Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Undefined index: googletagged in /home/tsstfrm/public_html/Sources/GoogleTagged-Integrate.php on line 35
O Bizi Böyle Sevdi

Gönderen Konu: O Bizi Böyle Sevdi  (Okunma sayısı 1882 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hakkinihelalet

• Yeni Üye
  • *
  • Canim Oğlum
O Bizi Böyle Sevdi
« : Temmuz 01, 2008, 09:31:00 ÖÖ »
O BİZİ BÖYLE SEVDİ..

Abdullah (bin Amr radıyALLAHu anh anlatıyor:

Resûlullah aleyhisselâm, îzzet ve Celâl sahibi ALLAH'ın, ibrahim aleyhisselâm hakkındaki «Ey Rabbim, putlar insanlardan çoğunu yoldan saptırdılar. Kim bana uyarsa, o bendendir. Kım karşı gelirse artık onun işi sana kalmıştır. Zira sen afvedicisin, merhamet sahibisin» mealindeki âyetini okudu.

İsa aleyhisselâm da:

— Ey Rabbim, eğer onları cezalandıracaksan onlar senin kullarındır. Onları mağfiret buyuracaksan, muhakkak ki sen izzet ve hikmet sahibisin, demişti, dedi ve ellerini kaldırıp:

— «Ey ALLAH'ım, ümmetim, ümmetim» diye yalvardı ve ağladı. Bunun üzerine izzet ve Celâl sahibi ALLAH:

— Ey Cebrail Muhammed aleyhisselâma git, Rabbin her şeyi bilir, fakat yine de ağlamasını sor! buyurdu. Cebrail aleyhisselâm Peygamber aleyhisselâma gelip sordu. ALLAH'ın Resulü:

— ALLAH en iyi bilendir, diyerek Cebrail aleyhisselâma ağlamasının sebebini anlattı.

ALLAHü Teâlâ Cebrail aleyhisselâma buyurdu ki:

— Ey Cebrail, Muhammed aleyhisselâma git ve deki, biz onu ümmeti için razı kılacağız, ümmetine bir kötülük yapmayacağız!.
« Son Düzenleme: Eylül 09, 2008, 11:37:06 ÖÖ Gönderen: malatyali »

Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek