Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Undefined index: googletagged in /home/tsstfrm/public_html/Sources/GoogleTagged-Integrate.php on line 35
Devlet Hazinesi

Gönderen Konu: Devlet Hazinesi  (Okunma sayısı 2309 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kuzu

• Yeni Üye
  • *
  • <....Uzaklarda.....>
Devlet Hazinesi
« : Eylül 20, 2008, 05:11:37 ÖS »
Hazreti Ömer (ra) Halife Bir gece Makamında Ashabtan biri ziyaretine gelir Selam verir Selamı alınmamıştır Oturur Ömer işiyle meşgul Sahabe bekler Ömer çalışır Selam alınmamış, yüzüne bile bakılmamıştır
İş biter Ömer mumu söndürür Bir başka mumu yakar O anda selamını alır Konuşmaya başlar
Sahabe sorar:
- Ya Ömer, niçin hemen selamımı almadın ve niçin bir mumu söndürüp diğer mumu yaktın ve ondan sonra benle konuşmaya başladın?
Hazreti Ömer (ra):
- Evvelki mum devletin hazinesinden alınmışdıO yanarken özel işlerimle meşgul olsaydım Allah indinde mes'ul olurdum Seninle devlet işi konuşmayacağımız için kendi cebimden almış olduğum mumu yaktım, ondan sonra seninle meşgul olmaya başladım Sahabenin gözleri yaşarır, ellerini kaldırarak şöyle dua eder:
-Ya Rabbi! Hattab oğlu Ömer'i bizim başımızdan eksik etme!
« Son Düzenleme: Eylül 20, 2008, 05:39:44 ÖS Gönderen: musalli »

Çevrimdışı husrev_06

• Yeni Üye
  • *
devlet hazinesi
« Yanıtla #1 : Eylül 20, 2008, 05:34:18 ÖS »

Allah razı olsun kardeşim, bildiğimiz bir hadise olmasına rağmen iki defa okudum ve fevkalade mütessir oldum inanın...+

Bu ne büyük bir hassasiyet ve ne müthiş bir adalet misali.İslam tarihinde Hz.Ömer ismi adaletle özdeşleşmiştir.Tüm dünya islamiyete ve adalete hiç bu kadar muhtaç değildi sanırım...yani Hz.Ömere , Ebubekire,Osmana,Ali'ye...  (radıyallahu anhum ecmain)

Çevrimdışı kuzu

• Yeni Üye
  • *
  • <....Uzaklarda.....>
devlet hazinesi
« Yanıtla #2 : Eylül 20, 2008, 05:36:48 ÖS »
Amin kardeşim Allah cümlemizden razı olsun

Hz. Ömer ile ilgili bilginiz içinde ayrıca teşekkür ederim

Çevrimdışı Kelebekler Diyarı

• Yeni Üye
  • *
  • ...
Devlet Hazinesi
« Yanıtla #3 : Eylül 20, 2008, 05:59:40 ÖS »
böyle bir hassasiyet inanılmaz geliyor günümüzde. Allah razı olsun paylaşımın için .

Çevrimdışı Rabia

• Yeni Üye
  • *
Devlet Hazinesi
« Yanıtla #4 : Eylül 21, 2008, 12:07:34 ÖÖ »
böyle bir hassasiyet inanılmaz geliyor günümüzde. Allah razı olsun paylaşımın için .

Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek