bakanı gör" şeklinde olan bu uygulamalarla ilgili geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapan güvenlik yazılımı şirketi Trend Micro yetkilileri, bu tür uygulamaların kesinlikle yüklenmemesi gerektiğini açıklarken, bu uygulamaların yüklenmesiyle kişilerin profil bilgilerinin bu uygulamayı geliştirenlerin eline geçtiğine dikkat çekti.

Hiçbir şekilde kullanıcılara veya uygulama geliştiricilere bu tip bir yetki verilmediğinin altını çizen uzmanlar, bu uygulamaların yüklenmesiyle kullanıcıların profil sayfalarına hangi kullanıcıların tıkladığını öğrenmelerinin mümkün olmadığını ifade etti.

"PROFİLİNE KİM BAKMIŞ" TÜRÜ UYGULAMALAR NASIL ÇALIŞIYOR

Aslında bu tip uygulamaların çalışma mantığı oldukça basit: Önce kullanıcılar bu uygulamayı profillerine yüklüyor; ardından belirli bir süre geçtikten sonra kullanıcıların karşısına arkadaşlarının isminin yer aldığı bir liste çıkıyor. Uygulamanın iddiasına göre bu listede yer alan isimlerin hepsi söz konusu kişinin profiline sık sık girenlerden oluşuyor. Oysa uzmanların bu konudaki görüşü de dikkate alındığında böyle bir durumun söz konusu olmadığı ortaya çıkıyor. Bu tür uygulamalar bu listeleri ya gelişigüzel oluşturuyor ya da Facebook'ta "ileti" durumunu ya da "fotoğraflarını" en son güncelleyen isimleri baz alarak bu listeyi oluşturuyor.

Hürriyet

Çevrimdışı YOLCU

• ÜST YÖNETİCİ
  • *
« Yanıtla #28 : Nisan 13, 2010, 10:20:52 ÖÖ »
çok teşekkür ederim Ç.Ö.Y  kardeşim çok güzel bir video yayınladın

Çevrimdışı Ç.Ö.Y

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #29 : Nisan 13, 2010, 10:22:54 ÖÖ »