Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Undefined index: googletagged in /home/tsstfrm/public_html/Sources/GoogleTagged-Integrate.php on line 35
Direnişe Hoşgeldin !...

Gönderen Konu: Direnişe Hoşgeldin !...  (Okunma sayısı 3156 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rabia_ravza

• Yeni Üye
  • *
  • ravzanın gülü
Direnişe Hoşgeldin !...
« : Ağustos 29, 2008, 09:05:43 ÖS »
Hoşgeldin demek isterdim üniversiteye.. Art arda içilen kahvelerle ayakta kalıp , sınava hazırlık testlerini tükettiğin gecelerden geldiğini biliyorum elbet bu kapıya.Kapının yüzüne kapanacağını belki hiç tahmin etmedin. Eğitim eşitliği çığırtkanlığının yapıldığı bu ülkede belki sen maddi imkanlarının elvermediği içibn gidemediğin dersane ile anladın bunun kocaman bir yalan olduğunu.

Sana üniversitede kimliğimizin nasıl tavırlar gerektirdiğini , hakkı ve sabrı tavsiye edenler olmanın gereğiyle anlatacaktım oysa. Üniversitenin mücadele içinde nasıl bir yere oturtulacağını. Sana onu bildiren başörtümüze uygulanan yasak olacağını bilmiyorduk hiçbirimiz .

Birileri bir yerlerde toplantılar yaptı , kararlar çıkardı. Annen baban çantana azık olarak dua koymuştu değil mi ? Şimdi duayı yaşıyoruz . Müslüman olarak üniversitede okuyabilmek için hakkımızı ararken duanı al gel yanımıza...

Nasıl-ne zaman müslüman oldun, ailenle nasıl , ne türden süreçler yaşadığını anlatacaktın ders arası çay sohbetlerinde . Kur'an ' la tanışmalarımızı aktaracaktık. Bazen kafamızı karıştıran meselelerimizi alıp kur'an'a götürecektik . Bulunduğumuz her ortamda şahitliğini üstlendiğimiz dinin anlamlı birlikteliğini kurmaya çalışacaktık.

Ders fotokopilerimi sana verecektim. Üniversiteye ilk geldiğimde yaşadığım heyecanların aynısını yaşadığını izleyerek tekrar dirilecektim.Ben senin kaygılarını hafifletecek , sen benim tecrübelerimi dinleyecektin.

Hoşgeldin üniversiteye diyecektik. Sana örneklik oluşturacak tavırlar için yarışacaktık. Bizden bir adım öteye gidebil diye sunacaktık bilgilerimizi.

Oysa sen henüz yollara düşmüşken , zulüm emri ulaşmıştı bile. 28 şubat olmuş , karar çoktan çıkmıştı.Birileri birilerine siyasi jest yapmak için başörtünü yasaklamışlardı bile...
 Biz gene örnek olmak istiyoruz sana . Tedirgin yüreğine tek çarenin , zulme direniş olduğunu , onurunu çiğnetmememizin yegane yolunun hakkı haykırmak olduğunu söylüyoruz. Kur'an'da , İslam ' da sebat etmenin tek yol olduğunu.

Biraz daha erken göreceksin zalimin çirkin yüzünü . Ananın, babanın ''kızım bir defacık aç '' diye başlayan sözlerine ''anacığım,susarsam yarın daha kötü olacak'' diye anlatmayı, biraz daha erken... Yasaklanan örtümüz değil, yasaklanan İslam.

Ve sen müslüman hoşgeldin!

Direnişe hoşgeldin.   

« Son Düzenleme: Ağustos 29, 2008, 09:36:01 ÖS Gönderen: Esr@ »

Çevrimdışı derya61

• Yeni Üye
  • *
DİRENİŞE HOŞGELDİN !...
« Yanıtla #1 : Ağustos 29, 2008, 09:22:05 ÖS »
inşaallah direnenlerden oluruz

teşekkürler +

Çevrimdışı İsra

• Yeni Üye
  • *
DİRENİŞE HOŞGELDİN !...
« Yanıtla #2 : Ağustos 29, 2008, 09:33:31 ÖS »
Allah razı olsuun....

Çevrimdışı husrev_06

• Yeni Üye
  • *
Direnişe Hoşgeldin !...
« Yanıtla #3 : Ağustos 30, 2008, 12:18:03 ÖÖ »

Direniş gayret sarfedilerek ve talim edilerek öğrenilen bir şey değildir aslında.....

28 şubat sürecinde üniversite öğrencisi olmam hasebiyle, öncesi ve sonrasında değişen uygulamaları bizatihi müşahade etttim maalesef..öncesinde başörtüsü ile kampüse gelen arkadaşlarımız,28 şubat sonrası önce kampüsün içinde açmaya başladılar daha sonrada nizamiyeden bile alınmadılar. çok iyi hatırlıyorum başörtülü olduğu için nizamiye girişinde otobüsden indirilen kardeşlerimin o çaresiz ve garip hallerini, içiniz kan ağlıyor adeta kahroluyorsunuz ama dua dan başka o an için elinizden hiçbirşey gelmiyor...kurtuluş mücadelesini veren dedelerimiz nenelerimiz torunlarının o halleri görseler eminim kemikleri sızlardı...ne toprağın altındakilere ve nede üstündekilerin inacına saygı gösterilmiyor ma'teessüf.

Direniş, insanlara yapılan zulüm ve haksızlıklara karşı gösterilen bir tavır ve duruşun adlandırılmasıdır, ve maalesef ki bunu bize öğrettiler.

Çevrimdışı kuzu

• Yeni Üye
  • *
  • <....Uzaklarda.....>
Direnişe Hoşgeldin !...
« Yanıtla #4 : Ağustos 30, 2008, 03:49:48 ÖS »

Direniş gayret sarfedilerek ve talim edilerek öğrenilen bir şey değildir aslında.....

28 şubat sürecinde üniversite öğrencisi olmam hasebiyle, öncesi ve sonrasında değişen uygulamaları bizatihi müşahade etttim maalesef..öncesinde başörtüsü ile kampüse gelen arkadaşlarımız,28 şubat sonrası önce kampüsün içinde açmaya başladılar daha sonrada nizamiyeden bile alınmadılar. çok iyi hatırlıyorum başörtülü olduğu için nizamiye girişinde otobüsden indirilen kardeşlerimin o çaresiz ve garip hallerini, içiniz kan ağlıyor adeta kahroluyorsunuz ama dua dan başka o an için elinizden hiçbirşey gelmiyor...kurtuluş mücadelesini veren dedelerimiz nenelerimiz torunlarının o halleri görseler eminim kemikleri sızlardı...ne toprağın altındakilere ve nede üstündekilerin inacına saygı gösterilmiyor ma'teessüf.

Direniş, insanlara yapılan zulüm ve haksızlıklara karşı gösterilen bir tavır ve duruşun adlandırılmasıdır, ve maalesef ki bunu bize öğrettiler.

Allah razı olsun...... + :'( :'( :'(

Bu zamanda en çok duaya ihtiyaç var... :'( :'( :'(

Çevrimdışı hakkinihelalet

• Yeni Üye
  • *
  • Canim Oğlum
Direnişe Hoşgeldin !...
« Yanıtla #5 : Eylül 01, 2008, 05:02:13 ÖS »
ALLAH razi olsun...
+...

Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek