Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Undefined index: googletagged in /home/tsstfrm/public_html/Sources/GoogleTagged-Integrate.php on line 35
Kadın Ev İşlerini Yapmak Zorunda mıdır?

Gönderen Konu: Kadın Ev İşlerini Yapmak Zorunda mıdır?  (Okunma sayısı 2963 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı YOLCU

• ÜST YÖNETİCİ
  • *
« : Haziran 17, 2009, 05:16:29 ÖS »
"Zeyd, karısına, yemek pişir diye cebre gücü  yetmez" (Hulâsatü'l-Ecvibe 1/50)

Bu fetva, kadına İslam dininin tanıdığı geniş hürriyeti ve aile içindeki mevkiini göstermektedir. İslamiyet ona köle olarak bakancahiliyet zihniyetine set çekmiş ve aile ocağında bir hizmetçi olarak değil, evin hanımı olarak görmüş, yapmak istemediği işler için, erkeğin onu cebre ve zorla işi  gördürmeye gücünün yetmeyeceğini haber vermiş, yaptığı her hizmetin karşılığında ecir vaadetmiş ve sevap kazanacağını müjdelemiştir.

Kaynak:  Günümüz Meselelerine Açıklamalı Fetvalar, Mehmed Emre

Çevrimdışı Lahza

• Yeni Üye
  • *
  • İki gül tek mum... Biz Aşka yanarız Aşka....
« Yanıtla #1 : Haziran 17, 2009, 05:20:11 ÖS »
Kadın ev ısı yapmaya mecbur degıldır hatta ısterse kocasının bu ıs ıcın ozel olarak bırını tutması gerekır. Ama musluman bır hanım ıcın mumın bı kocaya hızmet sereftır! ;) tesekkurler +

Çevrimdışı YOLCU

• ÜST YÖNETİCİ
  • *
« Yanıtla #2 : Haziran 17, 2009, 05:22:26 ÖS »
Kadın ev ısı yapmaya mecbur degıldır hatta ısterse kocasının bu ıs ıcın ozel olarak bırını tutması gerekır. Ama musluman bır hanım ıcın mumın bı kocaya hızmet sereftır! ;) tesekkurler +

evet katılıyorum karşılıklı anlayış söz konusu ben teşekkür ediyorum

Çevrimdışı sahra cold

• Yeni Üye
  • *
  • ........
« Yanıtla #3 : Eylül 23, 2010, 03:38:31 ÖS »
Teşekkürler...

Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek