Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Undefined index: googletagged in /home/tsstfrm/public_html/Sources/GoogleTagged-Integrate.php on line 35
Dündar Yine Meydan Okuyor

Gönderen Konu: Dündar Yine Meydan Okuyor  (Okunma sayısı 2592 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı YOLCU

• ÜST YÖNETİCİ
  • *
Dündar Yine Meydan Okuyor
« : Haziran 10, 2009, 02:57:47 ÖS »
Dündar yine meydan okuyor, ben ise endişeliyim!

Dün akşam saatlerine kadar dışarıda olduğumdan, haberleri pek izleyememiştim. Habervaktim’de UğurDündar ile ilgili bir haber yayınlandığından, dolaylı olarak bilgi sahibi oldum.

Hemen arkasından da Uğur Dündar’ın, Hürriyet’in internet sitesinden verdiği cevabı okudum.
İddia doğrudur, değildir tartışmasına girecek değilim. Ama ilke olarak olaya bakarsak, Dündar hakkında daha önce Vakit’te çıkan haberin hatırlanmasının, olayları yorumlamada bize ışık tutacağı kanaatindeyim!
Önce olayı hatırlayalım.

Uğur Dündar, Ergenekon klasörlerinde çıkan bir notta yer alan, eşi ile ilgili bir iddiayı, kendisi gündeme getirmiş ve Ergenekon savcılarını yargısız infaz yapmakla suçlamıştı.

“İddia iftiradır, doğru değildir. İspatlarsanız, gazeteciliği bırakırım, hatta intihar ederim” demişti.

Bir kimsenin aile hayatı ile ilgili haber yapmak, bizim usûlümüz değil. Birileri, bu usûlle haber yapabilirler. Örneğin; Merve Kavakçı’nın ilköğretim çağındaki çocuklarının okuluna gidip, hiçbir ilgisi olmadığı halde, annesinden dolayı çocukları rahatsız edecek soruları arkadaşlarına yöneltebilir, bunları büyük bir keyifle televizyon ekranlarından milyonlara izlettirebilirler!..

Hedefe oturttukları kişilerin; hiçbir hukuki bağları kalmamış, boşandıkları eşlerinin ağzından yorumlar alıp, kesip biçerek yayına koyabilirler..

Kartel medyasının usûlüdür bunlar... Bizim değil.. Ama bir insan, “gazeteciliği bırakırım” diyecek kadar açıkça meydan okuduğu, aslında bizi ilgilendirmeyen bir konuda gerçekleri konuşmuyor ise, ve elinize bu konuda bir belge ulaştı ise, bu haberi gizleme lüksü olabilir mi?!

Bence olamaz. Vakit de, o haberi gizlemedi.. Muhatabına sormayı ihmal etmeden, 3 gün cevap bekleyip, sonrasında haber yaptı..

Haber,Uğur Dündar’ın meydan okuduğu, yalan olduğunu ileri sürdüğü bilginin doğruluğunu gösteriyordu.. Yine tekrar edelim. Kimsenin ailesi ile işimiz yok. Kimsenin, yurtdışına çıkışı nasıl yaptığı bizi ilgilendirmiyor!
Ama bir kişi, bizim hiç ilgilenmediğimiz bir konuda kamuoyuna meydan okur, “Şu hususu ispat etsinler, gazeteciliği bırakırım” derse, bizim ilgi sahamıza girmiş olur! Vakit’in eline, UğurDündar’ın veya bir başkasının, gazeteciliği bıraktıracak kadar önemsediği bir konuda belge ulaşırsa, artık bu bilgi gizlenemez! Yayınlanır!
Yayınlandı da.. Arkasından UğurDündar gazeteciliği bırakacağına, “kişisel verileri elde etme” iddiasıyla Vakit hakkında savcılığa şikâyette bulundu..

Meydan okurken güzel efeleniyordu. Ama belgeler yayınlanınca, aynı efelenmeyi sürdüremedi, hemen soluğu savcılıkta aldı. Hem de “Kişisel verileri yayınlama” suçundan.Yani, “Yayınlanan bilgilerin hepsi doğru. Vakit doğru yazdı ama benim özelimi yazdı” dedi.

Onların bu tarzlarını yaşayarak bildiğimiz için, dün Hürriyet’te yayınlanan Uğur Dündar’ın açıklamasını da, yine aynı tarz tekrarlanıyor mu merakı ile okudum..

Dünkü açıklamasında, UğurDündar diyor ki; “Sevgili okurlar, seyirciler, şimdi size doğruların peşinde koşan bir gazetecinin, bizim gibi bir ülkede başına neler gelebileceğini gösteren hem ibret verici, hem de trajikomik bir örnek anlatacağım.” Devamında da yine kesin ifadelerle şunları söylüyordu: “Hemen belirteyim, ben bu haberleri yapana kadar Kavaklı denen yerin neresi olduğunu bile bilmiyordum. Kavaklı Belediyesi’nden içeri adımımı atmış değilim. Hiçbir yerel yöneticiyi tanımam, etmem. Bu kişilerle hayatımda karşılaşmış değilim. Daha sonra Beylikdüzü adı verilen bu bölgede ne benim, ne yakınlarımın, ne de kan bağımın olduğu kişilerin bırakın iki blokluk apartman yapılacak araziyi, tek santimetre kare bile toprağımız olmadı. Evet olmadı...”

Bu net ifadeleri okuyunca, kendi kendime merak ettim. “Acaba dedim, muhabirlerimiz bir araştırma yapsa, veya yarın bize bir mektup gelse, Uğur Dündar’ın yazdıklarının aksini gösteren bir bilgiye ulaşılsa; bu bilgiyi yayınlamak mı gerekir, gizlemek mi?..”

Öyle ya, Uğur Dündar, önceki olayda da net açıklamalarla, “Yoktur.Çıkmamıştır.İspat edemezsiniz.Ederseniz istifa ederim” demişti. Tam aksi belgelenmişti. Bu sefer de “Kişisel verileri yayınlama”dan savcılığa koşmuştu..
Şimdiki iddia doğrudur, değildir bilmiyorum. Ama evvelki olaydan ders çıkararak aklıma gelen bu soruya da cevap arıyorum; “Yarın postadan bir tapu fotokopisi gelse, yayınlamak mı gerekir, yayınlamamak mı?”

Ve yine merak ettiğim bir soru; “O belge yayınlandığında, Uğur Dündar yine yukarıdaki sözlerini unutup, ‘Kişisel verileri açıkladılar’ diye şikâyetçi olur mu, olmaz mı?”

Merak ettiğim bir konu daha var.. Uğur Dündar, programına Sadettin Tantan’ı davet ederek, aleyhindeki iddiaları cevaplayacakmış.. Merak ediyorum; cesur gazeteci Dündar, dürüst siyasetçi Tantan’a, patronu Aydın Doğan hakkındaki iddiaları da sorabilecek mi? Dışbank ile ilgili, Tantan’ın daha önce açıkladığı iddiaları sorma cesareti gösterebilecek mi?..

Veya tersinden soralım; Dündar’a şahitlik için ekrana çıkacağı anlaşılan Tantan, AydınDoğan hakkında daha önce yaptığı açıklamaları, bu vesile ile tekrar edebilecek mi?

Merakla izleyeceğim...

Ali Karakasanoğlu/vakit
« Son Düzenleme: Temmuz 16, 2009, 05:42:17 ÖS Gönderen: Bilge »

Çevrimdışı YOLCU

• ÜST YÖNETİCİ
  • *
Dündar yine meydan okuyor
« Yanıtla #1 : Haziran 10, 2009, 03:00:06 ÖS »
Uğur dündarı eskiden öyle çok sever ve taktir ederdimki arena proğramı sunuculuğunda ne zaman aydın doğan kanalında anchormen oldu haber sunmaya başladı ona olan güvenim kalmadı yalan ve saptırılmış haberleri taraflı haberleri yayınlayarak gözümden düştü şuan onu yanlışlıkla görsem tvde kapatıyorum
« Son Düzenleme: Haziran 10, 2009, 03:01:00 ÖS Gönderen: YOLCU »

Çevrimdışı Efruhte

• Yeni Üye
  • *
  • ..Ve Düşmek Sevdasıyla Toprağa..
« Yanıtla #2 : Haziran 10, 2009, 03:07:01 ÖS »
uğur dündar,tarafsız gazeteci(!),biyere kadar saklayabildi kendisini biyerden sonra maskesi düştü,halada parça parça düşmekte..Rabbim ıslah etsin böylelerini..teşekkürler

Çevrimdışı gözyaşı

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Haziran 10, 2009, 03:39:58 ÖS »
Uğur dündarı eskiden öyle çok sever ve taktir ederdimki arena proğramı sunuculuğunda ne zaman aydın doğan kanalında anchormen oldu haber sunmaya başladı ona olan güvenim kalmadı yalan ve saptırılmış haberleri taraflı haberleri yayınlayarak gözümden düştü şuan onu yanlışlıkla görsem tvde kapatıyorum

allah razı olsun abi bu haberi paylaştığın için

Çevrimdışı YOLCU

• ÜST YÖNETİCİ
  • *
« Yanıtla #4 : Haziran 10, 2009, 04:09:13 ÖS »
Ben Teşekkür Ederim Arkadaşlar

Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek