Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Undefined index: googletagged in /home/tsstfrm/public_html/Sources/GoogleTagged-Integrate.php on line 35
3.Haftanın Konusu:Duyguların Kontrolü

Gönderen Konu: 3.Haftanın Konusu:Duyguların Kontrolü  (Okunma sayısı 22999 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı temhem

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #30 : Mart 30, 2010, 02:14:43 ÖS »
Bir çoğunuz “Duygularına göre hareket ediyorsun!” yada “Çocuk gibi davranıyorsun!” sözlerini bir başkasına söylemiş yada başkasının kendisine söylediğini duymuştur. Acaba bu cümlelerin altında yatan anlamı gerçekten biliyor muyuz? Yoksa belli davranışlara yönelik olarak, ağız alışkanlığıyla mı söylüyoruz?   :-\ +-/*te

Çevrimdışı sahra cold

• Yeni Üye
  • *
  • ........
« Yanıtla #31 : Mart 30, 2010, 02:15:15 ÖS »
Hepsinden az biraz lazım sanırım...Biri olmadan diğerinin kıymeti olmuyor.

Çevrimdışı sahra cold

• Yeni Üye
  • *
  • ........
« Yanıtla #32 : Mart 30, 2010, 06:30:13 ÖS »

Duyguların Matematiği

Önce sevdim. Sevdiğimi öğrendim, sevebileceğimi farkettim. Sevdikçe kendimi kainatla topladığımı gördüm.

Affetmeyi öğrendim: Affetmenin, dostlarımı 10la çarpmak olduğunu fark ettim.

Pişman oldum: Pişman olduğumu itiraf ettim; pişman oldukça hatalarımı küçük, anlaşılır ve bağışlanabilir parçalara bölebildiğimi gördüm.

Hatırlamayı öğrendim: Hatırladıkça sevgilerimin kare kökünü bulup, onlardan hüzün çıkardığımı fark ettim.

Değer vermesini öğrendim: Değer verdikçe sevgilerin küpünü bulup, onları mutlulukla çarpabileceğimi gördüm.

İltifat etmesini öğrendim: İltifat ettikçe insanlarla aramdaki en kısa mesafenin bir tebessümün resmettiği bir çizgi olduğunu gördüm.

Özür dilemeyi öğrendim: Özür diledikçe nefretin ve öfkenin sonsuza bölündüğünü böylece dargınlıkların limit sıfıra giderken yok olduğunu fark ettim.

Hüzünlendim: Hüznü sevdim, hüznün kalbime dokunmasına izin verdim.
Böylece bütün mutlulukların ve zevklerin sonunda ayrılık çizgisine teğet geçip geri döndüğünü gördüm.

Ve bir gün öleceğim: Kesinlikle öleceğim ve öldüğüm gün anlayacağım ki; yaşadığım hayat, paydası sonsuzluk olan basit bir kesirden ibaretmiş.

Tüm bu işlemlerin sağlamasını yapmak isterseniz, kalbinize bir bakın.

Senai Demirci

Senai Demirci'den harika bir yazı daha.
Konuyla alakalı olduğu için sizlerle de paylaşmak istedim umarım severek okursunuz.

Çevrimdışı kuzu

• Yeni Üye
  • *
  • <....Uzaklarda.....>
« Yanıtla #33 : Mart 30, 2010, 07:31:22 ÖS »
İçimde kalması gerekiyorsa ne kadar feryat etsede zor da olsa çok şükür susturabiliyorum...Fakat tabi ki olmuştur duygumu bastıramadığım zamanlar şuan hatırlamıyorum onunla ilgili bir olay...Genelde gözyaşını durdurmakta çok zorlanırım...

Çevrimdışı duaile

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #34 : Mart 30, 2010, 07:54:19 ÖS »

Duygularımı şimdiye kadar hiç kontrol altına al(a)madım, almak ister miydim onun cevabını tam olarak veremiyorum. Çünkü duygu kontrolu sağlandığında insan aslında eksik kalır...Kontrol ancak akıl yoluyla olur ama sevinç, hüzün, heyecan gibi duygular bence akılla yönlendirilemez.

Mesela değer verdiğim bir insan bana kendimi değersiz hissettirdiğinde ona karşı duygusal bir savunma geliştirerek ona karşı azalan bir değer ve sevgi hissiyle yaklaşmaya başlayabilirim ama şu varki asla kestirip atmam, atamam. Aklım beni bu konuda uyarsa da hissettiğim duyguların etkisinde kalmaya uzunca bir süre devam ederim...

duygu kontrolu sağlandığında insan aslında eksik kalır..Çok güzel ifade etmişsin tamamıiyle katılıyorum sana.

Duygularımı şimdiye kadar hiç kontrol altına al(a)madım, maalesef ben almak durumunda kaldım...çok pişmanım,çok şeyler kaçırdığımı düşünüyorum.

Böyle güzel ve önemli bir konuyu seçtiğiniz için teşekkür ediyorum... :ggg  :)

Günlük hayatın içinde her anın ifade bulduğu bir duygu biçimi mutlaka var, duygunun kolayca dışavurumu ya da görmezden gelinip saklı tutulması kişiden kişiye farklılık gösterse de netice itibarıyla duygulanıyoruz; gülüyoruz, ağlıyoruz, sinirleniyoruz, ufacık bir moral bozukluğu ile birçok insan arasında kendimizi yapayalnız hissedebiliyoruz... yanısıra küçücük bir gülümseme veya ummadığımız anda halimiz hatrımız sorulduğunda günün karmaşasını hemen unutup mutlu olabiliyoruz...

sorun şu ki bazılarımız tüm bu duyguları hep içinde yaşıyor dışavuramıyor, bazılarımız da duygunun hissedildiği anda kolayca çevresine yansıtabiliyor; kızdığını, üzüldüğünü belli ediyor, ağlıyor..bazen de ansızın gülümseyebiliyor,hatta  yanındaki insanlar sebebini anlayamıyor neden gülüyor diye :) çoğumuzda olmuştur bu, belki yıllar öncesinden küçücük bir ayrıntının bizde uyandırdığı duygu bir an aklımıza gelmiştir...

Duyguların kontrolünü sağlamak ne derece mümkün bilemiyorum ama hissedildiği an durdurulmaya çalışılan bir duygu ya tam aksi şekilde dışavurulmaya sebebiyet veriyor ya da çok sonra hatırlanıp üzüntüye dönüşebliyor...

Benim de aklıma hep şu takılmıştır. Çeşidi her ne olursa olsun bazen hissedilen bir duygu akılla karşı karşıya bırakıldığında sanki birbirini anlaması imkansız olan iki farklı kişi birbiriyle konuşuyor gibi gelir. Böyle anlarda hissettiğim duygunun aklım tarafından yönlendirilmeye çalışıldığını hissederim ama şimdiye kadar çözemedim, aklın bu işlevi bir önsezi ile kişiye yön verip zarar görmesini önlemek mi? ya da nedir? bilemiyorum devamı gelmiyor, bir karmaşık yapı var bizim çözemediğimiz...bir de 6.his konusu var o da ayrıca bir paylaşım konusu olabilir sanırım :)

Çevrimdışı sahra cold

• Yeni Üye
  • *
  • ........
« Yanıtla #35 : Mart 30, 2010, 08:15:20 ÖS »
Konuya gösterdiğiniz ilgi ve alakaya ayrıca değer verip bu güzel yorumlarda bulunduğunuz için teşekkür ediyorum... :ggg

Her paragrafta kendimden birşeyler buldum...Bazen önemsiz gördüğümüz şeylerin hayatımızda ne kadar da önemli yer tuttuğunun farkında olabilsek keşke... :(

Çevrimdışı duaile

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #36 : Mart 30, 2010, 08:28:31 ÖS »
Konuya gösterdiğiniz ilgi ve alakaya ayrıca değer verip bu güzel yorumlarda bulunduğunuz için teşekkür ediyorum... :ggg

Her paragrafta kendimden birşeyler buldum...Bazen önemsiz gördüğümüz şeylerin hayatımızda ne kadar da önemli yer tuttuğunun farkında olabilsek keşke... :(

Yüce Mevla hakkımızda hayırlı olanı farketmeyi nasib etsin inşallah :ggg, bazen pişmanlıklar da pişmanlığa dönüşebiliyor ve boşu boşuna üzülmüşüz olarak sonuçlanabiliyor..sonu hayırlı olan her şey için ağlamak da üzülmek de güzel...

Çevrimdışı Kelebekler Diyarı

• Yeni Üye
  • *
  • ...
« Yanıtla #37 : Mart 31, 2010, 02:46:33 ÖS »
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Çevrimdışı sahra cold

• Yeni Üye
  • *
  • ........
« Yanıtla #38 : Mart 31, 2010, 02:54:48 ÖS »
Duygu yüklü bir yazı olmuş çözebilene aşk olsun....içinde kayboldum resmen. ???   ;D

Şaka bir yana kendine has güzel bir uslupla sıcak bir yorum yapmışsın yine.
Teşekkür ediyorum....Çünkü biliyorum bu mesajı yazarken neler çektiğini. ;)   ;D

• Yeni Üye
  • *
  • ...
« Yanıtla #39 : Mart 31, 2010, 03:22:33 ÖS »
Reklam yapma gülümser hanım ceza alma bitte çikolata  falan ;D

Aynen evde bir kahkaha attım inanamazsın kontrolsüz gülüş biçimine ;D ;D ;D

Hatta ikizinci yorumunla da Gözlerimden yaş geldii ;D ;D ;D

Çevrimdışı sahra cold

• Yeni Üye
  • *
  • ........
« Yanıtla #40 : Mart 31, 2010, 03:28:16 ÖS »
Sahra Bak mesela duygu kontrolü olan yazı yorumuna duygu yüklü ıkonlarla cevap veren duygu insanı .. kontrollü demek sterdim ama.. bi kaç tane dişlek yanyana gelince kontrolsüz bir gülme olmuş  :P   ;D

Çözmeyin bence ..dağınık kalsın .. biraz duygu karmaşası yaşayın ... kendi üslubumdan kaynaklanan teknik bir sorun.. doğuştan aslında sorun sayılmaz tamamen kişilikle alakalı ... neler çektim bilirsin evt.. 3cü kez sayfa dışına atılmadan ayazabildiğim için kendimi bitte çikotalı gofretle ödüllendirdim  ::)  ;D

Sen çok yaşa Gülüm_serrrrr  ;D

Bitteri yalnız yedi öyle mi?  >:(

Çevrimdışı sahra cold

• Yeni Üye
  • *
  • ........
« Yanıtla #41 : Mart 31, 2010, 03:35:11 ÖS »
Afiyet olsun cicim market karşımda hergün düzenli olarak alıyorum,almasamda soruyorlar neden almadın diye... :DDD

Konudan mıdır nedir duygusallık avatarlara da yansımış. :DDD

Çevrimdışı sahra cold

• Yeni Üye
  • *
  • ........
« Yanıtla #42 : Mart 31, 2010, 04:20:45 ÖS »
Her zamanki halimiz yani  ;D   ;D

• Yeni Üye
  • *
  • ...
« Yanıtla #43 : Mart 31, 2010, 05:50:25 ÖS »
İlk kalbi ben koydum dün açılışla birlikte Sare ve gülümseride etki yaptım sanırım Duygu fırtınası yaşanıyorr Evet arkadaşlar Bugünlerde yğun bir sel bekliyorum tedarikli olun lütfen  ;D

Çevrimdışı sahra cold

• Yeni Üye
  • *
  • ........
« Yanıtla #44 : Mart 31, 2010, 05:58:27 ÖS »
Hayır canım bir kere profildeki resimi başka bir arkadaş bana gönderdi bende değerlendireyim dedim nereden bileyim bu kadar seçenek sunacağınızı... ;D

Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek