Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Undefined index: googletagged in /home/tsstfrm/public_html/Sources/GoogleTagged-Integrate.php on line 35
Bizler Müslüman mıyız? Şu Resimlere Bir Bakın!

Gönderen Konu: Bizler Müslüman mıyız? Şu Resimlere Bir Bakın!  (Okunma sayısı 9255 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı musalli

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #15 : Haziran 11, 2009, 08:20:15 ÖS »

Buradaki Bayanlara gelelim, Ülkemizdeki hukuk bukadar gevşek olmasaydı, Haramı uygulayanlara cezalarını kesseydi, Böyle dolaşabileceklermiydi? Bu bayanları geçiyorum, minietekle yarı çıplak insanlar olacakmıydı?

Ve aleykum selam ve rahmetullah kardeşim..

Dogrusunu soylemek gerekırse bu yukarıda ki kurmus oldugunuz paragrafınızı son derece yanlıs buldum..Ceza kesmek ınsanların , bizlerin tekelinde degıldır. Cenab ı Allah ın affına naıl olalım hepımız.Amin..O merhametlılerın en merhametlısıdır amenna..Tovbe edenın tovbesını kabul eden merhametlılerın en merhametlısı..

Yanlış hicbir zaman örnek olmaz..Eger yetıstırdıgımız genclerın, cocukların yuregı aşk ile doluysa , ve ınseallah her turlu donanımı saglandıktan sonra Rabbıme emanet edılmısse o genc asla cevresındekı olumsuz orneklerı kendılerıne ornek edınmezler.. Yanlısa gırerse yanlıstan bır an once donerler Allah ın ıznıyle..Yanlıs sadece bayanlarda degıldır..Yanlıslıgın cınsıyetı yoktur..

Bızlere düşen yanlıs ıcınde gordugumuz kısılere gonulden dua etmek..Onlara ceza kesmeyı ,kınamayı yuregımıze dusurmeyelım ne olur ? Yuregımız oyle buyuk bir genişliğe sahip olsun ki aşktan başka hiç bir duyguya yer olmasın ıcınde..Guzel gorelım kı guzel dusunelım...Guzel dusunelım kı aşka yer olsun ..

Rabbim bizleri yanlısa dusmekten korusun, hayırlı ınsanlar olmayı ve hayırlı ınsanlarla karsılasmayı nasıp eylesın cumlemıze..Amin
« Son Düzenleme: Haziran 11, 2009, 08:25:14 ÖS Gönderen: musalli »

Çevrimdışı Hakikat

• Yeni Üye
  • *
  • Cesaretin bittiği yerde, Esaret Başlar
« Yanıtla #16 : Haziran 11, 2009, 08:32:48 ÖS »
Hocam doğru söylüyorsun, Sözünüze söz katılacak gibi değil zaten.
Zaten Birbirinizi sevmedikçe iman etmiş olmazsınız, iman etmedikçede cennette giremezsiniz buyrulmuştur.
Zaten birbirimize hayırlı dualar etmek boynumuzun borcu.
Lakin Ben buradaki bayanları asalım keselim demedim. Eğer bizde şeriat hukuku geçerli olsaydı,bu insanlar buşekilde dolaşamayacaktı.
Niyetleri belki değişmeyecekti ama giyimleride bu şekilde olmayacaktı.
Zaten Gönlünde Mevla aşk-ı olan kişilerimize şeytan dahi yaklaşamıyor. Günümüzün gençleri kahveden, internetcafeden çıktığı yok.
Hepsinin içinde uyuyan dev var. Hepsinde Allah aşk-ı var. Ama gel görki Çevremizde Ahlaksızlıklar, Bilinçsizlikler, Eğitimsizlikler, bu genç kardeşlerimizdeki İman aşkının farkına vardırmıyor.

İlla son nefeste eyvah diyoruz. Hepimiz hepimizden mesulüz. Benim anlatmak istediğim inşAllah Doğru Anlaşılmıştır. Vaktinizi Ayırdınız Hakkınızı Helal Edin.

Çevrimdışı musalli

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #17 : Haziran 12, 2009, 12:33:57 ÖÖ »
Niyetleri belki değişmeyecekti ama giyimleride bu şekilde olmayacaktı.

İşte kardeşim, asıl sözün özünü soylemıssınız zaten..Niyetleri değiştirmek için ugrasalım ,ugrasalım kı o kısı nereye gıderse gıtsın aynı genıs yurekle gıtsın..Hangı cocugu yetıstırse yetıstırsın , yetsıtırecegı cocuk bizim asıl gelecegımız olsun...Baskı her zaman kaybetmeye kaybettırmeye muhtactır..Ama ogreterek, tatlı dılle kacırmadan gercek ılmı yaymak ıcın ugrasırsak ıste o zaman zafer mumınlerındır..Iste o zaman kalpler zaferle aydınlanır ınseallah..

Bahsettıgınız gıyıme sahıp bir kardesımınızın bu yazdıklarımızı ( sızın yazdıklarınız degıl,genel ıtıbarıyle elestırısel yazılar ıcın soyluyorum) okudugunu , ve bu kardesımızın bir boslukta oldugunu dusunelım..Yapacagı ilk şey bu ortamdan hızla uzaklasmak olacaktır..İşte bu bir vebaldir..Ben sizin yazdıgınızı ,anlatmak ıstedıgınızı cok ıyı anlıyorum..Elbettekı nıyetınızdekı halıslıkten hıc suphem yok..Ama ıste herkes aynı psıkolojı ıcınde olmayıp yanlıs anlayıp ıncınebılır..Düşünsenize şeriatın asıl anlamının ceza oldugunu dusunuyorlar..Seratin özü islamiyettir..İslamiyet ceza mıdır ?Bir cezalar toplulugu mudur ?

Sözlerimi aynı sekılde fotograflar ıcınde soyluyorum..Evet anlatmak ıstenılen cok guzel ve anlamlı..Fakat fotogrfalar bunların tamamlayıcı degıl..Aclık, paylasım , dostluk, vurdumduymazlık,israf  v.s bunlar oraya konulan fotograflardan daha etkılı, daha bızı anlatan resımlerle anlatılabılır kanaatındeyım..

Hakkım helal olsun..Eger sürçü lisan ettiysem hakkınızı helal edin sizlerde..

Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek