Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Undefined index: googletagged in /home/tsstfrm/public_html/Sources/GoogleTagged-Integrate.php on line 35
Hz. Peygamber'in Öğle Namazından Önceki Dört Rekâta Önem Vermesi

Gönderen Konu: Hz. Peygamber'in Öğle Namazından Önceki Dört Rekâta Önem Vermesi  (Okunma sayısı 1394 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ebrar

• Yeni Üye
  • *
Babam Hz Âişe'ye haber göndererek "Hz Peygamber'in en fazla devam ettiği namaz hangisiydi" diye sordurdu Hz Âişe "Hz Peygamber öğle namazından önce dört rekât sünnet kılar ve kıyamları uzatır, rükû ve secdeleri güzelce yapardı" diye cevap verdi (1)
Allah'ın Rasûlü öğleden önce, güneş göğün tam ortasından batıya doğru kaydıktan sonra dört rekât sünnet kılar ve "Bu öyle bir saattır ki, bu saatta göklerin kapıları açılır İsterim ki, benim salih bir amelim o kapılardan girsin" derdi (2)
Hz Peygamber öğle namazından önce dört, ondan sonra da iki rekât sünnet kılardı (3)
Hz Peygamber öğle namazından önce dört rekât kılmadığı takdirde, o dört rekâtı öğleden sonra kılardı (4)
Hz Peygamber bana misafir olduğu altı ay zarfında öğleden önceki dört rekât namaza devam ettiğini gördüm O "Güneş batıya doğru kaydığında göğün kapıları açılır Öğle namazı kılınmadan da onun herhangi bir kapısı kapanmaz Ben de isterim ki, o saatta hayırlarımdan biri yükselip o kapılardan geçsin" buyururdu (5)
[1] Terğib, I/364 (İbn Mâce, Gabus'dan)

Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek