Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Undefined index: googletagged in /home/tsstfrm/public_html/Sources/GoogleTagged-Integrate.php on line 35
Namaz

Gönderen Konu: Namaz  (Okunma sayısı 3001 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı esramert

• Yeni Üye
  • *
Namaz
« : Nisan 26, 2010, 01:33:50 ÖÖ »
BENİM 2 SORUM OLACAK 1 GÖZÜ KAPALI NAMAZ KILINABİLİNİRMİ O ZAMAN DAHA DİKKATLİ OLABİLİYORUM DA 2 KILAMADIGIM NAMAZLAR İÇİN HER VAKTİN ARKASINDAN SADECE 1 KEREMİ KAZA YAPABİLİRİZ YANİ SABAH NAMAZIN ARKASINDAN SADECE 1 KEREMİ SABAHIN KAZASI NI KILARIZ GÜNDE BİRKAC KERE SABAHIN KAZASI OLABİLİRMİ
« Son Düzenleme: Nisan 26, 2010, 09:59:45 ÖÖ Gönderen: sahra cold »

Çevrimdışı Kelebekler Diyarı

• Yeni Üye
  • *
  • ...
NAMAZ
« Yanıtla #1 : Nisan 26, 2010, 09:23:18 ÖÖ »
l||l° Namaz Kılarken Gözleri Kapamak °l||l

Namaz kılarken gözleri yummak mekruhtur Bir hadis-i şerifte Peygamber Efendimiz (asm) “Sizden biriniz namaza kalktığı zaman gözlerini kapamasın” buyurmuşlardır
 Çünkünamaz kılarken secde yerine bakmak sünnettir Gözleri yummak da busünneti terk sayılır Yalnız buradaki mekruhluk tenzihîdir büyük bir vebali yoktur
Ancaknamazda bakılması caiz olmayan bir şey görmemek için veya dikkatidağıtacak bir şey gözüne ilişirse yahut görülen şeylerden ilgisinikesmek düşüncesiyle namazın mânevî hazzı olan huşûu temin maksadıylagöz yumulabilir Bunda kerahet olmaz

...Alıntı...
« Son Düzenleme: Nisan 26, 2010, 09:24:58 ÖÖ Gönderen: ezgilim »

Çevrimdışı Yara ßenim

• Yeni Üye
  • *
  • Tükendim YaresulAllah
Namaz
« Yanıtla #2 : Nisan 26, 2010, 10:58:10 ÖÖ »
aynen ezgilim kardeşin dediği gibidir Allah razı olsun kendisinden

Çevrimdışı Kelebekler Diyarı

• Yeni Üye
  • *