Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Undefined index: googletagged in /home/tsstfrm/public_html/Sources/GoogleTagged-Integrate.php on line 35
HAFTANIN KONUSU: Facebook Kullanımı ve İlerde Doğacak Zararları

Gönderen Konu: HAFTANIN KONUSU: Facebook Kullanımı ve İlerde Doğacak Zararları  (Okunma sayısı 19608 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı YOLCU

• ÜST YÖNETİCİ
  • *
Evet arkadaşlar bu Haftanın Konusu Facebook kullanımı ve orada rahatca kişisel bilgiler resimler hobilerin kolayca paylaşılması ne drece doğal ve ne derece güveniyorsunuz?

Geçen günlerde yapılan bir araştırmada facebooka girişlerin googleden daha fazla olduğu saptandı.

Uzmanlar uyarıyor bilgilerinizi paylaşmayı diye düşünceleriniz nelerdir.

8.3 Milyon Alman'dan boykot riski

Fakat Facebook'un tek derdi South Park değil. Almanlar da boykota hazırlanıyor. Alman Tüketici Dernekleri Federasyonu, Facebook'un kişisel bilgileri deşifre etmesine karşı ortak bir eylem düzenleyecek. Buna göre 8.2 milyon Alman Facebook kullanıcısı, tüketici dernekleri tarafından sosyal paylaşım sitesinin boykot edilmesi için çağrıda bulunacak.

Büyük tepkilere neden olan olay ise Facebook'un, iştiraki olan bir başka sitede Facebook kulalnıcılarının kişisel bilgilerinin görünebilir olmasını sağlayacak uygulama üzerinde çalışıyor olması. Yeni uygulama tüm Facebook kullanıcıları için varsayılan ayar olarak başlayacak. İsterse Facebook kullanıcıları bu varsayılan ayarı değiştirerek profil bilgilerini görünmez hale getirebilecek. Tüketici dernekleri ise varsayılan ayarın görünmez profil şeklinde olması gerektiğini, eğer Facebook kullanıcısı isterse bu ayarın görünür profile çevrilmesini istiyor.

« Son Düzenleme: Nisan 12, 2010, 03:21:07 ÖS Gönderen: WEBMASTERYOLCU »

Çevrimdışı sahra cold

• Yeni Üye
  • *
  • ........
« Yanıtla #1 : Nisan 12, 2010, 03:23:41 ÖS »
Uzmanlar uyarıyor ama kimseler dinlemiyor...

Facebookta benimde hesabım var ama tek bir fotoğrafımı bile paylaşmadım şimdiye kadar.Buna gerekte duymadım açıkcası.Kişisel bilgilerde de sadece site adresim ve isim soyisim doğru...Onun dışında hiç bir kişisel bilgimi paylaşmadığım gibi oradaki sohbet panelini bile kullanmıyorum....

Çevrimdışı YOLCU

• ÜST YÖNETİCİ
  • *
« Yanıtla #2 : Nisan 12, 2010, 03:28:07 ÖS »
Uzmanlara Kulak Verelim

Ben dikkata alıyorum aslında çoğu arkadaşımıza uyarılar saçma gelebilir ama unutmayın arkadaşlar teknoloji çağında yaşıyoruz artık insanın özelliğini genlerini keşfetmeye çalışıyorlar bir toplumun yapısını.

Sildim Diye Sevinmeyin

Siz silsenizde facebook veritabanından bilgileriniz saklanıyor arkadaşlar inanınki hiç bir faydası olmaz facebook yada benzer sosya platformların.

Çevrimdışı Kelebekler Diyarı

• Yeni Üye
  • *
  • ...
« Yanıtla #3 : Nisan 12, 2010, 03:33:13 ÖS »
Facebook hesabım yok eskiden vardı kullanıyordum. İçerisinde hiç bir bilgim resmim vs önemli bişey bulunmuyor okul adım dahi paylaşmadım ... Gereksiz paylaşmakta..

Yararlı bulmuyorum kullanmamak en iyisi Resim bilgi paylaşımı için kullanılmaması gerekir...

Çok rahat insanlar var onlarda çok ilginç geliyor bana ...

Çevrimdışı YOLCU

• ÜST YÖNETİCİ
  • *
« Yanıtla #4 : Nisan 12, 2010, 03:36:30 ÖS »
Merak Ediyorum

insanların bu siteye üye olma ve kullanma amacı nedir ne için kullanılıyor cevaplarınız lütfen

• Yeni Üye
  • *
  • ...
« Yanıtla #5 : Nisan 12, 2010, 03:38:57 ÖS »
Ben meraktan üye olmuştum :)

Çevrimdışı YOLCU

• ÜST YÖNETİCİ
  • *
« Yanıtla #6 : Nisan 12, 2010, 03:42:06 ÖS »
Meraktan üye olmak oda güzel peki diğer arkadaşlar facebook kullanan ziyaretçilerimiz sizde yorumlarınızı bizimle paylaşın lütfen insanlarımızı ortak bilgilerle bilgilendirelim

Çevrimdışı sahra cold

• Yeni Üye
  • *
  • ........
« Yanıtla #7 : Nisan 12, 2010, 03:48:18 ÖS »
Merak Ediyorum

insanların bu siteye üye olma ve kullanma amacı nedir ne için kullanılıyor cevaplarınız lütfen

Hemen cevap vereyim...Sürekli maill olarak davet gönderilince en sonunda bir kaçta arkadaşın isteği üzerine üye oldum...O zamanlar hiç kullanmadım neredeyse aylarca giriş yapmadığım olurdu...Şimdi arada sıkıldıkça bakınıyorum bu yani... :-\

Çevrimdışı YOLCU

• ÜST YÖNETİCİ
  • *
« Yanıtla #8 : Nisan 12, 2010, 04:07:39 ÖS »
Şimdi arada sıkıldıkça bakınıyorum bu yani

peki faydasını görüyormusun insanlara tavsiye edermisin yada kullanmamalılarmı?

Çevrimdışı sahra cold

• Yeni Üye
  • *
  • ........
« Yanıtla #9 : Nisan 12, 2010, 04:12:23 ÖS »
Video izlemek için focebook'a girmeme gerek yokki...vakit kaybı aslında.Dediğim gibiçok sıkılırsam arada bakar çıkarım ne olmuş ne bitmiş diye...

Kullanan bir çok kişye kardeşlerimde dahil sakıncalarından bahsettiğimde aldığım cevap şu oldu..."O kadar kişi var benim bilgilerimi ne yapcaklar...vs." :-\

• Yeni Üye
  • *
  • ...
« Yanıtla #10 : Nisan 12, 2010, 04:32:36 ÖS »
En son eşi tarafından öldürülen haberlere konu olan kadında komşularına aynı cevabı vermiş insanlar benim bilgilerimi ne yapıcaklar ??

Sonu eşi tarafından facede resimleri ve paylaşımları bulunduğu için ölüm oldu...

Çevrimdışı duaile

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Nisan 12, 2010, 04:38:03 ÖS »

Hep denirya teknoloji doğru kullanılırsa fayda sağlar, facebook kullanıcısı değilim, üye olmayı da düşünmüyorum arkadaşlar, her türlü kişisel ayrıntının açıkça görsel hale getirilmesi bence hoş değil, bir arkadaşımın adresinden incelemiştim, neredeyse insanların gün içindeki her tür detayı orada sergileniyor, bir de ben zaman kaybı olduğunu düşünüyorum öte yandan kullanımı öylesine yaygınlaştıki iş verenler bile özgeçmiçlerini elinde bulundurdukları kişilerin araştırmasını facebook üzerinden yapabiliyor, bu ne kadar doğru o da tartışılır...

Çevrimdışı YOLCU

• ÜST YÖNETİCİ
  • *
« Yanıtla #12 : Nisan 12, 2010, 04:43:06 ÖS »
En son eşi tarafından öldürülen haberlere konu olan kadında komşularına aynı cevabı vermiş insanlar benim bilgilerimi ne yapıcaklar ??

Sonu eşi tarafından facede resimleri ve paylaşımları bulunduğu için ölüm oldu...

Aslında şuan saçma gibi gelsede ilerleyen yıllarda insanların bilgileri çok işe yarayacak özellikle aynı ülke insanlarının yapı şekilleri psikolojik haplerde falan

Çevrimdışı YOLCU

• ÜST YÖNETİCİ
  • *
« Yanıtla #13 : Nisan 12, 2010, 04:44:26 ÖS »

Hep denirya teknoloji doğru kullanılırsa fayda sağlar, facebook kullanıcısı değilim, üye olmayı da düşünmüyorum arkadaşlar, her türlü kişisel ayrıntının açıkça görsel hale getirilmesi bence hoş değil, bir arkadaşımın adresinden incelemiştim, neredeyse insanların gün içindeki her tür detayı orada sergileniyor, bir de ben zaman kaybı olduğunu düşünüyorum öte yandan kullanımı öylesine yaygınlaştıki iş verenler bile özgeçmiçlerini elinde bulundurdukları kişilerin araştırmasını facebook üzerinden yapabiliyor, bu ne kadar doğru o da tartışılır...

çok doğru tesbitler açıkçası teşekkür ediyorum

• Yeni Üye
  • *
  • ...
« Yanıtla #14 : Nisan 12, 2010, 04:47:07 ÖS »
Başka paylaşım sitesi açılabilir bilgi teknoloji çağında neden sadece facebook tüm dünya kullandığı için mi Türkiye de akılı adam yok mu iş ağı kuramıyorlar mı İş verenlerin oradan bakarak insan bilgilerini günlük yaşam tarzlarındaki durumlarına göre işde nasıl olduklarını analiz ettiklerini duymuştum yinede saçma geliyor hala...

Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek