Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Undefined index: googletagged in /home/tsstfrm/public_html/Sources/GoogleTagged-Integrate.php on line 35
Gazze Katliamının Ardından..

Gönderen Konu: Gazze Katliamının Ardından..  (Okunma sayısı 1544 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı :)sevde:)

• Yeni Üye
  • *
Gazze Katliamının Ardından..
« : Aralık 30, 2008, 05:46:55 ÖS »
Selamun Aleykum

Bismillahirrahmanirrahim.

Gazze Katliamının ardından..

Müşrik sistemlerin zulümleri önce zihinlerde başladı.Temizlemeye başlarken önce zihinlerde ki "hayat ve Ölüm" ün karşılığına bakalım. ve doğrusunu İnşallah kurandan oturtalım.
Şu soruları kendimize soralım lütfen

1- Hayat ne için var?
2- Biz(inananlar) niçin Yaşıyoruz? Yada Yaşamalıyız?
3- Ölüm ne İçin var?
4- Hayat ve Ölüm konusunda bizim elimizde ne var?

Bütün bu soruları lütfen vahiyden cevaplayalım... göreceğiz ki : (açık ve net)
- Hayat ve ölüm bizim elimizde değil.
- Hangimizin daha iyi işler yaptığını anlamak için varedildi. (Hayat-ölüm)
- bu iki gerçek konusunda yapmamız gereken teslimiyettir (kul olmak)

Şimdi sizden birşey rica ediyorum. bütün o görüntüleri zihninizden silip sadece bu ayetler ışığında değerlendirelim?
-Hangisi kazandı? Filistinde ki (Hayatı ve ölümü allah için bilen ) şehit mi? Yoksa ona yapabileceği en  dehşet zulmü yapan (müşrik) israil mi?

Şu an sadece filistin değil yüreğinde iman hatta insanlık taşıyan herkes yasta. bu demektir ki Lanet israil o bombaları hepimize attı.onların kanları aktı bizim morallerimiz çöktü.

Şehit kan pompalar hayata!

Şimdi yapmamız gereken şehitlerle üzülmek değil moral bulmaktır.evet moral bulmaktır. Hz peygamberin  vahiyle inşa edilen islami hareket hayatını iyice incelediğimizde karşımıza çıkan da budur. Hendek savaşının (içerden ve dışardan kuşatmanın yaşandığı ) en zor anında zafer müjdeleyen, Hudeybiye de hac edemediği için üzülen o malum anlaşmadan dolayı, hele hele  zalim müşriklerden kaçıp kendilerine sığınan mümin kardeşlerini o kafirlere teslim etmek zorunda kalındığı  zor günlerde vahiy onlara fetih suresiyle zaferler müjdelemedi mi?

Yaşadığımız alan mekke ama zihnimiz medine ...

Bu bizim çıkmazımızdır. Mümin isek islami hareketin bir dönemindeyizdir. çağımıza ve kendimize bakarak ahvalimizin karşılığını vahiyden bulup ona göre şekil almalıyız.yoksa biz öldükten sonra dirilmeye inanmayanların yaptığı gibi ölümlere kahrolmamalıyız. Ölümlere cennet katıldığı için Ölümler şehadetle kutsandığı için sevinmeliyiz... Çünkü asıl kurtuluş budur!

Filistin; fiili mücadelenin içinde olduğu için bedirdeki hendekte ki (uhudu inşallah geçti) zaferleri kazandı.. Filistin HUDEYBİYEDE ona şimdi FETİH suresi nazil oldu...Ona şimdi (en zor anda) Müjdeler geldi (inşallah)

(Biliyorum üstteki paragraf biraz cesurca hata size ukalaca gelebilir ama içimden öyle geldi bu ayeti böyle okudum.. Rabbim hatalarımı affetsin)

Filistine üzülmeyelim Bizden önce yürüyen bu beldeyi (bence) Tebrik edelim.. Rasul olsaydı böyle yapardı. Çünkü lanet yahudi biliyor ki o bombalar(ın görüntüleri) ile hepimizi(n moralini) çökertti. Ama Allah'ın izniyle onların hile ve tuzaklarını tersine çevirelim.Bu bir tahmin değil. Bilerek Müslüman kitlelere yes'i pazarlıyorlar o görüntülerle. ve biz hep kendimizi zillette görerek motivasyonumuzu kaybediyoruz. Yukarda da söyledim Allah rasulü böylesi durumlarda hep müjdeledi..

peki düğün bayram mı yapalım?

Hayır asla!

Küresel intifadaya bizde katılalım.netten vs. değil. Elimizin uzandığı dilimizin yettiği-erdiği-döndüğü - yapabileceklerimizin enn sonuna kadar ALLAH'IN DİNİNE YARDIM EDELİM!

Bu Bombalar Bu şehitler bizi bize döndürsün!
Ciddi bir tebliğ dönemini başlatalım!
Bundan sonra her sabah uyandığımız da: "bu gün kime- kimlere hak kelimeyi ulaştırırım"ın hesabını yapalım!
Ama ciddi olalım! sıkı tutalım işimizi (ve hayat gayemizi)
Aynen Mekkede ki rasul (s.a.s) gibi ve onun çevresinde ki gerektiğinde herşeylerinden vazgeçebilen muhacir gibi...

Allah'a Emanet olunuz......

(not: Yorumum asla Filistin etkinliklerine -protestolara katılmayın anlamına gelmez sadece anlık heyecanlarla geçici bir süreliğine yapılan hissi bir karşı duruşumuz olmasın dedim. karşı duruşu hayat tarzı haline getirelim . ve bizim ilerdeki medinemize hazırlıklı olalım. bu süreçtir yaşanmalıydı.. demek istedim)

Onlar (Filistinliler) duyar mı bilemem ama Ben onlara Fetih suresini göndermek isterdim ...

alıntı
« Son Düzenleme: Eylül 04, 2009, 11:11:21 ÖS Gönderen: gözyaşı »

Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek