Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Undefined index: googletagged in /home/tsstfrm/public_html/Sources/GoogleTagged-Integrate.php on line 35
Busmek 11. Genel Sergisi Başlıyor

Gönderen Konu: Busmek 11. Genel Sergisi Başlıyor  (Okunma sayısı 1295 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Avon

• ÜST YÖNETİCİ
  • *
Busmek 11. Genel Sergisi Başlıyor
« : Mayıs 19, 2016, 06:55:09 ÖS »
Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (BUSMEK) 11. Genel sergisi 25 Mayıs’ta Merinos AKKM’de açılıyor. 150 bin kursiyere eğitim vermenin gururuyla sergi hazırlığı yapan BUSMEK’in bu yılki teması ‘Geometrik Formlar Modern Esintiler’ olarak belirlendi.

Kurs merkezlerimizde şu sıralar tatlı bir telaş hâkim. 25 Mayısta açılacak 11. Genel Sergi heyecanı tüm BUSMEK’i sardı. Kursiyerlerin bir yıl boyunca yaptıkları el emeği göz nuru eserler özenle seçilerek, sergilenmeye hazırlanıyor. ‘Geometrik Formlar Modern Esintiler’ temalı sergimiz 2 Haziran’a kadar açık kalacak.Yeni açılan kurs merkezleri ve branşlarla eğitim hayatına canlılık katan BUSMEK, bu yıl 30 farklı mekânda eğitim ve sosyal faaliyetler yürütürken, 165 farklı branşla da eğitim hizmeti vermeye devam ediyor. Kurs merkezlerimizde maharetli eller tarafından üretilen birbirinden güzel eserler, Bursalılarla buluşmaya hazırlanıyor.

Ziyaretçileri sürprizler bekliyor
Sergimiz bu yıl geçtiğimiz yıllardan farklı olarak Merinos AKKM fuaye alanında düzenlenecek.11. Genel Sergide; El Sanatları Teknolojileri, Sanat ve Tasarım, Giyim Üretim Teknolojileri, Yiyecek ve İçecek Hizmetleri gibi alanlarındaki çeşitli branşlar yer alırken, her yaş grubunun ilgisini çekecek sürpriz çalışmalar da ziyaretçilerle buluşacak. Sergi boyunca ayrıca; çini, ebru, resim, tezhip, hüsn-i hat, filografi ve gümüş kazazla ilgili workshoplar düzenlenecek. Dileyen herkes bu çalışmalara katılabilecektir.

Sergi boyunca söyleşiler olacak
Aynı zamanda Merinos AKKM Kent Konseyi Koza salonunda, alanında uzman isimler tarafından söyleşiler de yer alacak. Söyleşi programı şöyle:
26 Mayıs Perşembe saat 14.00: Yrd. Doç Selman Can ve Muhammet Mağ “Türk-İslam Sanatlarının Mahiyeti”
27 Mayıs Cuma saat 14.00: Prof Dr. Ayşe Üstün “Klasik Sanatlarda Desen ve Motifler”
30 Mayıs Pazartesi saat 14.00: Mahmut Şahin “Aşk ile bir dahi: Hüsn-i Hat”
31 Mayıs Salı saat 14.00: Fuat Başar “Her İnsan Bir Ebrudur”
1 Haziran Çarşamba saat 14.00: Arya Kamali “Zamanın İzinde Minyatür”
25 Mayıs Çarşamba günü saat 16.00’da Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Fuaye alanında yapılacak genel sergimizin açılış töreni, ünlü sunucu İkbal Gürpınar’ın sunumuyla gerçekleşecektir. Sergimiz 2 Haziran Perşembe saat 20.00’ye kadar gezilebilecektir. Herkese açık ve ücretsiz olan etkinliklerimize tüm halkımız davetlidir.

Açılış Töreni Program Akışı
AÇILIŞ TARİH/SAAT: 25 Mayıs 2016 / 16:00
BİTİŞ TARİH/SAAT: 02 HAZİRAN 2016 / 20:00
YER: MERİNOS ATATÜRK KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ
1-    SUNUCU AÇILIŞ KONUŞMASI
2-    İSTİKLAL MARŞI
3-    FOLKLOR VE MEHTERAN GÖSTERİSİ
4-    BUSMEK TANITIM FİLMİ
5-    PROTOKOL KONUŞMASI
6-    TEMSİLİ SERTİFİKA TÖRENİ
7-    SERGİ AÇILIŞI
8-    KOKTEYL