Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Undefined index: googletagged in /home/tsstfrm/public_html/Sources/GoogleTagged-Integrate.php on line 35
Rabbim!Senden Başka Kimim Var?

Gönderen Konu: Rabbim!Senden Başka Kimim Var?  (Okunma sayısı 4107 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yara ßenim

• Yeni Üye
  • *
  • Tükendim YaresulAllah
« : Mayıs 23, 2010, 10:53:12 ÖÖ »
HER YENİ başlangıç beni müthiş heyecanlandırır. Bu bazen elime aldığım yeni bir kitabın ilk sayfası olur. Bazen de bir ağacın dallarındaki tomurcukların uyanışı. Bazen bir bebeğin ilk adımlarını atışını seyretmek de olabilir.

Eğer şuurunuz açık ve duygularınız uyanık ise, hemen söyleyeyim hayatta karşılaşacağınız sürprizler hiç de az değildirler. O gün ne yapacağınız ne yakalayacağınız, biraz da sizin duruş ve bakışınıza bağlıdır.

Tecrübeli bir balıkçının dediği gibi:

“Yakalayacağınız balığın cinsini belirleyen, elinizdeki yemin kalitesidir.”

Hayat tıpkı bir ayna gibidir. İçinizde ne taşıyorsanız, dışınızda onu buluyorsunuz. Yaşamak, hayatı başıboş bir şekilde tüketip bitirmek demek değildir. Yaşamak, o hayatın iman ile hakkını vermektir. Hayatın hayatı iman iledir, inanç iledir. Hayatın kemâli ise, her daim devam iledir. Yüce Yaratıcı ile bağını koparan bir hayat, zindandan farksızdır, karanlıktır. Sürekli nur, bitmeyen ışık Ondandır. Hayatın sahibindendir, onu yaratandan gelir.

Yoksa birçok insanın yaptığı gibi hayat, yaşamak zorunda kaldığı ve asla kıymetini bilemediği bir şey olup çıkar elimizden. Elbette hayatın gayesi bu değildir. Aksi halde hayat en büyük bir nimet iken, en büyük bir azap olur. Gençliğinde ya da hayatının bir döneminde böyle yaşayan, sonra da bu yanlışı fark edip hidayete eren ve dosdoğru bir hayata yönelen nice insanlar var.

Hayatın kıymetini belirleyen hayatın kendisi değil, hayatı bize kim verdiyse o olabilir. ALLAH (c.c.) nasıl bir hayat yaşamamızı istiyorsa, biz an
cak ona uygun yaşamakla bu hayatın kıymetini anlayabiliriz. İdeal ve gerçek hayat budur. Gerisi boştur.

Böyle bir gün, hayata yeniden doğduğumuz, merhaba dediğimiz o gündür. İşte böyle günlerden bir gün, baharla beraber ruhumun da uyandığı bir sabah, parkta bir bebeğin ilk adım atışlarını seyrettim. Genç bir baba, iki elinden tuttuğu yavrucuğunu yürütmeye çalışıyordu. Bebek çok heyecanlıydı. Adımlarını dizden kırıp atıyor, dilini ısırıyordu. Bir yandan da böcük böcük gözlerle bakınıp hedefine ilerliyordu. Parkın bir köşesinde durup, baba ile çocuğun macerasını ve birbirlerini kucaklayıp sarılışlarını seyrettim.

İNSAN, beynine hangi alanda zevk almayı öğretirse beyni de ona göre çalışıyormuş. İnsan beynine yüksek ideallerden zevk almayı öğretirse, aklına, iradesine ve duygularına hâkim olmayı biliyor. Rabbim senden başka kimim var benim? Hedefinden, idealinden, yolundan, izinden ayırma, saptırma beni.

Kim senden daha fazla verebilir; kim senden daha fazla sevebilir; kim senden daha fazla gözetebilir ki bizi? Kim, kim, kim ey Rabbim?

Kim senden başka çağırmadan gelebilir; kim senden başka istemeden verebilir; kim senden başka sesimizi duyabilir?.. Kim, kim, kim ey Rabbim?

Kim senden daha fazla bilebilir; kim senden daha fazla affedebilir; kim senden daha fazla kördüğüm olmuş şeyleri çözebilir; kim senden daha fazla bizi önemseyebilir ki?..

Rabbim, senden başka kimim var benim? Kimsem yok benim senden başka ey Rabbim!..
                                    Zafer Dergisi, Sayı : 375
« Son Düzenleme: Haziran 12, 2010, 11:34:31 ÖS Gönderen: gözyaşı »

Çevrimdışı medine rüzgarı

• Yeni Üye
  • *
  • Aciz Bir Kulum Ben....
« Yanıtla #1 : Haziran 12, 2010, 08:42:31 ÖS »
Allah razı olsun güzel bir konu..teşekkürler..

Çevrimdışı Yara ßenim

• Yeni Üye
  • *
  • Tükendim YaresulAllah
« Yanıtla #2 : Haziran 14, 2010, 11:38:45 ÖÖ »
amin ecmain  +-/*te

Çevrimdışı lalegül

• Yeni Üye
  • *
  • Vazgeçilmez olmadığını kabul et...
« Yanıtla #3 : Haziran 17, 2010, 08:55:51 ÖÖ »
Alıntı
Kim senden daha fazla verebilir; kim senden daha fazla sevebilir; kim senden daha fazla gözetebilir ki bizi? Kim, kim, kim ey Rabbim?

Kim senden başka çağırmadan gelebilir; kim senden başka istemeden verebilir; kim senden başka sesimizi duyabilir?.. Kim, kim, kim ey Rabbim?

Kim senden daha fazla bilebilir; kim senden daha fazla affedebilir; kim senden daha fazla kördüğüm olmuş şeyleri çözebilir; kim senden daha fazla bizi önemseyebilir ki?..

Rabbim, senden başka kimim var benim? Kimsem yok benim senden başka ey Rabbim!..
"Kime gidem sen var iken cürmüm ile geldim sana  ALLAHIM...."
Allah razı olsun, Güzel kardeşim....

Çevrimdışı esranur

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Temmuz 07, 2010, 11:57:20 ÖÖ »
Allah razı olsun çok güzel

Çevrimdışı esra92

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Mayıs 08, 2011, 10:37:51 ÖS »
Allah razı olsun gerçekten etkileyici...

Çevrimdışı Yara ßenim

• Yeni Üye
  • *
  • Tükendim YaresulAllah
« Yanıtla #6 : Mayıs 09, 2011, 02:23:07 ÖS »
Rabbim sizlerden de razı olsun inşAllah okuduğunuz için ben teşşekkür ederim  flowers

Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek