Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Undefined index: googletagged in /home/tsstfrm/public_html/Sources/GoogleTagged-Integrate.php on line 35
İslami Chat, İslami Sohbet, Dini Chat, Dini Sohbet Mutlaka Okunsun

Gönderen Konu: İslami Chat, İslami Sohbet, Dini Chat, Dini Sohbet Mutlaka Okunsun  (Okunma sayısı 13117 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 66_hulya

• Yeni Üye
  • *
  • YaLaN DuNyA
"İslami Chat", "İslami Sohbet", "Dini Chat", "Dini Sohbet" (mutlaka okuyun)
« Yanıtla #15 : Ağustos 23, 2008, 02:18:44 ÖS »
Allahim sizlerdende razi olsun kardeslerim

Çevrimdışı GoNCaMsıN

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #16 : Ağustos 24, 2008, 03:36:18 ÖS »
Allah Razı olsun...

Çevrimdışı PamukPrenses

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #17 : Ağustos 30, 2008, 11:00:14 ÖÖ »
Ben de her kelimesine katılıyorum. "İslami" adı altında olanları bir kenara bırakıp normal chat sitelerine girenleri bile anlamıyorum. >:( Tanımadığın insanla ne konuşursun ki.. Evet insanlar Allah katında acizdir. Bu tür insanlar daha da acizleşiyor bence. Msnmi bi açıyorum tanımadığım bi msn adresi beni eklemiş. Kimsiniz diyorum "ben bilmem ne".. Tanışıyor muyuz diyorum "yok ama tanışırız nolcak" oluyor cevapları.. Direk engelliyorum tabi ki.. :(

Allah razı olsun.

Çevrimdışı Gülce

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #18 : Eylül 05, 2008, 05:02:22 ÖS »
Rabbim razi olsun. bizimde bir akrabamız sağolsun nette tanıştığı adama kaçtı ama ölümden kaçamadı doğudaki kurallar belli hata yapılan affedilmez ve affedilmedi ne kadar doğru yapıldı tartışılır ama çok yanlış şeyler keşke olmasa

Çevrimdışı SüKuT-u HaYaL

• Yeni Üye
  • *
  • Harca(ya)madığım zamanları buldum zaman içinde
« Yanıtla #19 : Eylül 10, 2008, 12:23:03 ÖÖ »
kardeşim Allah razı olsun sonuna kadar katılıyorum..daha iki ay öncesi bir bağımlılığım olmuştu ve katılıyorum özelden görüşmeler..ki komiktir başıma kaçkez geldi nikin anlamını bilmeyenler beni bayan sanıp muhabbet edenler ve bayan değilim deyince kolay gelsin bana müsade diyen "dini nickler adı altında bağlanmışlar"  allahın selamıyla başlayıp tanışmaya çalışanlar...ve en büyük sorun ki benim artık girmeme nedenim budur; kişilerin bir konuda bilgileri sadece kanalda o konuyu açıp karşı görüş yahut itirazları hiçe sayıp hakaretle kendi görüşlerini dikta etmeleri ( ki konular kesinlikle fıkhın veya diğer konular tsavvuf.v.s)

ama şükür iki aydır girmiyorum ve rahatım...emeğine sağlık ve yüreğine..bilginize birşey daha islami evlilik siteleri var onlar daha komedi İSLAM adını kötüleyen en büyük yer bence...çünkü bir ateist sitesinde bakın resillerin hallerine diye bir başlık altında o konuyla dalga geçmişlerdi ve haklılar ne yazıkki...onları rabbime havale ediyorum..evlilik sitesinin özelliğide var girişte Allah rızası için diyor üye olmaya çalışırsan Alllah adına doğru bilgi girdiğine yemin edermisin diye soruyor, lakin diğer üyelerin özelliklerini öğrenmek istersen aylığı bilmem kaç ytl den özel üyelik satıyor ( nerden biliyorum demi :) aklınıza fitne gelmesin dalga geçilen yerdeki yazılan yazılardan biliyorum) ...Allah bu kimseleri ısalah eylesin, ıslah olmayacaklarsa en yakın zamanda helak eylesin, dinimize çaldıkları kara yüzünden hüsarana uğrayacaklar...

Çevrimdışı azize

• Yeni Üye
  • *
İslami Chat !!!!!:( Buyrun Okuyun Mutlaka Acı Ama Gerçekler
« Yanıtla #20 : Mayıs 04, 2009, 10:50:50 ÖÖ »
ERKEK: s.a
KADIN: a.s
ERKEK: nasılsın kardeşim?
KADIN: elhm iyiyim ya siz?
ERKEK: Allaha hamdu senalar olsun binlerce kez..
KADIN: amin inş.
ERKEK: nerelisiniz?
KADIN: niye sordunuz?
ERKEK: sohbet etmek için ortak konular yakalamak lazım o açıdan yani..
KADIN: özel konulara girmiyorum kusura bakmayın (kendini ağırdan satan kadın tipi)
ERKEK: siz beni yanlış anladınız kardeş ben sadece islami konularda fikir alışverişi yapmak istiyorum.
KADIN: buyrun o zaman konu belirleyin?
ERKEK: peki konumuz izdivaç olsun mu?
KADIN: olabilir.
ERKEK: İslamda evlilik sünnet midir farz mıdır sizce?
KADIN: kişiden kişiye değişir, kimine sünnettir kimine farzdır.
ERKEK: evet haklısınız .Peki eşinizde arayacağınız vasıflar nelerdir?
KADIN: öncelikle dindar olmalı, ruh güzelliği olmalı, fedakar, vefakar ve cefakar olmalıdır.
ERKEK: anlıyorum efendimiz sav de öncelikle dindar olanı seçmemiz gerektiğini öğütlüyor.
KADIN: evet ya ben evleneceğim kişide ilk arayacağım özellik kesinlikle dinine bağlı olmasıdır, yoksa evlenmem (sanki başka isteği yok hanımefendinin nasıl da bi cumlede özetleyiverdi)
ERKEK: bu arada cemaat ehli misiniz?
KADIN: evet ya siz?
ERKEK: ben de.(beynamaz cemaatindendir aslında)
KADIN: kime bağlısınız?
ERKEK: nur cemaatindenim ya siz?
KADIN: İsmailağa bağlısıyım
ERKEK: hmm. maşallah (çattın oğlum kara çarşaflıya)
KADIN: Ne iş yapıyordunuz?
ERKEK: özel bi şirkette satış temsilcisiyim (24 saatin 12 saatini chatte kız tavlamakla harcarım diyecek değil ya)
KADIN:  muvaffak etsin helal kazançlar nasip etsin ins.
ERKEK:  razı olsun, siz ne ile meşgul olursunuz?
KADIN: ben de işte başörtüsünden dolayı okumadım evdeyim (halbuki ya üniversiteyi kazanamamıştır ya da hiç okumamıştır taktiğe bakın.. hizaya gelin islam mücahidesi!)
ERKEK: ne kadar güzel.. demek inancınızdan taviz vermediniz (tahayyül kuşatmıştır erkeği, karşısında hayallerinin mücahidesi bi eş adayı!)
KADIN: yaaa özel sorular sormayın lütfen ben buraya dini bilgi edinmek için giriyorum başka bi isteğim yok.
ERKEK: peki konumuza dönelim o zaman.. peygamber efendimizin, sahabe-i kiramın evlilikleri gibi bi evlilik düşünebiliyor musunuz?
KADIN: nerdeeee tırnakları bile olamayız, hangi kadın aişe ve hatice validelerimiz gibi sevilmek istemez ki (tava gelen mucahide! tiplemesi)
ERKEK: anlıyorum ama onları örnek alıp onlar gibi sevmeyi sevilmeyi deneyebiliriz, onlar bizler için birer rehberdir (sadede gelen erkek tiplemesi)

KADIN: evet haklısınız?
ERKEK: kaç yaşındasınız?
KADIN: 23 (şehvet bilinci esir alınca hayaller ayyuka çıkar ve özel konu faslı kapanır)
ERKEK: ben de 26, sizi görebilir miyim? çok iyi birine benziyorsunuz? (nihayet asıl mevzu gelmiştir ve erkek, niyetini ortaya koymuştur)
KADIN: hayır. kimseye görünmem (hanım kardeşimiz kendini ağırdan alır)
ERKEK: bana güvenmiyor musunuz?sokakta, çarşıda ne idüğü belirsiz sarhoş ve berduşlar sizi görebiliyor ve benim onlar kadar bile değerim yok öyle mi? (biraz da duygu sömürüsü lazım)
KADIN: peki ama bi seferliğine.. başka görünmem ısrar etmeyin lütfen (böylelikle asıl maksatlar hasıl olmuştur)

İste bu diyaloglar islami chat odalarındaki haller..gerisini zihinlerinizde siz ekleyin.Tabi bu sözler iki kişi arasında gibi görunse de aynı sözler belki 100 kişiye söyleniyor.Günlük yaşantısında 'selamun aleyküm' demekle yetinen zevat, chatte: 'ALLAHIN selamı, rahmeti bereketi, ihsanı ve ikramatı üzerine olsun' gibisinden uzun selamlar eşliğinde mukaddesatı, nefsi arzuları, için hoyratça kullanabiliyor, bir başka deyişle dini istismar ediyor.İki ayrı cinsin saatlerce konuşup hiç nefsani konuşmayacakları diye bir şey söz konusu olabilir mi?Asla ve kat'a olamaz.Bu diyaloglara site radyosu, dini sohbet, ve ezgilerle malesef asr-ı şeriflerle katkıda bulunuluyor.Düşünün, kuran eşliğinde namzetler, cilveler (maazallah).Bu tür sohbetlere imkan sağlayan chat odalarına p...lik yapıyorlar desek ağır bi itham olur mu acaba? HZ.peygamberin (a.s) : ' kadın ve erkek bi başına kaldığında üçüncüleri şeytandır..'' sözünün hakikatini misallendirdiğimiz chat diyaloğunda görüyoruz.şu hadisi hatırlatmakta fayda var, buyuruluyor ki: Her kim ahiret işiyle dünyalık menfaatini temin ederse ahirette nasibi yoktur.Bu tur diyaloglarda ALLAH ve RASULUNUN adi, değisik cemaat ve tarikatların isimleri şehevi arzulara kurban edilmektedir.Yalan ve riya chat odalarının ayrılmaz ikilisidirler...Hal böyleyken duygusal sarhoşluga kapılmış adeta transa geçmiş chatseverlerin asılsız safsataları ne kadar ka'le alınır, düşünmek lazım vesselam.RABBİMİZ BİZİ BİR AN BİLE OLSA NEFSİMİZE BIRAKMA. AMİN.AMİN.AMİN.

ALINTI...

NOT:İSTİSNALAR KAİDEYİ BOZMAZ...
SELAMETLE... 

Çevrimdışı L@vinya

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #21 : Mayıs 04, 2009, 10:57:03 ÖÖ »
güzel anlatmış ama  :İSTİSNALAR KAİDEYİ BOZMAZ... :)

Çevrimdışı ceylin

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #22 : Mayıs 04, 2009, 11:23:25 ÖÖ »
güzel anlatmış ama  :İSTİSNALAR KAİDEYİ BOZMAZ... :)

Evet gerçekten bu kadar açık olabilirdi teşekkürler azize kardeşim...

Çevrimdışı DER!N

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #23 : Mayıs 04, 2009, 11:27:42 ÖÖ »
Gidilen yol hoş gelmedi bana.

Bir çok hanım kardeşimiz gerçekten örtüsüne sahip çıktığı için eğitimlerini yarım bırakmıştır.
Üstü kapalı atıfları doğru bulmadım.
Kendini bilen  insanların 'chat' vesilesi ile dini bilgi edinmeyi düşünmeyeceği kanaatindeyim.
İnternet kullanıcısı olan kişilerin elinin altında zaten bir çok bilgi vardır demektir.

Açıkçası konuyu doğru bulmadım dahası kurgu ve amaçlı olduğu fikrindeyim. Paylaşan kardeşin şahsında olmamakla birlikte, bunu kaleme almış kişinin asıl maksadının doğruyu yanlışı ayırt etmek amacından ziyade başka güdülerinin olduğunu düşünüyorum.

Çevrimdışı 66_hulya

• Yeni Üye
  • *
  • YaLaN DuNyA
« Yanıtla #24 : Mayıs 04, 2009, 11:54:43 ÖÖ »
Allah bizlere ve tum cahil kullarina akil fikir ihsan eylesin

amin

Allah razi olsun

Çevrimdışı azize

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #25 : Mayıs 04, 2009, 07:15:16 ÖS »
burdaki tüm kardeslerime söylüyorum ben sadece örnek vererekten çok acı ve bir o kadar gerçek  sanal ortam ve chat odaları ile ilgili  tespitleri  sizlerle  paylaşmak için   yola cıktım bizim tek amacız allahın yolundan gitmek...
Biz hal ve hareketlerimizi kuran ve sünnete uygun yapmalıyız. ismi ne olursa olsun kuran ve sünnete uymuyorsa ondan uzak durmalıyız.
Rabbim bizleri hakiki kullarından eylesin...islamı,nefsimize alet edenlerden degil,Allahın kelamını söyleyip gerisini nefise bıraktıgımız chat denilen deccal gibi bir illetten muhafaza eylesin..(aminN)

Çevrimdışı gözyaşı

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #26 : Mayıs 06, 2009, 09:36:32 ÖS »
acı ama dogru bunlar oluyor maalesef Allah ıslah etsın

amin
++

Çevrimdışı tonquc

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #27 : Mayıs 16, 2009, 01:53:30 ÖÖ »
ALLAH(c.c) islah etsin..
Yazıklar olsun bunları yapanlara...
ÇOK ÖNEMLİ BİR KONU...
ALLAH(c.c) razı olsun sizden..
Dağıtalım inşallah izin vermiyelim bu ahlaksızlığa...

Çevrimdışı Jackif

• Yeni Üye
  • *
  • 21 Gram..
« Yanıtla #28 : Mayıs 16, 2009, 06:25:39 ÖÖ »
çok güzeL tesbit gerçekten
artık akLımıza o büyükLerin sohbeti değiL de çok daha farkLı şeyLer geLiyo
çoğu şeyin içini boşaLttığımız gibi bunun da içini boşaLttık nerdeyse.. ALLahım bizi affet..

Çevrimdışı CaSaMpY

• Yeni Üye
  • *
  • OsLeM
« Yanıtla #29 : Mayıs 16, 2009, 12:25:12 ÖS »
ERKEK: s.a
KADIN: a.s
ERKEK: nasılsın kardeşim?
KADIN: elhm iyiyim ya siz?
ERKEK: Allaha hamdu senalar olsun binlerce kez..
KADIN: amin inş.
ERKEK: nerelisiniz?
KADIN: niye sordunuz?
ERKEK: sohbet etmek için ortak konular yakalamak lazım o açıdan yani..
KADIN: özel konulara girmiyorum kusura bakmayın (kendini ağırdan satan kadın tipi)
ERKEK: siz beni yanlış anladınız kardeş ben sadece islami konularda fikir alışverişi yapmak istiyorum.
KADIN: buyrun o zaman konu belirleyin?
ERKEK: peki konumuz izdivaç olsun mu?
KADIN: olabilir.
ERKEK: İslamda evlilik sünnet midir farz mıdır sizce?
KADIN: kişiden kişiye değişir, kimine sünnettir kimine farzdır.
ERKEK: evet haklısınız .Peki eşinizde arayacağınız vasıflar nelerdir?
KADIN: öncelikle dindar olmalı, ruh güzelliği olmalı, fedakar, vefakar ve cefakar olmalıdır.
ERKEK: anlıyorum efendimiz sav de öncelikle dindar olanı seçmemiz gerektiğini öğütlüyor.
KADIN: evet ya ben evleneceğim kişide ilk arayacağım özellik kesinlikle dinine bağlı olmasıdır, yoksa evlenmem (sanki başka isteği yok hanımefendinin nasıl da bi cumlede özetleyiverdi)
ERKEK: bu arada cemaat ehli misiniz?
KADIN: evet ya siz?
ERKEK: ben de.(beynamaz cemaatindendir aslında)
KADIN: kime bağlısınız?
ERKEK: nur cemaatindenim ya siz?
KADIN: İsmailağa bağlısıyım
ERKEK: hmm. maşallah (çattın oğlum kara çarşaflıya)
KADIN: Ne iş yapıyordunuz?
ERKEK: özel bi şirkette satış temsilcisiyim (24 saatin 12 saatini chatte kız tavlamakla harcarım diyecek değil ya)
KADIN:  muvaffak etsin helal kazançlar nasip etsin ins.
ERKEK:  razı olsun, siz ne ile meşgul olursunuz?
KADIN: ben de işte başörtüsünden dolayı okumadım evdeyim (halbuki ya üniversiteyi kazanamamıştır ya da hiç okumamıştır taktiğe bakın.. hizaya gelin islam mücahidesi!)
ERKEK: ne kadar güzel.. demek inancınızdan taviz vermediniz (tahayyül kuşatmıştır erkeği, karşısında hayallerinin mücahidesi bi eş adayı!)
KADIN: yaaa özel sorular sormayın lütfen ben buraya dini bilgi edinmek için giriyorum başka bi isteğim yok.
ERKEK: peki konumuza dönelim o zaman.. peygamber efendimizin, sahabe-i kiramın evlilikleri gibi bi evlilik düşünebiliyor musunuz?
KADIN: nerdeeee tırnakları bile olamayız, hangi kadın aişe ve hatice validelerimiz gibi sevilmek istemez ki (tava gelen mucahide! tiplemesi)
ERKEK: anlıyorum ama onları örnek alıp onlar gibi sevmeyi sevilmeyi deneyebiliriz, onlar bizler için birer rehberdir (sadede gelen erkek tiplemesi)

KADIN: evet haklısınız?
ERKEK: kaç yaşındasınız?
KADIN: 23 (şehvet bilinci esir alınca hayaller ayyuka çıkar ve özel konu faslı kapanır)
ERKEK: ben de 26, sizi görebilir miyim? çok iyi birine benziyorsunuz? (nihayet asıl mevzu gelmiştir ve erkek, niyetini ortaya koymuştur)
KADIN: hayır. kimseye görünmem (hanım kardeşimiz kendini ağırdan alır)
ERKEK: bana güvenmiyor musunuz?sokakta, çarşıda ne idüğü belirsiz sarhoş ve berduşlar sizi görebiliyor ve benim onlar kadar bile değerim yok öyle mi? (biraz da duygu sömürüsü lazım)
KADIN: peki ama bi seferliğine.. başka görünmem ısrar etmeyin lütfen (böylelikle asıl maksatlar hasıl olmuştur)

İste bu diyaloglar islami chat odalarındaki haller..gerisini zihinlerinizde siz ekleyin.Tabi bu sözler iki kişi arasında gibi görunse de aynı sözler belki 100 kişiye söyleniyor.Günlük yaşantısında 'selamun aleyküm' demekle yetinen zevat, chatte: 'ALLAHIN selamı, rahmeti bereketi, ihsanı ve ikramatı üzerine olsun' gibisinden uzun selamlar eşliğinde mukaddesatı, nefsi arzuları, için hoyratça kullanabiliyor, bir başka deyişle dini istismar ediyor.İki ayrı cinsin saatlerce konuşup hiç nefsani konuşmayacakları diye bir şey söz konusu olabilir mi?Asla ve kat'a olamaz.Bu diyaloglara site radyosu, dini sohbet, ve ezgilerle malesef asr-ı şeriflerle katkıda bulunuluyor.Düşünün, kuran eşliğinde namzetler, cilveler (maazallah).Bu tür sohbetlere imkan sağlayan chat odalarına p...lik yapıyorlar desek ağır bi itham olur mu acaba? HZ.peygamberin (a.s) : ' kadın ve erkek bi başına kaldığında üçüncüleri şeytandır..'' sözünün hakikatini misallendirdiğimiz chat diyaloğunda görüyoruz.şu hadisi hatırlatmakta fayda var, buyuruluyor ki: Her kim ahiret işiyle dünyalık menfaatini temin ederse ahirette nasibi yoktur.Bu tur diyaloglarda ALLAH ve RASULUNUN adi, değisik cemaat ve tarikatların isimleri şehevi arzulara kurban edilmektedir.Yalan ve riya chat odalarının ayrılmaz ikilisidirler...Hal böyleyken duygusal sarhoşluga kapılmış adeta transa geçmiş chatseverlerin asılsız safsataları ne kadar ka'le alınır, düşünmek lazım vesselam.RABBİMİZ BİZİ BİR AN BİLE OLSA NEFSİMİZE BIRAKMA. AMİN.AMİN.AMİN.

ALINTI...

NOT:İSTİSNALAR KAİDEYİ BOZMAZ...
SELAMETLE... 

bu yazıda açıkça gösterildiği gibi daha en başta amaç SEVGİLİ BULMAKSA mutlaka yalanlar, duygu sömürüleri, dini istismar, kendinden farklı biri olma vs. olacaktır...

ama bazen birisiyle tanışırsın aklında sevgi, aşk o tip şeyler yoktur. arkadşındır o senin, işte o zaman kendin olursun yalansız dolansız kendinsindir..çünkü kaybetme korkusu yok, karşındaki online deilse eğer aklında da deildir.. böyle başlar epey muhabbet edersin, zaman ilerledikçe de sevdiğini anlarsın, belki bu olabilir. ama tabi görmeden yine de büyük risk..

yalan olmaması için mutlaka iki kişininde ilk başta birbirlerine arkadaş gözüyle bakmış ve aşk, akıllarının ucundan bile geçmemiş olması gerek..

ama tabi yine de sonucunda evlilik olur mu? pek mümkün deil binde bir tutuyo işte..
o nedenle hiç riske girmemek gerekir en başından..

hem bazen dilin söylemeye utandığı şeyleri parmakların çok rahat söyleyebilio.. günaha girisun.. sonradan pişman oluosun belki ama en güzeli hiç yapmamak deil mi? o nedenle hiç olmaması en güzeli. varsa böyle olanlar Allah kurtarsın yoksa eğer ilerde Allah göstermesin.

Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek