Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Undefined index: googletagged in /home/tsstfrm/public_html/Sources/GoogleTagged-Integrate.php on line 35
Gencim Güzelim Ama ?

Gönderen Konu: Gencim Güzelim Ama ?  (Okunma sayısı 5002 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı :)sevde:)

• Yeni Üye
  • *
Gencim Güzelim Ama ?
« : Ekim 18, 2008, 08:21:19 ÖÖ »
Yakınlarımızla birlikte, ölen annemin halasının yüzünü son bir defa görmek için mezarın başına gittiğimizde, imam bu isteğimizi kabul etmedi. Tabutu açtılar ama, sadece kefenin başındaki bağlar çözüldü. Tabut toprağa indirildikten sonra, yan yana tahtalar dizilmeye başlandı... Artık dünya ile irtibatı, kapanıyor ve ameliyle baş başa kalıyordu. Benim ise, her tahta kapayışta içimdeki dünya sevgisi biraz daha ölüyordu. Toprak atılmaya başlandığında anladım ki; bu dünya gerçekten koskocaman bir yalandan ibaret. Mezarın üzeri toprakla tümsek yapılınca, o kadın yaşamış mıydı, yaşamamış mıydı belli değildi?

Biraz sonra, hepimiz onu terkettik. O yapayalnız kaldı. İşte o zaman kendi hâlime sessizce ağlamaya başladım.

“Ben madem ki, toprağın altında tek başıma bırakılacağım? Madem ki, asıl lâzım olan yerde kimse benimle ilgilenmeyecek? O zaman dünyada iken ne diye onun bunun sözüne kanıp, sofu derler diye ibâdetlerimi yapamıyorum?..”

Eve döndüğümüzde anneme; “Fazla eşarp veya tülbent var mı?” diye sorunca, çok şaşırdı. Ona; “O yalnız yerde hesap vermekten çok korkuyorum anneciğim...” dedim. Çok memnun oldu. İbâdete başladım. Kocam da çok sevindi. Fakat kısa zamanda çevremdeki bazı kimseler bana; “Gençsin, güzelsin, niye böyle şucular, bucular gibi oldun? Hayatını yaşasana!..” demeye başladılar.

Ne söylediysem onlar ikna olduklarını söylemediler. En sonunda dedim ki:

“Burada bana akıl verebiliyorsunuz. Eğer mezarda da beni yalnız bırakmayacağınıza söz verirseniz, sizin sözünüzü dinlerim...”

Çevrimdışı musalli

• Yeni Üye
  • *
Gencim Güzelim Ama ?
« Yanıtla #1 : Ekim 19, 2008, 02:47:52 ÖS »
Cenab-i Rabullalemin kalplerimizin, son nefesimize kadar iman ile carpmasini, nasip etsin bizlere.Amin..

Guzel bir anlatimdi,ozellikle mezarlik kismi..Vesile oldugun icin Cenab-i Allah razi olsun kardesim..

+

Çevrimdışı derya61

• Yeni Üye
  • *
Gencim Güzelim Ama ?
« Yanıtla #2 : Ekim 19, 2008, 03:29:14 ÖS »
Burada bana akıl verebiliyorsunuz. Eğer mezarda da beni yalnız bırakmayacağınıza söz verirseniz, sizin sözünüzü dinlerim...”

Allah razı olsun +

Çevrimdışı death

• Yeni Üye
  • *
Gencim Güzelim Ama ?
« Yanıtla #3 : Ekim 19, 2008, 08:57:37 ÖS »
cenazelere katılmayı peygamber efendimizde tavsiye etmiştir..
bizimle bunları paylaştığınız için Allah razı olsun..

Çevrimdışı usuLkaide

• Yeni Üye
  • *
Gencim Güzelim Ama ?
« Yanıtla #4 : Eylül 10, 2009, 02:15:00 ÖS »
herkes böyle ders ve ibret alabilse keşke.
teşekkürler

Çevrimdışı PamukPrenses

• Yeni Üye
  • *
Gencim Güzelim Ama ?
« Yanıtla #5 : Eylül 10, 2009, 03:29:10 ÖS »
şu an dinlediğim bi eserde diyor ki "dosttan bir demek çiçek alır gidersin" gidiyoruz ebedi hayata en yakınlarımız bile yanımızda değil...

Allah razı olsunn

Çevrimdışı fatihakca14

• Yeni Üye
  • *
Gencim Güzelim Ama ?
« Yanıtla #6 : Eylül 15, 2009, 04:15:28 ÖS »
doğru söze ne denirki.Allah razı olsun...

Çevrimdışı İsra

• Yeni Üye
  • *
Gencim Güzelim Ama ?
« Yanıtla #7 : Eylül 16, 2009, 12:10:13 ÖÖ »
Allah razı olsun ne güzel bir cevaptır...

Çevrimdışı hafız-kız

• Yeni Üye
  • *
  • Sükût gerekliydi,sus/tum. Sadece izliyorum..
Gencim Güzelim Ama ?
« Yanıtla #8 : Eylül 16, 2009, 02:05:34 ÖÖ »
Allah razı olsun Anlayana müthiş bir ders..

Çevrimdışı BüşRam__!

• Yeni Üye
  • *
Gencim Güzelim Ama ?
« Yanıtla #9 : Eylül 16, 2009, 05:26:06 ÖÖ »
doğru söze ne denirki.Allah razı olsun...

Çevrimdışı Kalb-i Mecruh

• Yeni Üye
  • *
  • ..Sen de bilirsin hiçbir acı sonsuza dek sürmez..
Gencim Güzelim Ama ?
« Yanıtla #10 : Eylül 24, 2009, 09:08:14 ÖS »
Rabbime çok şükür ki bize doğru yolu erkenden buldurmuş...Hidayet dilemek lazım herkese....Keşke tüm insanlar böyle ibret alarak düşünsede bir şeylerin farkına varsa....Emeğine sağlık

Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek