Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Undefined index: googletagged in /home/tsstfrm/public_html/Sources/GoogleTagged-Integrate.php on line 35
Peygamber Efendimiz (sav)'in Oyun Ve Eğlence Hakkında Hadisleri

Gönderen Konu: Peygamber Efendimiz (sav)'in Oyun Ve Eğlence Hakkında Hadisleri  (Okunma sayısı 3043 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hakkinihelalet

• Yeni Üye
  • *
  • Canim Oğlum
Ravi :  Ebu Hureyre
Hadis  : Resulullah (sav) bir güvercinin peşine düşüp onunla eğlenen bir adam görmüştü. "Bir şeytan bir şeytaneyi takip ediyor!" buyurdular.
HadisNo  : (KÜTÜBÜ SİTTE ) 5331

Ravi            :  İbnu Abbas
Hadis          : Resulullah (sav) (dövüştürmek için) hayvanların arasını kızıştırmayı yasakladı.
HadisNo     : (KÜTÜBÜ SİTTE )     5332

Ravi            :  İbnu Abbas
Hadis          : Resulullah (sav) buyurdular ki: "Kendisinde ruh olan hiçbir canlıyı (atışlarınıza) hedef ittihaz etmeyin."
HadisNo     : (KÜTÜBÜ SİTTE )     5333

Ravi            :  Abdullah İbnu Cafer İbni Ebi Talih
Hadis          : Resulullah (sav), bir keçiyi hedef ittihaz ederek ok atmakta olan bir kalabalığa rastlamıştı. Bu halden hiç hoşlanmadı ve: "Hayvanlara eziyet vermeyin!" buyurdu.
HadisNo     : (KÜTÜBÜ SİTTE )     5334

Ravi            :  Şerid İbnu Süveyd
Hadis          : Kim bir kuşu boş yere sırf eğlence olsun diye öldürürse kıyamet günü, o kuş, sesini yükselterek ALLAH`a şöyle seslenir: "Ey Rabbim! Falan beni boş yere öldürdü, bir menfaat için öldürmedi."
HadisNo     : (KÜTÜBÜ SİTTE )     5335

Ravi            :  Cabir
Hadis          : Resulullah (sav) hayvanlardan herhangisi olursa olsun, "sabran" öldürülmesini yasakladı.
HadisNo     : (KÜTÜBÜ SİTTE )     5336

Ravi            :  Büreyde
Hadis          : Resulullah (sav) buyurdular ki: "Kim tavla oyunu oynarsa elini domuz kanına bulamış gibi olur."
HadisNo     : (KÜTÜBÜ SİTTE )    5337

Ravi            :  Aişe
Hadis          : Anlattığına göre: [Mahallesinde oturan bir ailede tavla bulunduğu haberi kendisine ulaşır. Bunun üzerine onlara:] "Eğer tavlayı evinizden çıkarmazsanız ben sizi mahallemden çıkaracağım!" diye haber gönderir. Böylece onların tavla bulundurmalarını hoş karşılamadığını ifade eder.
HadisNo     : (KÜTÜBÜ SİTTE )     5338

Hadis          : Resulullah (sav)`ın yanında bebeklerle oynardım. Arkadaşlarım (da oynamak için) yanıma gelirlerdi. Resulullah (aleyhissalatu vesselam) (eve gelince, utanarak) saklanırlardı. Ama Aleyhissalatu vesselam onları tekrar bana gönderirdi. Beraber oynamaya devam ederdik."
HadisNo     : (KÜTÜBÜ SİTTE )     5339

Ravi            :  Ebu Hureyre
Hadis          : Habeşliler, harbeleriyle, Resulullah (sav)`ın yanında oynarken Ömer İbnul-Hattab (ra) içeri girdi. Hemen yere eğilip çakıl alarak onlara fırlattı. Aleyhissalatu vesselam: "Ey Ömer! Bırak onları (oynasınlar). Zira onlar Beni Erfide`dirler" buyurdu.
HadisNo     : (KÜTÜBÜ SİTTE )     5340

Hadis          : Ben mescidde oynayan Habeşlileri seyrederken Resulullah (sav)`ın beni ridası ile örttüğünü hatırlıyorum. Bu hal ben seyretmekten usanıncaya kadar devam etti. Benim gibi, genç yaşında bir kızın eğlenceye ne kadar düşkün olacağını varın siz takdir edin.
HadisNo     : (KÜTÜBÜ SİTTE )     5341

Hadis          : Bir bayram günü Sudanlılar, Resulullah (sav)`ın yanına oynayarak geldiler. Aleyhissalatu vesselam beni çağırdı. Resulullah`ın omuzunun üstünden onları seyrediyordum. Kendi arzumla ayrılıncaya kadar bakmaya devam ettim. (Resulullah seyretmemi kesmedi.)
HadisNo     : (KÜTÜBÜ SİTTE )     5342

Ravi            :  Enes
Hadis          : Resulullah (sav) Medine`ye (hicretle) geldiği zaman, onun gelişinden sevinç izharı olarak, Habeşliler harbeleriyle oynadılar.
HadisNo     : (KÜTÜBÜ SİTTE )     5343

Çevrimdışı HİRA.

• Yeni Üye
  • *
Peygamber Efendimiz (sav)'in Oyun Ve Eğlence Hakkında Hadisleri
« Yanıtla #1 : Temmuz 30, 2009, 09:05:02 ÖÖ »
allah razı olsun ...........

Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek