Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Undefined index: googletagged in /home/tsstfrm/public_html/Sources/GoogleTagged-Integrate.php on line 35
Zincir E-Postalar (Chain Mail)

Gönderen Konu: Zincir E-Postalar (Chain Mail)  (Okunma sayısı 2437 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kelebekler Diyarı

• Yeni Üye
  • *
  • ...
« : Ekim 23, 2009, 06:22:23 ÖS »
Zincir e-postalar birçok kişinin birbirine forward ettiği e-postalara verilen isimdir. Elden ele binlerce e-posta adresine ulaşan e-postaların başlık bilgileri içerisinde daha önce hangi adreslere CC (carbon copy)'lendiği bilgisi kolaylıkla çıkarılabilmektedir. Bu sebeple SPAM yapmak için e-posta adresi toplayan şahıs ya da şirketler, insanların çok fazla ilgisini çekebilecek çoğunlukla da yalan olan haberleri, dini sömürü içeren iletileri ya da duygusal sömürü içerikli e-postaları "bunu listendeki herkese forward et" konsepti ile insanlara dağıtmaktadırlar. Bu e-postalar kendilerine yeniden döndüğünde içlerinde birikmiş olan e-posta adreslerini basit betikler ile çıkarmak ve daha sonra bu adresleri de SPAM veritabanlarına eklemeleri mümkün olmaktadır. 3 kişi tarafından forward edilmiş ortalama bir chain mail içerisinde yaklaşık 200 e-posta adresi bulunabilmektedir.

Aşağıdaki e-posta bu makaleyi hazırlayan araştırmacının adresine 03/01/2004 tarihinde gönderilmiş klasik bir zincir e-posta örneğidir, içerisinde kaç e-posta adresi de bir alttaki paragrafta incelenecektir:

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Subject: İLT: Fwd: FW: Lütfen Silmeyin!!!!
From   : "Xxxx YYYYY" <xyyyyy@comu.edu.>
Date   : Thu Jun 03 14:16:55 2004

Merhaba, ben Ankara'li bir  gencim. Yasim 17, lise Son Sinif ogrencisiyim. Ancak
çok  büyük bir Problemim Var,Kankanseriyim.

Çesitli kuruluslar tedavim için yardimlar yapmakta. Bazi  Internet kuruluslari
ile yapmis oldugum yazismalar sonucunda da, eger benim yazmis oldugum e-mail
100.000 ulasirsa  bu  $100.000 yardim yapacaklarini belirttiler. Sizden ricam bu
mail'i tanidiginiz herkese forward etmeniz. Çünkü çeşitli zamanlarda yabancilara
ait bu tür maillerin Internet'de dolastigini gördüm ve herkes birine
gönderiyordu. Lütfen bir kez de benim için gönderin.

Lütfen..........

Salih Gezer / Ankara
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Yukardaki e-posta 3 kez forward edilmiş (iletilmiş) bir e-posta iken içerisinde 885 adet e-posta adresi olduğu tespit edilmiştir. SPAM yapmak isteyen kişiler elde ettikleri zincir e-postalar içerisinden otomatik bir şekilde e-posta adreslerini çıkaran bir altyapı kullanmaktadırlar.
Ve sonrasında bu topladıkları adresleri pazarlıyorlar
işte mail adres satış tanıtımı

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Subject: Hayırlı Günler
Date: Sat, 22 Sep 2007 05:52:15 +0300

TANITIM PROJELERİMİZLE TÜM DÜNYA ELİNİZİN ALTINDA!

TEK TUŞLA MİLYONLARCA KİŞİYE ULAŞABİLİRSİNİZ!

Mail Banklarımızı ve Ticaret Sanayi Rehberlerimizi

Hemen Her sektörden yüzlerce firma Mail Banklarımızı ve Ticaret Sanayi Rehberlerimizi kullanarak ürün ve hizmetlerinin reklam ve tanıtımlarını hem daha hızlı ve etkin hemde sadece İnternet maliyetine yapıyor.,pazar paylarını genişletiyor, maliyetleri ni düşürüyor;Böylece bilinen tanınan bir firma/marka oluyor.
Peki ya siz?
OCAK 2007'ten bu yana devam eden düzenleme ve tasnif çalışmalarımız nihayet sonuçlanmış olup Rehber ve Mail Banklarımıza son şeklini vermiş bulunuyoruz. Yapılan çalışmalar neticesinde, süreç içerisinde yeni toplamalar listelerimize ilave edilmiş tekrarlardan temizlenerek güncellenmiştir.
Bu çerçevede Paketlerimizin yeni özellikleri Şöyledir:

TICARI PAKET: Kendi içinde toplam 5 ayrı çalışmadan oluşan bu paket 1.000.000'a yakın yerli firmanın Web ve E-Mail adresleri ve yanında büyük oranda Excel Formatında Hazırlanmış adi,adresi,yetkili kişi adi,telefon, fax gibi profil bilgileriyle firmaların sahip,yönetici ve çalışanlarına ait toplamda 2.500.000 mail içermektedir. Ayni zamanda
Firmalar Rehberi olarak da kullanabilirsiniz.

NORMAL PAKET: Yerli kullanıcılara ait Karışık adreslerden oluşan bu paket OCAK 2007 itibariyle 15.000.000 adres ihtiva etmekte olup,tamamı ile arama tarama toplama programlarından istifade edilerek toplanmisdır ve güncellenmiştir. Tekrarlardan ve kamu adreslerinden arındırılmış bu kemiksiz kılçıksız adreslerden oluşmaktadır.
E-Mail-Bank (v4.05): OCAK 2007 itibari ile İçinde 15.000.000 Yerli Internet Kullanıcısının Mail Adresi: içermektedir.

WORLD E-BANK: 400.000.000 Yabancı İnternet kullanıcısına ait Mail adresini içeren bu çalışma yari yarıya sektörel ve karışık adreslerden oluşmakta olup 1/3 Avrupa,1/3 Amerika,1/3 de dünyanın diğer ülkelerindeki kullanıcılara ait E-mail adreslerini içermektedir.

E-Mail Toplama Program Paketi (ETP) :Farklı arama alternatifleri sunan 3 programdan oluşan bu paket sayesinde bize yada bizim gibi ayni işi yapan başkalarına bağımlı kalmadan dilediğiniz zaman mail adresleri toplaya bileceksiniz.

Mail Gönderi Program Paketi: (EGP Birbirinden farklı Seri ve Toplu mail gönderme alternatifleri sunan 2 Favori programdan oluşur.Bizim size ulaştığımız gibi sizde milyonlarca yerli ve yabancı İnternet kullanıcına ve firmaya ulaşabilir;Urun ve hizmetlerinizin Tanıtım/Reklam ve duyuru/ilanları nı sadece İnternet bağlantı maliyetine yapabileceksiniz.

Bu da daha fazla tanınmak-bilinmek, hatta markalaşmak ve daha fazla müşteri demek.
Sunduğumuz hizmetin avantajlarını özetleyecek olursak;
1-En fazla sayıda insana ulaşabilmek
2-Dilediğiniz zaman dilediğiniz miktarda reklam ve tanıtım yapabilmek
3-İnternet bağlantı ücretinden başka hiçbir ek maliyete yol açmaması diye sıralamak mümkündür

Ve Yine Bu Yöntemle
1-Firmanızı ve Faaliyet Alanlarınızı
2-Ürünlerinizi
3-Duyuru ve Kampanyalarınızı
4-Kurumsal yada Kişisel Web Sitenizi
5-Reklamlarını zı
6-Yılbaşı ve Bayram Tebriklerinizi yada başkaca özel günlerinizi
Çok Etkili ve Hızlı Bir Şekilde, bütçenizi sarsmadan, ister yurtiçi isterseniz yurtdışında milyonlarca kişiye tanıtabilir,duyurabi lirsiniz.

Mukayesenize yardımcı olmak için Geçtiğimiz Yılların gazete tirajlarına bir göz atmanızı öneriyoruz.

En fazla satanın ortalama 673.551 adet satmış olan bir gazeteye vereceğiniz reklamın size maliyetini ve bu tiraja ulaşmış gazetelere vereceğiniz reklamın ulaşabileceği kitle ile Bizim sunduğumuz ve sadece İnternet bağlantı maliyetine size mal olacak yöntemle ulaşabileceğiniz devasa kitleyi kıyaslayın.

Unutmayın,web sayfanız olabilir;Ancak bu cadde ve sokaklarda rastladığımız reklam panolarına benzer.Hani tesadüfen bakan görür. Oysa Mailline yöntemi kişinin eline tutuşturulan bir broşür, ad ve adresine gönderilen bir mektup işlevi görür.

Bir düşünün! Karar sizin.Almak Zorunda Değilsiniz Fikir Ve Düşünceler Sizin
Başarı ve Esenlikler Dileriz.

Not: 3 ADET CD İÇERSİNDE E-Mail Adresleri ve Gönderme Programı

YALNIZCA 25 YTL Yanlış Okumadınız 25 YTL

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Makale biraz eski ama gündemdeki yerini koruduğunu düşünüyorum
Dikkatinizi çekmek istedim
« Son Düzenleme: Ekim 23, 2009, 06:22:49 ÖS Gönderen: *hercai* »

Çevrimdışı sahra cold

• Yeni Üye
  • *
  • ........
« Yanıtla #1 : Ekim 23, 2009, 06:31:05 ÖS »
teknoloji ilerledikçe sıkıntılarda artıyor...:(

teşekkürler hatırlatma için.

Çevrimdışı Kelebekler Diyarı

• Yeni Üye
  • *
  • ...
« Yanıtla #2 : Ekim 23, 2009, 06:35:47 ÖS »
internette iyilik yapalım diye düşünürken sonuçlarınıda düşünmek gerekiyor.. rica ederim...

Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek