Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Undefined index: googletagged in /home/tsstfrm/public_html/Sources/GoogleTagged-Integrate.php on line 35
Sevgi Sütü

Gönderen Konu: Sevgi Sütü  (Okunma sayısı 1850 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gizem

• Yeni Üye
  • *
Sevgi Sütü
« : Aralık 30, 2008, 11:38:59 ÖÖ »
Sevgi sütü

Anneler ve babalar, şartlar nasıl olursa olsun çocuklarınızla aranızı açmayın, ilgiyi kesmeyin.

Çocuğunuzla aranızdaki yaş farkı yirmi ise bu asla kapanmaz.

Siz elli yaşına geldiğinizde çocuğunuz otuz yaşında olur ve sizden yirmi yaş küçüktür.

Sizin sevginiz ana sütü gibi onun ruhi gelişimine yardımcı olmaya gıda vermeye devam edecektir.

Musa (a.s) firavunun mektebinde yetişirken annesinin sütünü ve sevgisini de emerek büyüyordu.(Kasas 7-13)

İlk söz ve ilk gıda çok önemli.

Onun için sevgili peygamberimizin sünnetine uyarak doğan çocuğun midesine süt gitmeden kulağına ezan okuyoruz.

İnsanları ekmek değil inanç yönlendirmelidir. Gönlüne ilk kayıt yapıldıktan sonra ananın temiz sütünden emzirilerek çevreye bağlanması, yakınlarla maddi bağın kurulması sağlanmış olur.

Gözden ırakta olan çocuklarınız, anneniz, babanız, kardeşleriniz, yakınlarınız, dostlarınızla mektupla, telefonla, faxla, internet aracılığıyla bağınızı kuvvetlendiriniz.

Budist bir profesörün oğlu iken Müslüman olan, Türkiye de doktorasını tamamlayan ve şimdi Kore de İslami hizmetlerini hızlandıran Cemil Lee beyefendi, Müslüman olunca babam beni evden kovdu. Üniversitenin yurdunda kaldım. Dört sene her Cumartesi annemle babama mektup yazdım. Babamdan bir tek cevap gelmediği halde ben yazmaya devam ettim. Dört sene sonra okulun mezuniyet töreninde dekanımızın da aracılığıyla getirebildik ve 208 mektupla babamı ancak yumuşattım. demişti.

Her maddenin suda yumuşama derecesi ayrı olduğu gibi her insanın da sevgide yumuşama derecesi ayrıdır.

Firavun gibi kıyamete kadar gelecek kâfirlerin başı diye tanıtılan zalim zorbanın yanına Musa ve Harun (s.a.v)ı Rabbimiz tebliğ için gönderirken:

İkiniz Firavuna gidiniz, çünkü o azdı. Ona yumuşak söz söyleyiniz. Belki öğüt alır veya korkar. buyurur.(Taha 43-44)

Sevgili peygamberimize de:  ın rahmetinden dolayı sen onlara yumuşak davrandın. Şayet sen kaba, katı kalpli olsaydın onlar muhakkak çevrenden dağılır giderlerdi. buyurmuş.(Âl-i imran 159)

Hiçbir insana karşı çatık kaşlı, asık suratlı, keskin dilli olmamaya dikkat edeceğiz.

- Peki ama İslâm şeriatına küfür edenlere de mi? diye soranlara da evet onlara da diyorum.

Çünkü sizin sevdiğiniz şeriatla onların sövdüğü şeriat aynı değil.

Siz İslam ı seviyorsunuz. Onlar da İslam ı seviyor. Ve onlar batılı ateistlerin muharref Hıristiyanlık için geliştirdiği sövgüleri terceme edip Hıristiyanlık kelimesinin yerine Şeriat kelimesini yerleştiriveriyorlar.

Ateistlerin, Hıristiyanlık için çizdiği resmin altına bizimkiler Şeriat adını yazıveriyorlar.

Bunları bilgilendirmek için yanlarına varan öğretmen, eli değnekli, asık suratlı, çatık kaşlı, yılan dilli olursa o öğretmen Ferhat gibi gayreti olsa da karşısındakinin taş bağrından bir damla su çıkartamaz.

Taş yüreklilerin gönlünden Ferhat ın balyozu bir damla suyu akıtamaz ama ana yüreğinin sevgi ateşi Firavunun inkâra dayanan dayatmacı eğitimine galip gelir.

Musa (a.s) Firavunun mektebinde ergenlik çağına ulaştığında kendisine ilim ve hikmet verilir.

Rus ordusunda generalliğe kadar yükselen Cehar Dudayev saflar belirmeye başladığında Çeçen mücahitlerin yanında yerini alıvermiştir.

Yavrumuzun elini kibrit alevi yaksa daha yavrumuz acısını duymadan bizim yüreğimiz yanar.

Öyle ise iki dünyada da yanmamaları için Kur an dan ve Kur an-ı bize öğreten  Rasülünün yolundan gitmeleri için gayret gösterelim.

Üç öğün yemeğini ihmal etmediğimiz yavrularımızın, beş vakit namazını da ihmal ettirmeyelim.

Mahmut Toptaş
« Son Düzenleme: Aralık 30, 2008, 11:44:24 ÖÖ Gönderen: ^^özlem^^ »

Çevrimdışı kardelen

• Yeni Üye
  • *
  • onun rahmeti olmasaydı
Sevgi Sütü
« Yanıtla #1 : Ocak 05, 2009, 05:24:17 ÖS »
selamün aleyküm kardeşim çok güzel bi yazı umarım böyle duyarlı anne baba ve çocuklar yetişir toplumumuzda.insanların yemekten çok sevgiye aç olduğu bir dünyada yaşıyoruz çünki.

Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek